Odpowiedz

Brak wypłaty kredytu

Dzień dobry, uprzejmie proszę o pomoc. Kupiec naszego mieszkania podpisał umowę kredytową z bankiem ING. Zawarliśmy akt notarialny sprzedaży mieszkania. 24 lutego kupiec złożył akt notarialny do banku i do dnia dzisiejszego nie otrzymał pieniędzy z banku. Tym samym my nie otrzymaliśmy zapłaty za nasze mieszkanie co jest dla nas sytuacją fatalną,bo nie mamy środków na zapłatę za nowe lokum, a terminy nie pozwalają nam dłużej czekać. Nasz kupiec złożył reklamację do banku, kilka razy uzyskał zapewnienie,że za dzień czy dwa pieniądze będą i nic z tego - do dnia dzisiejszego nie otrzymał środków. Proszę o pomoc! Już nie wiemy co mamy robić. Bank zgodnie z umową powinien wypłacić środki w terminie 10 dni od złożenia aktu notarialnego. Tymczasem mija już 22 dzień i wciąż czekamy na pieniądze. Sprawa została zgłoszona do Rzecznika Praw Konsumentów. Wszystkie możliwe sposoby zmuszenia banku do wywiązania się z umowy nic nie pomagają. Jesteśmy zdruzgotani takim obrotem spraw i czujemy się wszyscy zupełnie bezradni.
Odpowiedz
0 Lajków
Elemele_ET
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
19-03-2021
Wiadomość 1 z 5 (7 950 wyświetleń)

Re: Brak wypłaty kredytu

Przykro mi, że taka sytuacja Państwa spotkała Emotikon: Smutny Niestety przez Społeczność ING nie mamy dostępu do danych w systemie, żeby cokolwiek sprawdzić. W opisanej sprawie powinien skontaktować się z nami wnioskodawca, żeby wyjaśnić sprawę. 
 

Odpowiedz
0 Lajków
DamianB
Były moderator
Były moderator icon
108
21
14-12-2020
Wiadomość 2 z 5 (7 849 wyświetleń)

Re.: Brak wypłaty kredytu

Pieniądze z kredytu mają zgodnie z aktem notarialnym trafić na konto kupujacego ?
Odpowiedz
0 Lajków
marcinkt
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
22-03-2021
Wiadomość 3 z 5 (7 724 wyświetleń)

Re.: Brak wypłaty kredytu

Coś mi tu nie gra, od kiedy przy kredycie hipotecznym pieniądze maja iść na konto kupującego, by ten rozliczyl sie ze sprzedawcą. Zawsze jest zastrzeżenie ze bank zamyka transakcie i dokonuje ostatniego rozliczenia ze sprzedawcą. Jesli takie byly postanowienia aktu notarialnego to nic dziwnego ze bank odmawia wyplaty kwoty kredytu.
Odpowiedz
0 Lajków
Deatherock
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
14
3
19-01-2018
Wiadomość 4 z 5 (7 659 wyświetleń)

Re: Re.: Brak wypłaty kredytu

Pieniądze uruchamiamy na konto zbywcy. Taka informacja powinna być też w akcie notarialnym. 


 

Odpowiedz
0 Lajków
DamianB
Były moderator
Były moderator icon
108
21
14-12-2020
Wiadomość 5 z 5 (7 621 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widni

...

19-04-2024
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy