Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Kosztorys ING do kredytu hipotecznego.. problem

Witam serdecznie wszystkich.

Mam problem z wypełnieniem kosztorysu wymaganego przez nasz bank do kredytu hipotecznego. Ma ktoś może wzór jak prawidłowo powinien być wypełniony?

Zacząłem robić kosztorys własny, czyli liczenie wszystkiego na "piechotę" tj. Z kalkulatora budowlanego niestety w tym z ING nic nie łapie a zależy mi na czasie by szybko złożyć wniosek.

 

Odpowiedz
0 Lajków
OneMan
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
07-05-2019
Wiadomość 1 z 3 (3 978 wyświetleń)

Re.: Kosztorys ING do kredytu hipotecznego.. problem

Również mieliśmy ten problem, nie wiedzieliśmy czy dobrze szacujemy kwoty, jednak przy składaniu wniosku zaproponowano nam wypełnienie kosztorysu elektronicznie. Z pomocą pracownika banku uzupełniliśmy kilka wartości takich jak wkład własny czy powierzchnię użytkową, aplikacja przeliczyła kosztorys, a my zweryfikowaliśmy te kwoty tak, aby dokończyć budowę na zamierzonym standardzie i uzyskać planowaną kwotę kredytu. Taki wydrukowany kosztorys dołączyliśmy do wniosku.
Odpowiedz
0 Lajków
FORKOL
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
13-05-2019
Wiadomość 2 z 3 (3 824 wyświetleń)

Re: Re.: Kosztorys ING do kredytu hipotecznego.. problem

Wystarczy, że w kosztorysie podasz:

  • na jaki cel potrzebne są pieniądze,
  • czy dom będzie miał piwnicę oraz garaż,
  • do jakiego stanu chcesz wykończyć dom: deweloperski/pod klucz,
  • w jakim województwie się budujesz,
  • jaka będzie powierzchnia użytkowa domu,
  • jaka jest wartość działki.

Otrzymasz wtedy automatycznie modelowy kosztorys w kolumnie "szacunkowo wg ING". Jeżeli kwota na wykonanie jakiegoś elementu budowy będzie dla Ciebie za mała w kolumnie obok "Twoje obliczenia" możesz ją zmienić.
 

W przypadku pytań  zapraszamy do kontaktu ze specjalistą hipotecznym, u którego będziesz składać wniosek.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 3 z 3 (3 794 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy