Odpowiedz

Eco kredyt

Dzień dobry, jesteśmy w trakcie budowy domu. Staramy się o kredyt na dalszą budowę. Intwrwsuje nas eco kredyt. Projekt naszego domu przewiduje roczne zapotrzebowanie na energie na poziomie 73. Jednak zmieniamy grubosci docieplenia oraz ich parametry, parametry przenikalnosci okien, zrezygnowalismy z okien dachowych, dodatkowo planujemy pełne deskowanie dachu, zmieniamy sposób ogrzewania na pompę ciepła oraz panele fotowoltaiczne. Na wszystkie zmiany jest zgoda projekta na drugiej stronie projektu. Znalezlismy firmę, która wykonuje świadectwa energetyczne domów na podstawie danych z projektu, planowanych zmian oraz usytuowania względem stron świata. Nie znalazlam informacji w regulaminie kredytu na temat standardów takiej opinii/ charakterystyki. Czy bank weźmie pod uwagę charakterystykę wykonaną przez specjalistę w tej dziedzinie?
Odpowiedz
0 Lajków
PaulinkaL
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
08-12-2019
Wiadomość 1 z 8 (5 082 wyświetleń)

Re: Eco kredyt

@PaulinkaL Tak, zaakceptujemy taką charakterystykę wykonaną przez specjalistę. Możesz również przedstawić oświadczenie napisane przez projektanta.

 

 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
MateuszF
Moderator
Moderator icon
533
119
12-04-2017
Wiadomość 2 z 8 (5 001 wyświetleń)

Re: Eco kredyt

Tak ale wg projektu/ Projektanta zapotrzebowanie jest wieksze. Na zaplanowane zmiany Projektant wyraża zgodę już w Projekcie
Odpowiedz
0 Lajków
PaulinkaL
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
08-12-2019
Wiadomość 3 z 8 (4 998 wyświetleń)

Re: Eco kredyt

W charakterystyce energetycznej powinna być zawarta informacja, że zapotrzebowanie na energie użytkową nie przekracza 40kwh/m2. Energia użytkowa dotyczy zapotrzebowania na wentylacje i ogrzewanie -  chodzi o zapotrzebowanie w skali roku.
Jeśli w charakterystyce nie ma takiej informacji, projektant powinien o niej oświadczyć. Ważne, żeby podpisał się pod oświadczeniem z tą informacją. To, czy dom spełni standard domu energooszczędnego, ocenimy dopiero po wstępnej analizie, po otrzymaniu operatu szacunkowego. Możesz poprosić  swojego doradcę o wcześniejsze zaopiniowanie dokumentów, które masz. 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 4 z 8 (4 931 wyświetleń)

Re: Eco kredyt

Dziękuje za odpowiedź. Tak jak pisałam w pierwszym zapytaniu. Charakterystyka energetyczna projektu ocenia projekt za 73kwh/m2. Jednak zmieniamy sposób ogrzewania z kotła na paliwo stałe na pompę ciepła, montujemy panele fotowotaiczne, rezygnujemy z okien dachowych, zmieniamy wymiary okien, większamy wartswy docieplenia i współczynniki okien, drzwi i bramy garażowej względem tego co było ujęte w projekcie. A pytam: czy bank weźmie charakterystykę zrobioną przez specjalistę z uprawnieniami wg naszych założeń?

Odpowiedz
0 Lajków
PaulinkaL
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
08-12-2019
Wiadomość 5 z 8 (4 853 wyświetleń)

Re: Eco kredyt

@PaulinkaL Tak, zaakceptujemy taką charakterystykę wykonaną przez specjalistę. 


***Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
DawidSz
Były moderator
Były moderator icon
225
47
26-11-2018
Wiadomość 6 z 8 (4 765 wyświetleń)

Re: Eco kredyt

Witam,
Czy istnieje jakiś wzór oświadczenia?

?
Jeśli nie to mógłby Pan podać jakie informacje w takim oświadczeniu powinny się znajdować?
Odpowiedz
0 Lajków
mesteken
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
16-07-2020
Wiadomość 7 z 8 (3 825 wyświetleń)

Re: Eco kredyt

@mesteken Oświadczenie pisze projektant, nie mamy wzorów takich oświadczeń.
 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
533
119
12-04-2017
Wiadomość 8 z 8 (3 665 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy