Odpowiedz

Kosztorys budowlany

Dzień dobry,

czy przy kredycie hipotecznym w ING na budowę domu (np. w opcji łatwy start) istnieją jakieś zasady co do kształtu kosztorysu np. stan surowy zamknięty musi wahać się w jakiś widełkach % co do łącznych kosztów budowy (kosztów budowy i działki)? Czy są jakieś wymogi co do wysokości pierwszej bądź ostatniej transzy lub co do ilości transz? Dotyczy kredytu na około 450 tys. zł z wkładem własnym 145 tys. zł. (24%). Łączna przewidywana kwota nieruchomości to 595 tys. zł.

Jedyne co znalazłem na forum to informacja, że transza nie może być wyższa niż 40% wartości zabezpieczenia, czyli rozumiem, że 40% kosztu budowy + koszt działki.

 

Odpowiedz
0 Lajków
Oczekujacy1
Nowy w branży
Nowy w branży icon
1
0
25-03-2020
Wiadomość 1 z 2 (386 wyświetleń)
Highlighted

Re: Kosztorys budowlany

Kosztorys możesz pobrać na naszej stronie: https://www.ing.pl/indywidualni/kredyty-i-pozyczki/kredyt-hipoteczny/proces-i-dokumenty. Po jego wypełnieniu pojawią się szacunkowe koszty, które przyjmujemy. Kredyt uruchamiamy w dwóch transzach, z czego pierwsza stanowi minimum 40% całej inwestycji wraz z działką
 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Moderator
Moderator icon
369
97
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (334 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Alerty BIK w ING

@MreaperS Obecnie nie oferujemy takiej usługi. Jeśli będzie ona w naszej ofercie, informację o jej wprowadzeniu uzyskasz w wiadomościach oraz na stronie aktualności.

05-06-2020
Re: POWIADOMIENIA

Jeśli nie otrzymujesz powiadomień spróbuj proszę raz jeszcze ustawić je w swojej aplikacji. Po zalogowaniu wybierz proszę u góry, po prawej stronie, opcję ze swoimi danymi a następnie Ustawienia/Aplik

...

05-06-2020
Re.: Decyzja wstępna - Rzeczoznawca

To super, że Pan na takiego rzeczoznawcę trafił. Cieszę się bardzo.

Do mnie jednak wielokrotnie zwracają się klienci, którzy nie są zadowoleni z usług bankowego rzeczoznawcy.

Pozdrawiam

Iwona Szczepaniak

...

05-06-2020
Najbardziej pomocni użytkownicy