Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Decyzja ostateczna a zmniejszenie kwoty kredytu

Witam,

Otrzymałam wczoraj decyzję ostateczną i doszłam do wniosku, że w sumie nie potrzebuję aż tak dużej kwoty. Czy jest jeszcze możliwość zmniejszenia kwoty kredytu ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
Peggy_Carter
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
07-12-2019
Wiadomość 1 z 3 (2 573 wyświetleń)

Re: Decyzja ostateczna a zmniejszenie kwoty kredytu

Po podjęciu ostatecznej decyzji kredytowej nie ma już możliwości obniżenia kwoty kredytu. Wiązałoby się to ze złożeniem nowego wniosku o kredyt hipoteczny. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 2 z 3 (2 506 wyświetleń)

Re.: Decyzja ostateczna a zmniejszenie kwoty kredytu

To może ja spróbuję odpowiedzieć inaczej.

Decyzja kredytowa jest wyrażeniem woli Banku, że są gotowi wypłacić Ci określona kwotę pieniędzy na określonych warunkach.

Nie masz obowiązku uruchomienia całości kredytu. Możesz wypłacić transzę, która nie będzie opiewać na całość udzielonej kwoty, a reszty po prostu nie uruchamiać - przynajmniej na 99% jestem przekonany, że tak możesz. W innym przypadku możesz po prostu nadpłacić kredyt zaraz po tym jak zostaną Ci wypłacone środki. 

 

Pytanie na jakich warunkach masz kredyt - jeśli z prowizją za udzielenie, to wówczas rozumiem bardziej rozterkę, ale to tak jak już przedmówczyni napisała - decyzja dotyczy konkretnych warunków i musiałabyś składać wniosek od nowa (pewnie przeszedłby szybciej niż pierwotny, ale trudno powiedzieć).

Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 3 z 3 (2 503 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy