Odpowiedz

Fundusz wsparcia kredytowego

Dzień dobry,

 

Posiadam kredyt hipoteczny (na jedno i jedyne mieszkanie, którego jestem właścicielem), mieszkanie zakupione przed wejściem w związek małżeński i tylko ja jestem osobą obciążoną kredytem oraz właścicielem. Czy do wniosku o wsparcie z funduszu kredytowego wliczone powinnam załączyć tylko moje dochody czy także męża (nie mamy rozdzielności majątkowej)? Czy jeśli muszę wliczyć dochody męża to jeśli posiada On zobowiązania alimentacyjne to czy środki te pomniejszają dochód rodziny? co z ilością osób w rodzinie? Czy jego dzieci (nad którymi ma wspólna opiekę i posiada obowiązek alimentacyjny) też są wliczane do składu osobowego rodziny? Czy tylko osoby zameldowane pod adresem mieszkania na które jest kredyt hipoteczny i którego jestem właścicielem i w którym wspólnie mieszkamy.

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
AsiaJoanna
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
16-05-2022
Wiadomość 1 z 4 (5 781 wyświetleń)

Re.: Fundusz wsparcia kredytowego

Dochody przyjmuje się dla gospodarstwa domowego, więc małżonka też, przy czym jego dochód pomniejszony jest o alimenty (dla dochodu przyjmuje się kryteria zapisane w ustawie o pomocy społecznej - można sobie poczytać co się wlicza, a co nie), a jeżeli dzieci nie zamieszkują z wami stale (wspólna opieka to nie to samo, co zamieszkiwanie) to dzieci nie wliczacie do gospodarstwa domowego.

Odpowiedz
0 Lajków
dalena
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
45
13
17-11-2020
Wiadomość 2 z 4 (5 719 wyświetleń)

Re.: Fundusz wsparcia kredytowego

Dziękuję bardzo za pomoc.

 

Dziecko nie może mieć 2 adresów zamieszkania.

Odpowiedz
0 Lajków
AsiaJoanna
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
16-05-2022
Wiadomość 3 z 4 (5 684 wyświetleń)

Re.: Fundusz wsparcia kredytowego

Adres zameldowania to nie to samo, co zamieszkiwanie i tworzenie gospodarstwa domowego, ustalony sądownie plan opieki w formule 1/2 mógłby dać podstawę do wliczenia dzieci, wspólna opieka z miejscem zamieszkania przy matce nie. Alimenty mogą być rownież argumentem przeciw, bo chociaż część rodziców obciążonych alimentami nie ogranicza zaspokajania potrzeb dzieci tylko do alimentów, to zazwyczaj otrzymuje je ten rodzic, na którym spoczywa większy ciężar opieki nad nimi, co sugeruje też stałe zamieszkiwanie przy nim.
Odpowiedz
0 Lajków
dalena
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
45
13
17-11-2020
Wiadomość 4 z 4 (5 656 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: nowy system bankowosci internetowej

Prawdą jest, że przestępcy potrafią nadpisać nadawcę wysyłanego SMSa, który będzie wyglądał jak wysłany z ING. Jednak nie potrafią wysłać w imieniu banku kodu autoryzacyjnego, którego można użyć w apl

...

06-12-2025
Re: Re.: Blokada konta przez brak oświadczenia

Trudno nam się tutaj odnieść do Twojej sprawy. Natomiast jeśli nie zgadzasz się z odpowiedzią na reklamację, to możesz się od niej odwołać. Możesz też napisać do nas na czacie, po zalogowaniu w Moim I

...

06-12-2025
Re: Re.: Blokada konta przez brak oświadczenia

Trafiłem na ten temat w  "społeczności ING " bo szukam rozwiązania problemu . Też spotkała mnie blokada konta przez brak oświadczenia.  Zablokowane konto - na początku to się z tego śmiałem ale teraz

...

06-12-2025
Najbardziej pomocni użytkownicy