Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

Tak, ja dzisiaj zacząłem proces w innym banku, bo przecież to wyjdzie zaraz w sumie 4 miesiące. Kupuję mieszkanie z rynku wtórnego, więc nikt tyle nie będzie na mnie czekał.

Wszystkie te wartości podawane przez nich 40, 30 to dni robocze...
Odpowiedz
0 Lajków
bpacholek
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
16
1
29-07-2021
Wiadomość 11 z 106 (5 426 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

Mam 2 pytania:

1) Skoro minęło od wyceny nieruchomosci (30 czerwca wizja lokalna rzeczoznawcy) podane przez ing 10 dni roboczych czyli powinniscie otrzymac wycene czyli ostatni wymagany dokument. To dlaczego gdy 2.08.2021 minęło 21 dni kalendarzowych nie mam dalej decyzji ostatecznej. Nie proszono mnie o żadne dodatkowe dokumenty . Z żoną widocznie tak dokładnie wypełnialismy wnioski ze nawet do daty na wniosku nie możecie mieć zastrzeżeń- na szczescie. Pytam się czemu dalej nie mam decyzji. Prosze mi tylko nie pisać : Skontaktuj się z doradcą u którego skladałeś dokumenty ani że staracie sie bo widząc po tylu wpisach na forum to coś to nie wychodzi ..... . Byłem wczoraj w oddziale u ,,specjalisty" a on nie potrafi mi wyjascic czemu to tyle trwa i powiedzial ze zadzwoni do mnie jak sytuacje wyjasni. Pachnie to przekrętem z tymi datami a wyjasni to chyba dzwoniąc do kolegów z wyrzszych stanowisk i spyta sie ich co ma mi powiedziec bo jest jakis przekręt i coś wyczółem i nie tak miało być . Ustawa mówi MAX 21 dni kalendarzowych a wy sobie czas albo kupicie prosząc ludzi o ponowne przeslanie aktualnego zaswiadczenia o dochodach bo to zlożone z wnioskiem traci waznosc przez procedure ktora u was trwa dluzej niz wniosek jest ważny albo szukacie błędu bez znaczenia tak jak np: jedna z forumowiczek pisala ze z powodu zapomnienia wpisania daty na jednej kartce czekała 21 dni od nowa. Czy naprawde data skladania wniosku wymaga aby to wnioskodawca ją uzupelnił w razie czego? Nie moze tego zrobic pracownik krory sie zajmuje wnioskiem? Przeciez na reszcie kartek jest wpisana ta sama data a na kamerach chyba widac ze wnioske jest skladany w danym dniu ????

2) Czy mogę prosic o podanie dla klijentów nie dla partnerów jak jest to napisane na strone ing ,ile dni trwają poszczegolne etapy do starania sie o kredyt, Bo na stronie ing jest podane dla partnerów jakby to oni brali kredyty hipoteczne a nie klijenci. Jeści CUDEM by się dało to czy można by mi podać przybliżony termin wydania decyzji ostatecznej wniosku zlożonego 24 maja. Nie proszono mnie o zadne dodatkowe dokumenty a wycena toczy się od 27 dni roboczych - zwykła dzialka 7 arów czysta dokumentacyjnie.
Odpowiedz
0 Lajków
Uyctcyvg
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
52
9
04-07-2021
Wiadomość 12 z 106 (5 415 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

Zauważyłam, że warto jest składać wniosek wraz z operatem,

jest szansa, że proces przebiegnie szybciej.

Składałam w niosek w podobnym czasie ale biorąc pod uwagę jak to się wlecze w ING (okres urlopowy, dużo wniosków) chyba zdecyduję się na ofertę w Millennnium.

Dzięki poradzie naszej doradczyni podpisalismy umowe przedwstępną na 3 miesiące do przodu, wiec mamy jeszcze trochę czasu.

Powodzenia

Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 13 z 106 (5 320 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

My zrobiliśmy podobnie Emotikon: Szczęśliwy tydzień po rejestracji wniosku (krok 1/6) nasza doradczyni dosłała nasz operat wykonany przez zewnetrznego rzeczoznawcę. Wyszło taniej, bo zapłacilismy raz, niż 3 rózne kwoty do 3 róznych banków. od 02.08 jestesmy w kroku 2/6, więc zobaczymy czy to przyspieszy sytuację Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
hakunamatata
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
3
04-08-2021
Wiadomość 14 z 106 (5 306 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

a kiedy skladaliscie wniosek?

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 15 z 106 (5 303 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

Podpisy składaliśmy 22 lipca po godz. 19 Emotikon: Język więc doradczyni zarejestrowała wniosek w PDP po godz 20 a wysłała kurierem 23.07, ale ja dopiero status wniosku na stronie banku sprawdziłam 25.07 i wtedy był krok 1/6. Nie podpalam się, bo mozliwe, że i wstepna decyzja bedzie w drugiej połowie wrzesnia Emotikon: Język 

Odpowiedz
0 Lajków
hakunamatata
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
3
04-08-2021
Wiadomość 16 z 106 (5 288 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

[ Edytowane ]
Również składałem wniosek wraz z operatem zewnętrznym końcem Czerwca, od 01.07 jestem na etapie Analizujemy twoje dokumenty, tracę nadzieję i cierpliwość mimo że z ING jestem ponad 10 lat i kupę kasy przez moje konta przeszło. Millenium w trybie przyspieszonym dało decyzję w tydzień, jeśli ING się szybko nie ruszy do działania będę zmuszony rozstać się z tym bankiem.
Odpowiedz
0 Lajków
Dzaba85
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
06-08-2021
Wiadomość 17 z 106 (5 257 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

Heh dzieli nas ponad miesiąc od skladania wniosku a ja rowniez nie mam decyzji ostatecznej Emotikon: Mrugający ,(skladałem wniosek kompletny 24 maja)
Tylko że ja skladalem bez operatu a ING powinno wykonac go w 10 dni roboczych tak jak zapewnia klijentów heh a dziś mija 29 dzień roboczy Emotikon: Mrugający. Tak sobie myśle że CHYBA szybciej by to poszlo jakbym operat zrobił na wlasną rękę w 5 dni Emotikon: Mrugający . Chociaż z drugiej strony ciesze sie bo mam 50/70 dni roboczych oczekiwania za sobą jak piszą w internecie to już niedlugo a jak bedzie mnie sie pytał kiedys ktos jak to jest z ING w kwestii kredytu to niezłą litanią pojade na ten temat Emotikon: Mrugający
Uyctcyvg
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
52
9
04-07-2021
Wiadomość 18 z 106 (5 246 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

Poprawka 55/70 dzień roboczy dziś mija Emotikon: Mrugający
Odpowiedz
0 Lajków
Uyctcyvg
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
52
9
04-07-2021
Wiadomość 19 z 106 (5 243 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

dzisiaj 93 kalendarzowe u mnie mija, roboczych już nie liczę, bo i po co...Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
gandzia75
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
3
04-08-2021
Wiadomość 20 z 106 (5 167 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy