Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

Nie chcę martwić, ale - wniosek złożony wraz z operatem szacunkowym i kompletem dokumentów dnia 10.11.2020... mamy punkt 3 że zakończyli analize, śmiech na sali - nasz doradca z Open Finance również w szoku.
Szczerze? Jak nie jest to budowanie domu to zmień bank. My ze względu na praktycznie identyczną ofertę (tylko pomostowe 300 zł ale da się załątwić w 2 mce wpis przez notariusza) poszliśmy do Millenium. I wczoraj odebraliśmy klucze, pierwsza transza wypłacona, czekając na ING to by nam umowa przedwstępna wygasła i wszystko generalnie.

Odpowiedz
0 Lajków
castellena
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
0
07-12-2020
Wiadomość 31 z 64 (7 086 wyświetleń)

Re: Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

[ Edytowane ]

@castellena, fajnie że udało Ci się sfinansować swoją inwestycję.

Dla mnie zarówno ING jak i Millenium to banki które mają na tą chwilę w miarę sensowną ofertę kredytów hipotecznych.

 

Warto jednak pamiętać, że dużo zależy od sytuacji w jakiej się znajduje albo znajdzie kredytobiorca w przyszłości, żeby mówić która oferta jest atrakcyjniejsza. Co do Millenium banku to z tego co kojarze masz 3M WIBOR i musisz zapewnić wpływy wynagrodzenia na konto w banku przez cały okres kredytowania (dodatkowa obniżka % jest wtedy jeśli będziesz używała karty płatniczej i wydawała 500zł co miesiąc). W ING dużą zaletą jest zasilanie konta kwotą 2000zł, która może być dowolnym przelewem z innego banku. W przypadku utraty lub zmiany pracy/wynagrodzenia bank Millenium będzie o tym wiedział, a w ING nie koniecznie Emotikon: Szczęśliwy Jeśli w ciągu okresu kredytu wzrośnie oprocentowanie (zmienne) to w ING ktoś ma większą stabilność raty miesięcznej i więcej (6M WIBOR) czasu na przygotowanie do niespodzianki.

 

Ponadto w ING jest opcja zaciągnięcia kredytu ze stałą stopą, a Millenium jeszcze takiego, atrakcyjnego produktu nie oferuje. Dodatkowo ING akceptuje dochod z zasiłku macierzyńskiego i dochod w trakcie zwolnienia lekarskiego z powodu ciąży, ale to już są że tak powiem indywidualne kwestie dla kredytobiorcy.

 

Co do czasu rozpatrywania wniosku to w Millenium to jest może ciut szybciej, ale należy pamiętać, że w Millenium jest bardziej restrykcyjne podejście i odrzuca wnioski.(o czym mogło się nawet przekonać kilka osób na tym forum). Co do dostarczanych operatów szacunkowych to w Millenium można dostarczyć tylko zewnętrzny operat, który często jest zaniżany przez bank - warto poszukać informacji na ten temat w internecie.

 

Na koniec powiem, że popularność Jesiennej Oferty ING wzięłą się stąd, że po prostu to była dobra oferta i gdyby ludzie się nie rzucili na nią to okres rozpatrywania wniosków byłby krótszy, być może podobny do Millenium. Najgorzej znajdują sie w sytuacji te osoby, które nie pozostawiają sobie właściwego buforu czasu i gonią za kredytem hipotecznym na "ostatnią chwilę".

 

ps. jeśli twierdzisz, że Notariusz może Ci załatwić nieodpłatnie szybciej wpis hipoteki do KW to najpierw to sprawdź, bo to bajka To Ty jedyną osobą, która to może przyspieszyć. Notariusz sam z siebie nie ma żadnej władzy, ani dojść w Sądzie w tym zakresie, chyba że odnosisz się do wpisu DZKW, ale ten wpis jest bez znaczenia jeśli chodzi o wpis hipoteki a w rezultacie ubezpieczenie pomostowe. Przy wpisach hipoteki do KW duże znaczenie ma dane miasto (ilość wniosków w kolejce) oraz dużyry hipoteczne w Sądzie. Jeśli nie uda się przyspieszyć wpisu hipoteki do KW, a ktoś kupił dziure w ziemi to ubezpieczenie pomostowe za 1.5-2 lata okresu budowy nie będzie w Millenium takie tanie.

 

ps2 wierzę, że Twój doradca/pośrednik kredytowy przedstawił Ci wszystkie Za i Przeciw gdy przygotowywał Ci ofertę kredytową i otrzymałaś to co chciałaś, a czas rozpatrywania wniosku nie był jedynym kryterium decyzyjnym.

m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 32 z 64 (7 067 wyświetleń)

Re: Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

dzięki za wyczerpującą odpowiedź, tak doradca przedstawił nam wszystkie za i przeciw i byliśmy świadomi każdego szczegółu podpisując umowę Emotikon: Mrugający Radzę tylko z własnego doświadczenia, bo dla mnie ten proces w ING to kpina. Mamy 11.01.2021, dokumenty złożone z operatem dwa miesiące temu a nadal punkt 3 w statusie - chyba coś jest nie halo? Jak mam zaufać bankowi skoro problemy są już na wstępnym etapie? Bufor czasu został pozostawiony właściwie, żaden normalny bank nie analizowałby WSTĘPNIE dokumentów dwa miesiące, bo to już przesada. Po raz kolejny podkreślam, że wyraziłam zdanie na temat naszej sprawy i swoje doświadczenie, dziury w ziemi nie kupowaliśmy więc każdy wie co dla niego najlepsze i powinien podejśc indywidualnie Emotikon: Szczęśliwy 

 

Odpowiedz
0 Lajków
castellena
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
0
07-12-2020
Wiadomość 33 z 64 (6 585 wyświetleń)

Re: Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

Bank analizuje tak długo te dokumenty, ponieważ liczba wniosków, które zostały złożone w październiku i listopadzie była ogromna. Skala tej sytuacji wynika z tego, że oferta ING była w tamtym czasie jedną z najlepszych, a dla oprocentowania stałego najlepszą, na rynku. Nie ma sensu doszukiwać się tutaj złośliwości czy niekompetencji ze strony banku - pewnie, że dobrze by było, gdyby rozpatrywanie wniosków zawsze przebiegało w podobnym czasie, ale tak nie jest i nie będzie, ponieważ liczba analityków, którymi bank dysponuje, nie zmienia się aż tak dynamicznie, żeby nadążać za zmianami oferty. Z oczywistych względów byłoby to niemożliwe. 

Pszemo
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
2
18-12-2020
Wiadomość 34 z 64 (6 436 wyświetleń)

Re: Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

Przerażający jest ten czas oczekiwania... Dodatkowo na infolinii trudno uzyskać jakieś informacje, gdyż konsultant odsyła mnie do mojego doradcy. A ja właśnie mojego doradcę chcę sprawdzić, czy wszystko dobrze i kompletnie poskładał... 

Odpowiedz
0 Lajków
malasowa
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
26-01-2021
Wiadomość 35 z 64 (6 092 wyświetleń)

Re: Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

malasowa - Ja też próbowałem się czegoś dowiedzieć na infolinii i również mnie odsyłają do doradcy. 

 

Jak długo mieliście status "Wynik analizy" czyli etap 3? U mnie jest już 5 dzień roboczy co jest chyba dość długim czasem jak na status który jest tylko informacją. 

Odpowiedz
0 Lajków
Andzej
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
0
28-01-2021
Wiadomość 36 z 64 (5 893 wyświetleń)

Re: Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

Wniosek złożyłam 22.12.20, 30.12 zmienił status na analiza dokumentów. W sobotę dostałam informację z BIK, że mnie sprawdzają. 

Jak to u Was wyglądało na tym etapie? od zapytania BIK do wstępnej decyzji ile minęło?

 

Zastanawiam się też czy od razu nie dostanę ostatecznej - wniosek dostarczyłam razem z wyceną. Jakie macie doświadczenia na tym etapie wniosku? 

 

Składałam do Millenium i BNP i obydwa banki razem z decyzją już umowy przesłały i mam jakieś 2 tyg żeby przyjąć ich warunki lub nie, a jednak na to ING najbardziej liczyłam. 

Odpowiedz
0 Lajków
kate_rajk
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
01-02-2021
Wiadomość 37 z 64 (5 722 wyświetleń)

Re: Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

U nas decyzja wstępna była tego samego dnia, kiedy był sprawdzany BIK (za jakieś dwie godziny). Ale potem mija czas i mija na decyzję ostateczną (wyszedł brak jednej pieczątki niestety, więc nie było ostatecznej). Też mamy pozytywną odpowiedź z Millenium, ale się uparliśmy na ING, więc czekamy.

Odpowiedz
0 Lajków
weronika_nika
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
36
10
29-01-2021
Wiadomość 38 z 64 (5 691 wyświetleń)

Re: Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

Skąd wiecie o tym, że sprawdzali w BIKu?
Czy trzeba założyć sobie konto na stronie BIKu i wykupić alerty?
Odpowiedz
0 Lajków
marmus
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
24-01-2021
Wiadomość 39 z 64 (5 516 wyświetleń)

Re: Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

U nas wniosek złożony 14 grudnia z kompletem dokumentów, wyceną itd. Nic nie trzeba było uzupełniać. Decyzja 2 luty.  Czyli zeszło jakieś 32 dni robocze. 

Odpowiedz
0 Lajków
slawomiroleksy
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
27-01-2021
Wiadomość 40 z 64 (5 509 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Bezpieczeństwo pieniędzy naszych klientów jest bardzo ważne. Posiadany szereg zabezpieczeń oraz nieustannie pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, które są zgodne z najnowszymi standardami bezpieczeństwa

...

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy