Odpowiedz

Decyzja o kredycie

Dzień dobry. Wniosek o kredyt hipoteczny złożony przez pośrednika 24 maja, 8 czerwca uzupełnione dokumenty i od tamtego czasu status 2, czyli dziś już 32 dni robocze. Jak długo jeszcze potrwa weryfikacja? W jaki sposób można dowiedzieć się o przewidywanym czasie decyzji? Niedługo wyjeżdżamy na zaplanowane wakacje, obawiam się, że akurat w tym czasie mogą wyjść jakieś kolejne braki w dokumentach... Pośrednik twierdził, że czas oczekiwania jest długi, ale maksymalnie do dwóch miesięcy ewentualna umowa powinna być podpisana. Tymczasem mijają te 2 miesiące i zupełnie brak jakiegokolwiek odzewu.

Odpowiedz
0 Lajków
Polly
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
22-07-2021
Wiadomość 1 z 21 (6 243 wyświetleń)

Re.: Decyzja o kredycie

Ja jestem 18 dzień roboczy na wycenie nieruchomości i musialem odwolać zaplanowany wyjazd ponieważ bank strasznie zwleka z wystawieniem decyzji chociaz nie prosil mnie o zadne dodatkowe dokumenty do dziś włącznie za 9 dni KALENDARZOWYCH kończy mi sie termin podpisania umowy z sprzeadajacym dzialkę i jest ryzyko że strace zadatek. Ponadto 29 lipca traci ważność wydana decyzja wstępna przez bank więc z bankowej biurokracji bank zmusi mnie do ponownego rozpoczecia procesu starania się o kredyt lub da mi negatywną decyzję ostateczną. Jeżeli to nastąpi zmienie bak oraz sprawa zostanie zgloszona do FKSKP.
Odpowiedz
0 Lajków
Uyctcyvg
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
52
9
04-07-2021
Wiadomość 2 z 21 (6 214 wyświetleń)

Re.: Decyzja o kredycie

Współczuję stresu i oby jednak udało się na czas... A wstępna decyzja była po ilu dniach?

Odpowiedz
0 Lajków
Polly
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
22-07-2021
Wiadomość 3 z 21 (6 212 wyświetleń)

Re.: Decyzja o kredycie

Wstępną decyzje otrzymałem 29 czerwca a jej wazność jak pisze na stronie ing to 30 dni tylko ze już nie roboczych ale kalendarzowych heh cwani są bo robocze to tylko jak chodzi o znalezienie czasu na zwlekanie.
Odpowiedz
0 Lajków
Uyctcyvg
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
52
9
04-07-2021
Wiadomość 4 z 21 (6 200 wyświetleń)

Re.: Decyzja o kredycie

Ojej, to faktycznie stres. Oby szybko przyszły dobre wieści.

Odpowiedz
0 Lajków
Polly
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
22-07-2021
Wiadomość 5 z 21 (6 174 wyświetleń)

Re.: Decyzja o kredycie

33 dni robocze od uzupełnienia braków...
Czy to możliwe, że wniosek gdzieś się zawieruszył i dlatego wciąż widnieje status 2? Zastanawiam się czy nadal czekać czy uznać, że z jakichś względów wniosek jest bez odpowiedzi i składać w innych bankach.
Czy ktoś czekał aż tak długo na wstępną decyzję?
Odpowiedz
0 Lajków
Polly
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
22-07-2021
Wiadomość 6 z 21 (6 065 wyświetleń)

Re.: Decyzja o kredycie

Ja wniosek złożyłam 11.05 a wstępna decyzję dostałam 30.06
Kazali dosłać 1 dokument i od tamtej pory nadal cisza . Pośrednik poinformowal mnie że operat dostarczył tego samego dnia i teraz to już tylko 2 tyg maks czekania na decyzję ostateczna. Tak się składa że mija już 3 tydzień a status wniosku dalej jest na punkcie 3 ... Jeżeli to prawda że po 30 dniach od wstępnej trzeba na nowo składa dokumenty to zostało mi już tylko 7 dni
Odpowiedz
0 Lajków
Judka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
1
18-06-2021
Wiadomość 7 z 21 (6 038 wyświetleń)

Re.: Decyzja o kredycie

W takiej sytuacji jeżeli został Pani tylko tydzień ważnej decyzji wstepnej a za 2 tygodnie moze przyjsc dopiero decyzja ostateczna to jest ryzyko ze ,,dla bezpieczenstwa" bank moze wydać decyzję negatywną żeby sie ratowac z zwlekania, zas Pani zostanie zmuszona do ponownego zlozenia wniosku albo co zalecam zmiany banku w ktorym zaciągnie Pani kredyt bo osobiscie czekam do konca miesiaca i jezeli nic nie przyjdzie ide do PKO i tam w 3 tygodnie MAX procedura sie zamknie + zamknięcie kont w ING
Odpowiedz
0 Lajków
Uyctcyvg
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
52
9
04-07-2021
Wiadomość 8 z 21 (6 034 wyświetleń)

Re.: Decyzja o kredycie

36 dni roboczych oczekiwania... To może jednak nie zaginął.

Ciekawe co się dzieje po tych 30 dniach - procedura od początku? Ja składałam od razu z operatem.

Odpowiedz
0 Lajków
Polly
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
22-07-2021
Wiadomość 9 z 21 (6 025 wyświetleń)

Re.: Decyzja o kredycie

Jeżeli ja nie dostanę odpowiedzi po weekendzie to też rezygnuje z wszystkich usług ING i idę do konkurencji. Nie rozumiem, dlaczego długoletni klienci są tak traktowani w ING.
Odpowiedz
0 Lajków
Katarzyna871
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
10
2
20-07-2021
Wiadomość 10 z 21 (5 959 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy