Odpowiedz

Fundusz wsparcia kredytowego

Dzień dobry,

 

Posiadam kredyt hipoteczny (na jedno i jedyne mieszkanie, którego jestem właścicielem), mieszkanie zakupione przed wejściem w związek małżeński i tylko ja jestem osobą obciążoną kredytem oraz właścicielem. Czy do wniosku o wsparcie z funduszu kredytowego wliczone powinnam załączyć tylko moje dochody czy także męża (nie mamy rozdzielności majątkowej)? Czy jeśli muszę wliczyć dochody męża to jeśli posiada On zobowiązania alimentacyjne to czy środki te pomniejszają dochód rodziny? co z ilością osób w rodzinie? Czy jego dzieci (nad którymi ma wspólna opiekę i posiada obowiązek alimentacyjny) też są wliczane do składu osobowego rodziny? Czy tylko osoby zameldowane pod adresem mieszkania na które jest kredyt hipoteczny i którego jestem właścicielem i w którym wspólnie mieszkamy.

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
AsiaJoanna
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
16-05-2022
Wiadomość 1 z 4 (3 842 wyświetleń)

Re.: Fundusz wsparcia kredytowego

Dochody przyjmuje się dla gospodarstwa domowego, więc małżonka też, przy czym jego dochód pomniejszony jest o alimenty (dla dochodu przyjmuje się kryteria zapisane w ustawie o pomocy społecznej - można sobie poczytać co się wlicza, a co nie), a jeżeli dzieci nie zamieszkują z wami stale (wspólna opieka to nie to samo, co zamieszkiwanie) to dzieci nie wliczacie do gospodarstwa domowego.

Odpowiedz
0 Lajków
dalena
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
45
13
17-11-2020
Wiadomość 2 z 4 (3 780 wyświetleń)

Re.: Fundusz wsparcia kredytowego

Dziękuję bardzo za pomoc.

 

Dziecko nie może mieć 2 adresów zamieszkania.

Odpowiedz
0 Lajków
AsiaJoanna
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
16-05-2022
Wiadomość 3 z 4 (3 745 wyświetleń)

Re.: Fundusz wsparcia kredytowego

Adres zameldowania to nie to samo, co zamieszkiwanie i tworzenie gospodarstwa domowego, ustalony sądownie plan opieki w formule 1/2 mógłby dać podstawę do wliczenia dzieci, wspólna opieka z miejscem zamieszkania przy matce nie. Alimenty mogą być rownież argumentem przeciw, bo chociaż część rodziców obciążonych alimentami nie ogranicza zaspokajania potrzeb dzieci tylko do alimentów, to zazwyczaj otrzymuje je ten rodzic, na którym spoczywa większy ciężar opieki nad nimi, co sugeruje też stałe zamieszkiwanie przy nim.
Odpowiedz
0 Lajków
dalena
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
45
13
17-11-2020
Wiadomość 4 z 4 (3 717 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy