Odpowiedz

Kosztorys budowlany

Dzień dobry,

czy przy kredycie hipotecznym w ING na budowę domu (np. w opcji łatwy start) istnieją jakieś zasady co do kształtu kosztorysu np. stan surowy zamknięty musi wahać się w jakiś widełkach % co do łącznych kosztów budowy (kosztów budowy i działki)? Czy są jakieś wymogi co do wysokości pierwszej bądź ostatniej transzy lub co do ilości transz? Dotyczy kredytu na około 450 tys. zł z wkładem własnym 145 tys. zł. (24%). Łączna przewidywana kwota nieruchomości to 595 tys. zł.

Jedyne co znalazłem na forum to informacja, że transza nie może być wyższa niż 40% wartości zabezpieczenia, czyli rozumiem, że 40% kosztu budowy + koszt działki.

 

Odpowiedz
0 Lajków
Oczekujacy1
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
25-03-2020
Wiadomość 1 z 2 (5 602 wyświetleń)

Re: Kosztorys budowlany

Kosztorys możesz pobrać na naszej stronie: https://www.ing.pl/indywidualni/kredyty-i-pozyczki/kredyt-hipoteczny/proces-i-dokumenty. Po jego wypełnieniu pojawią się szacunkowe koszty, które przyjmujemy. Kredyt uruchamiamy w dwóch transzach, z czego pierwsza stanowi minimum 40% całej inwestycji wraz z działką
 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (5 550 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy