Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Data przelewu od banku dla sprzedającego

Czesc,
Czy orientujecie sie czy sa teraz kolejki przy wyplacie srodkow ?

Podpisuje jutro akt notarialny i chce ustalic w jakim czasie bank bedzie realizowal dyspozyje wyplaty srodkow dla kupujacego. Czy myslicie ze termin 2-3 dni roboczych jest realny ?

Pytam poniewaz sa ogromne kolejki do podpisania umowy kredytowej dlatego boje sie ze sa zatory platnicze.

 

z gory dzieki za odpowiedzi 

Odpowiedz
0 Lajków
BlackSparrow
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
16
1
16-11-2020
Wiadomość 1 z 11 (5 067 wyświetleń)

Re.: Data przelewu od banku dla sprzedającego

bede wdzieczny za pomoc Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
BlackSparrow
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
16
1
16-11-2020
Wiadomość 2 z 11 (5 039 wyświetleń)

Re.: Data przelewu od banku dla sprzedającego

Według umowy do 10 kalendarzowych na uruchomienie środków. W moim przypadku przy podpisaniu umowy w banku dostarczyłem potwierdzenia wpłaty wkładu własnego, więc od razu po podpisaniu umowy została zlecona wypłata transzy, która już była w sumie po terminie. Także pieniądze na koncie powierniczym dewelopera były na drugi dzień
Odpowiedz
0 Lajków
Kicu123
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
3
05-11-2020
Wiadomość 3 z 11 (4 977 wyświetleń)

Re.: Data przelewu od banku dla sprzedającego

Dzieki - tak wlasnie wiem ze wpisuje sie umownie 10 lub 14 dni kalendarzowych. Czy zeby doslac dokumenty do banku nalezy sie umawiac na wizyte czy po prostu wejsc do oddzialu i dac papiery ? Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
BlackSparrow
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
16
1
16-11-2020
Wiadomość 4 z 11 (4 878 wyświetleń)

Re: Re.: Data przelewu od banku dla sprzedającego

Zgodnie z umową na wypłatę pieniędzy mamy 10 dni kalendarzowych od złożenia wniosku o uruchomienie. Staramy się realizować wypłaty jak najszybciej jest to możliwe. 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 5 z 11 (4 868 wyświetleń)

Re: Re.: Data przelewu od banku dla sprzedającego

odpowiedz z automatu- prosze o nie wypowiadanie sie jesli dana wypowiedz nic nie wnosi do tematu

BlackSparrow
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
16
1
16-11-2020
Wiadomość 6 z 11 (4 860 wyświetleń)

Re.: Data przelewu od banku dla sprzedającego

[ Edytowane ]
Najlepiej zrobić to w momencie podpisywania umowy kredytowej, a jeśli nie jest to możliwe to przez aplikację można dosłać dokumenty. W zakładce kredyt hipoteczny, są wnioski, a tam coś w "stylu potwierdzenie spełnienia warunków umowy", wybiera się jaki to jest dokument czyli w tym wypadku "wniesienie wkładu własnego" i podpina się załącznik. Następnie robi się wniosek o uruchomienie środków, także przez aplikację.
Odpowiedz
0 Lajków
Kicu123
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
3
05-11-2020
Wiadomość 7 z 11 (4 838 wyświetleń)

Re.: Data przelewu od banku dla sprzedającego

Hmm, ale mi chodzi o transakcje z drugiej strony Emotikon: Szczęśliwy Mimo wszystko dziekuje za odpowiedz !

Odpowiedz
0 Lajków
BlackSparrow
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
16
1
16-11-2020
Wiadomość 8 z 11 (4 790 wyświetleń)

Re.: Data przelewu od banku dla sprzedającego

[ Edytowane ]

@BlackSparrow, ja przy sprzedaży mieszkania otrzymałem środki z kredytu sprzedającego w następny dzień roboczy, bo od razu po wyjściu od notariusza kupujący ode mnie mieszkanie poszedł z dokumentami do banku i jego kredyt został uruchomiony na drugi dzień. W celu przyspieszenia tego procesu możesz założyć konto w banku w którym sprzedający załatwia kredyt wówczas pieniądze mogą trafić do Ciebie jeszcze szybciej - u mnie trick z zakładaniem konta w banku kupującego ode mnie mieszkanie zadziałał najlepiej przy sprzedaży mieszkania "gotówkowej", gdzie na podpisaniu aktu kupujący przelał mi pieniądze od razu, bo były w tym samym banku (nie szły one elixirem).

 

ps. co do standardowych odpowiedzi jaki bank/moderator udziela na forum to nie ma się co denerwować, gdyż taka odpowiedź musi być zgodna w miare z treścią umowy więc nie martw się, że czasami ktoś odpisuje w sposób "automatyczno-schematyczny". W wiekszości korporacji (nie tylko bankowych) takie zachowanie to standard w przeciwnym wypadku czeka plan napawczy aka PIP Emotikon: Mrugający

m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 9 z 11 (4 768 wyświetleń)

Re.: Data przelewu od banku dla sprzedającego

@m365 dzieki za wyczerpujaca odpowiedz Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
BlackSparrow
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
16
1
16-11-2020
Wiadomość 10 z 11 (4 753 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy