Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Cofnięcie transz i umorzenie osetek

Cześć!

Podpisaliśmy z żoną 4.10.2021 r. umowę deweloperską na dom. W związku z informacjami odnośnie harmonogramu prac na budowie na dzień tamtejszy powinien być zakończony etap 2 budowy (30.09.2021 r.), a wypłata kolejnych transz ma następować 14 dni po zakończeniu poszczególnych etapów. 
Sfinansowaliśmy 20% ze środków własnych, czyli akurat środki pokrywające etap 1 i 2 budowy. Kolejne transze są finansowane kredytem zawartym w ING. Wypłacałem je na czas zgodnie z przedstawionym harmonogramem, natomiast dopiero 29.04.2022 r. deweloper poinformował o ośmiomiesięcznym opóźnieniu na budowie i planowanym zakończeniu etapu 2 na koniec maja 2022 r., który jak się domyślam nadal nie został zakończony, ponieważ nie otrzymaliśmy żadnej informacji. Problem w tym, że przeoczyłem informację w umowie deweloperskiej o tym, że harmonogram harmonogramem, ale wypłata transz ma następować 14 dni od potwierdzenia zakończenia etapu, a ja je wypuszczałem tak jak informowała mnie aplikacja (czyli zgodnie z harmonogramem z umowy), bez potwierdzeń od dewelopera.
Niestety w takiej sytuacji okazuje się, że od ponad pół roku niezasadnie płacę odsetki od wypłaconych transz, które nie zostały jeszcze spożytkowane na poczet inwestycji. Nie ukrywam, że są to dla mnie szczególnie mocno niewygodne dodatkowe koszty, biorąc pod uwagę sytuację inflacyjno-kredytową i rosnący kapitał.
Czy mogę to jakoś "odkręcić" oprócz przyblokowania kolejnych transz? Bo odzyskać wpłacone odsetki to już pewnie marzenie ściętej głowy Emotikon: Smutny
Z góry dziękuję za pomoc!
Odpowiedz
0 Lajków
maczoc
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
30-06-2022
Wiadomość 1 z 2 (850 wyświetleń)

Re: Cofnięcie transz i umorzenie osetek

Chcielibyśmy Ci zaproponować rozwiązanie, jednak z naszej strony wypłaciliśmy transze zgodnie z Twoją dyspozycją. Nie mamy możliwości jej cofnięcia.

Jeśli deweloper nie wywiązał się z umowy, możesz domagać się od niego zwrotów kosztów związanych z taką sytuacją. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1070
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 2 (796 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
ING pozew cywilny

Witam
Chce pozwać cywilnie ING o bezpodstawne przetwarzanie danych w BIK, konkretnie zapytań, które nie zakończyły się udzieleniem kredytu. Mam już kilka pism przygotowanych przez adwokata, mam dowody ...

24-02-2024
Re: Re.: Wplatomat zatrzymał pieniądze bez księgowania na koncie

Dziękujemy za informację. Przepraszamy za kłopot i  mamy nadzieję, że specjaliści szybko zakończą Twoje zgłoszenie. Tutaj niestety nie mamy wglądu w dane w systemie bankowym.

23-02-2024
Re: Zapytania kredytowe

Już tyle razy zgłaszałem i nic załączyłem wyroki sądów, pisma z innych banków które usunęły wpisy i nic . Wy robicie problem, a może w łapę chcecie żeby to pokasowac ?

23-02-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy