Odpowiedz

Decyzja o kredycie

Dzień dobry. Wniosek o kredyt hipoteczny złożony przez pośrednika 24 maja, 8 czerwca uzupełnione dokumenty i od tamtego czasu status 2, czyli dziś już 32 dni robocze. Jak długo jeszcze potrwa weryfikacja? W jaki sposób można dowiedzieć się o przewidywanym czasie decyzji? Niedługo wyjeżdżamy na zaplanowane wakacje, obawiam się, że akurat w tym czasie mogą wyjść jakieś kolejne braki w dokumentach... Pośrednik twierdził, że czas oczekiwania jest długi, ale maksymalnie do dwóch miesięcy ewentualna umowa powinna być podpisana. Tymczasem mijają te 2 miesiące i zupełnie brak jakiegokolwiek odzewu.

Odpowiedz
0 Lajków
Polly
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
22-07-2021
Wiadomość 1 z 21 (6 321 wyświetleń)

Re.: Decyzja o kredycie

Ja jestem 18 dzień roboczy na wycenie nieruchomości i musialem odwolać zaplanowany wyjazd ponieważ bank strasznie zwleka z wystawieniem decyzji chociaz nie prosil mnie o zadne dodatkowe dokumenty do dziś włącznie za 9 dni KALENDARZOWYCH kończy mi sie termin podpisania umowy z sprzeadajacym dzialkę i jest ryzyko że strace zadatek. Ponadto 29 lipca traci ważność wydana decyzja wstępna przez bank więc z bankowej biurokracji bank zmusi mnie do ponownego rozpoczecia procesu starania się o kredyt lub da mi negatywną decyzję ostateczną. Jeżeli to nastąpi zmienie bak oraz sprawa zostanie zgloszona do FKSKP.
Odpowiedz
0 Lajków
Uyctcyvg
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
52
9
04-07-2021
Wiadomość 2 z 21 (6 292 wyświetleń)

Re.: Decyzja o kredycie

Współczuję stresu i oby jednak udało się na czas... A wstępna decyzja była po ilu dniach?

Odpowiedz
0 Lajków
Polly
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
22-07-2021
Wiadomość 3 z 21 (6 290 wyświetleń)

Re.: Decyzja o kredycie

Wstępną decyzje otrzymałem 29 czerwca a jej wazność jak pisze na stronie ing to 30 dni tylko ze już nie roboczych ale kalendarzowych heh cwani są bo robocze to tylko jak chodzi o znalezienie czasu na zwlekanie.
Odpowiedz
0 Lajków
Uyctcyvg
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
52
9
04-07-2021
Wiadomość 4 z 21 (6 278 wyświetleń)

Re.: Decyzja o kredycie

Ojej, to faktycznie stres. Oby szybko przyszły dobre wieści.

Odpowiedz
0 Lajków
Polly
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
22-07-2021
Wiadomość 5 z 21 (6 252 wyświetleń)

Re.: Decyzja o kredycie

33 dni robocze od uzupełnienia braków...
Czy to możliwe, że wniosek gdzieś się zawieruszył i dlatego wciąż widnieje status 2? Zastanawiam się czy nadal czekać czy uznać, że z jakichś względów wniosek jest bez odpowiedzi i składać w innych bankach.
Czy ktoś czekał aż tak długo na wstępną decyzję?
Odpowiedz
0 Lajków
Polly
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
22-07-2021
Wiadomość 6 z 21 (6 143 wyświetleń)

Re.: Decyzja o kredycie

Ja wniosek złożyłam 11.05 a wstępna decyzję dostałam 30.06
Kazali dosłać 1 dokument i od tamtej pory nadal cisza . Pośrednik poinformowal mnie że operat dostarczył tego samego dnia i teraz to już tylko 2 tyg maks czekania na decyzję ostateczna. Tak się składa że mija już 3 tydzień a status wniosku dalej jest na punkcie 3 ... Jeżeli to prawda że po 30 dniach od wstępnej trzeba na nowo składa dokumenty to zostało mi już tylko 7 dni
Odpowiedz
0 Lajków
Judka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
1
18-06-2021
Wiadomość 7 z 21 (6 116 wyświetleń)

Re.: Decyzja o kredycie

W takiej sytuacji jeżeli został Pani tylko tydzień ważnej decyzji wstepnej a za 2 tygodnie moze przyjsc dopiero decyzja ostateczna to jest ryzyko ze ,,dla bezpieczenstwa" bank moze wydać decyzję negatywną żeby sie ratowac z zwlekania, zas Pani zostanie zmuszona do ponownego zlozenia wniosku albo co zalecam zmiany banku w ktorym zaciągnie Pani kredyt bo osobiscie czekam do konca miesiaca i jezeli nic nie przyjdzie ide do PKO i tam w 3 tygodnie MAX procedura sie zamknie + zamknięcie kont w ING
Odpowiedz
0 Lajków
Uyctcyvg
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
52
9
04-07-2021
Wiadomość 8 z 21 (6 112 wyświetleń)

Re.: Decyzja o kredycie

36 dni roboczych oczekiwania... To może jednak nie zaginął.

Ciekawe co się dzieje po tych 30 dniach - procedura od początku? Ja składałam od razu z operatem.

Odpowiedz
0 Lajków
Polly
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
22-07-2021
Wiadomość 9 z 21 (6 103 wyświetleń)

Re.: Decyzja o kredycie

Jeżeli ja nie dostanę odpowiedzi po weekendzie to też rezygnuje z wszystkich usług ING i idę do konkurencji. Nie rozumiem, dlaczego długoletni klienci są tak traktowani w ING.
Odpowiedz
0 Lajków
Katarzyna871
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
10
2
20-07-2021
Wiadomość 10 z 21 (6 037 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy