Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

ostek  ja dzisiaj dostałam wstępną pozytywną z Millennium - wniosek złożony 23.07, teraz mam dostarczyć operat, który juz jest zrobiony. W ING wniosek złożony 22.07 i jeszcze brak jakiejkolwiek decyzji. Moja siostra równo miesiąc od złożenia kompletnego wniosku wraz z operatem dostała ostateczną poztywna z BNP (bez wstępnej), a z Santander wstępną pozytywną po 7 dniach i dalej cisza...

Odpowiedz
0 Lajków
aaa12345
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
77
12
12-08-2021
Wiadomość 71 z 106 (7 377 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

Mój wniosek w ING otrzymał status przekazania do decyzji ostatecznej podobno wczoraj (takie mam info od doradcy). Wniosek składałem 11 czerwca, status analiza dokumentów otrzymał 25 czerwca. Także nie liczyłbym na szybką odpowiedź z ich strony. Santander składałem w tym samym dniu, przekazanie do decyzji ostatecznej dostał jakoś 10 dni temu, czasy operacyjne wskazują, ze jeszcze z 14 dni im zejdzie. Wyjdzie bite 3 miesiące od złożenia wniosku. BNP już nie uznaje zewnętrznych operatów, więc z wyceną obecnie to też będzie przynajmniej z 1,5 miesiąca, bo oprócz tego mają obecnie dobrą ofertę i tam też zrobiły się zatory.

Odpowiedz
0 Lajków
Manakandi
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
7
4
25-08-2021
Wiadomość 72 z 106 (7 369 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

Nieprawda, moja siostra dostała w BNP decyzję tydzień temu równo miesiąc po złożeniu wniosku. Jest to ostateczna decyzja.

Odpowiedz
0 Lajków
aaa12345
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
77
12
12-08-2021
Wiadomość 73 z 106 (7 360 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

Ja z BNP dostałem decyzje dzisiaj. Wniosek składany 22 lipca. Więc też by się zgadzało, że jest to około miesiąca. Jednak w warunkach do spełnienia jest zapłata 700 zł za operat wewnętrzny banku oraz dopiero wycena nieruchomości i jej akceptacja przez bank. Również składałem z moim operatem (doradca powiedział, że może być to sugestia dla banku, ale nie będą go respektować jako jedynej wyceny). Wynika z tego, że po decyzji jeszcze bank musi wycenić "po swojemu" nieruchomość. Jak wycena nie pójdzie po naszej myśli to warunki z decyzji mogą się całkowicie zmienić.

Odpowiedz
0 Lajków
Manakandi
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
7
4
25-08-2021
Wiadomość 74 z 106 (7 337 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

Nie wiem, chyba to kwestia indywidualna, bo BNP od niej nic chce wiecej prócz umowy deweloperskiej a moj doradca twierdzi, że wycena z zewnątrz jest jak najbardziej akceptowalna przez ten bank, bo też chciałam złożyć wniosek ale po decyzji z Millennium już rezygnuję Emotikon: Szczęśliwy Poczekam na ING bo jednak oferta, z której korzystałam składając wniosek była baardzo korzystna Emotikon: Szczęśliwy 

Odpowiedz
0 Lajków
aaa12345
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
77
12
12-08-2021
Wiadomość 75 z 106 (7 321 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

Nareszcie!!! Po 3 miesiącach batalii jest decyzja Pozytywna. Na jutro jestem umówiony na podpisanie umowy w banku Emotikon: Mrugający. Był to niezwykle ciężki czas pełen niepewności i nerwów z mojej strony ,ale się opłaciło. Wszystkim życzę powodzenia w dalszym procesie kredytowym ,gdyż wiem ,że nie jest on ani łatwy ani krótki Emotikon: Mrugający
Odpowiedz
0 Lajków
Uyctcyvg
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
52
9
04-07-2021
Wiadomość 76 z 106 (7 272 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

Złożyłem w ING, bo oferta była okay (aczkolwiek np. w innym banku przy zbliżonym oprocentowaniu (różnica setnych) dostałem o 2 lata dłuższe stałe oprocentowanie (zależy mi aby je utrzymać), a od 2011 mam konta firmowe i osobiste, ale czasy procesowe skłoniły mnie właśnie do szukania innych ofert, trafiłem na tę wspomnianą. Zapewniano mnie w oddziale, że wszystko szybciej się odbędzie. No nie krytykuję wszystkiego, ale czasy procesowe zwyczajnie są stresujące w ING, szczególnie jeśli ktoś kupuję mieszkanie i nikt nie będzie na niego miesiącami czekał.
Odpowiedz
0 Lajków
bpacholek
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
16
1
29-07-2021
Wiadomość 77 z 106 (7 238 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

@bpacholek to czemu uwa am ze ING to mercedes mozesz poczytac w moich postach na tym forum. Co do ofert ze stalym oprocentowaniu to w CA chyba mozna dostac 7 lat stalego oprocentowania, ale bez mozliwosci przedluzenia tyvh warunkow tzn potem juz tylko oprocentowanir zmienne. Duzym plusem jest brak zasilania konts wplywami z wynagrodzenia, niskie ubezpieczenie pomostowe, akceptacja zewnetrznego operatu, brak dziwnego cross sellu, brak oplat za nadplate od 1 dnia, przejrzyste warunki umowy, w miare tanie aneksy (jesli juz), mozliwosc skrocenia karencji bez oplat, mozliwosc skrocenia okresu kredytu przy nadplatach (do 3 miesiacy od nadplaty za darmo), brak kiniecznosci posiada ia karty kredytowej czy debetowej sprawia ze obsluga konta w calym okredie kredytowania jest bliska 0zl, mozliwosc wiecznego korzystania ze stalego oprocentowania po 5 latach (co prawda na nowych warunkach ale da się) i kilka innych zalet.

Minusem mogą być obecnie dlugie czasy kredytowe, ale to jest zwiazane z iloscia wnioskow wplywajacych w banku m.in. dlatego ze jest to b.dobra oferta inaczej tych wnioskow by przeciez nie bylo.

Sam skorzystalem z kolejnego kredytu w PNB i wystarcza mi obecnie 2 kredyty hipoteczne w ING - dywersyfikuje ryzyko ilżeby nie trzymać wsztstkich kredytów w jednych rękach.
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 78 z 106 (7 189 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

@Manakandi ja mi bank zaakceptował zewnętrzny operat za który płaciłem 200zł i wiem że go zaakceptował już po zmianie podejścia do zewnętrznego operatu tzn akceptacji tylko swoich operatów - warto napisać wniosek do banku a jeśli korzystasz z pośrednika to sam Ci taką opcję powinien zaoferować bo jeśli operat jest zrobiony zgodnie ze sztuką (zwłaszcza gdy cena nieruchomości jest atrakcyjna w porównaniu z okolicą) i wytycznymi to bank nie powinien go odrzucić.

Ja operat składałem wraz z wnioskie. o kredyt i od razu otrzymałem dectzję ostateczną.

Warto tu nadmienić, że w BNP do kredytu hipotecznego.możemy dostać do 50000zł limit w koncie na 0zł i 0% na 12 miesięcy z tego skorzystałem bo to darmowy pieniądz. W BNP jest crosssell i denerwuje ubezpieczenie na życie zwłaszcza dla singli przez cały okres kredytu oraz konieczność utrzymania karty debetowej i wydawania 300zł, ale w moim przypadku spłacę kredyt do 5 lat więc warunki są w miarę atrakcyjne. Boleć może wydanie 250zł za aneks w razie potrzeby ale da się z tym żyć.
Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 79 z 106 (7 188 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

Jaki jest okres oczekiwania na ostateczną decyzję, tzn przejście z kroku 5 na 6 ?
Odpowiedz
0 Lajków
Magi
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
26-08-2021
Wiadomość 80 z 106 (7 136 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy