Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Błąd w dokumentach po decyzji ostatecznej, ile czasu na poprawę?

Otrzymałem w piątek ostateczną decyzję kredytową, ale w pierwszym dokumencie w kwocie kredytu jest błąd, jest za duża. Wygląda to tak, jakby ktoś odjął od łącznej ceny mieszkania oraz miejsca parkingowego równe 20% wkładu własnego, a wkład ma być większy. W dalszej części dokumentów tego samego są podane poprawne kwoty wkładu, ile trzeba wpłacić na samemu mieszkanie, a ile na miejsce parkingowe i żeby dostarczyć potwierdzenia takich wpłat,
daje to faktyczną kwotę wkładu. W decyzji wstępnej była kwota ok, więc to nie błąd we wniosku. Pośrednik kredytowy od razu zgłosił błąd, ale od piątku już trochę czasu minęło i nie ma odzewu.
Odpowiedz
0 Lajków
Kicu123
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
3
05-11-2020
Wiadomość 1 z 5 (2 440 wyświetleń)

Re: Błąd w dokumentach po decyzji ostatecznej, ile czasu na poprawę?

Kicu123 sytuację, o której piszesz rzeczywiście należy wyjaśnić. Chciałbym Ci pomóc, ale przez forum nie mam takiej możliwości. Jeśli wniosek składałeś u pośrednika, proszę, żebyś skontaktował się w tej sprawie ponownie z nim. On odpowiada za wniosek i powinien uzyskać dla Ciebie wszystkie informacje.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 2 z 5 (2 340 wyświetleń)

Re: Błąd w dokumentach po decyzji ostatecznej, ile czasu na poprawę?

Jak tylko przyszła decyzja (ubiegły piątek), pośrednik poinformował mnie o niej i od razu zauważył błąd, skontaktował się z jakimś koordynatorem i od niego uzyskał info, żeby po prostu zgłosić błąd do poprawy, co zrobił tego samego dnia. Mamy czwartek, pytałem dzisiaj mojego pośrednika, to powiedział, że wczoraj zgłosił monit przez system, którym dysponuje + do koordynatora i dalej cisza. W tym momencie poprawa błędu z winy ING trwa dłużej niż wydanie decyzji ostatecznej po zarejestrowaniu kompletu dokumentów (wtorek - piątek)
Odpowiedz
0 Lajków
Kicu123
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
3
05-11-2020
Wiadomość 3 z 5 (2 330 wyświetleń)

Re: Błąd w dokumentach po decyzji ostatecznej, ile czasu na poprawę?

Niestety przez forum nie możemy niczego sprawdzić. Jeśli wniosek składałeś u pośrednika, proszę żebyś kontaktował się z nim. Jak tylko będzie miał informacje, na pewno Ci je przekaże. 

 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
316
61
04-09-2015
Wiadomość 4 z 5 (2 266 wyświetleń)

Re: Błąd w dokumentach po decyzji ostatecznej, ile czasu na poprawę?

Dzisiaj w końcu błędy zostały poprawione, wszystko się zgadza, trwało to tydzień. Ale z terminami w placówkach na podpisanie umowy krucho, dopiero na 8 grudnia udało się znaleźć wolny
Odpowiedz
0 Lajków
Kicu123
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
3
05-11-2020
Wiadomość 5 z 5 (2 236 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy