Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Aukcja komornicza a kredyt hipoteczny

Witam. Chciałbym kupić dom na aukcji komorniczej i chciałbym wziąć na to kredyt hipoteczny. Dajmy na to że dom kosztuje 300 tys zł. Aukcja rozpoczyna się od 2/3 wartości (bo 2 licytacja) czyli 200 tys. Pytania są nastepujace:
1. Potrzebuję rękojmi wartości jednej dziesiątej wartości sumy oszacowania czyli 30 tys zł. Muszę mieć tą sumę czy bank to zapewni?
2. Czy jeżeli przegram aukcję mogę anulować kredyt?
Odpowiedz
0 Lajków
Mroczny84
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
14-08-2018
Wiadomość 1 z 4 (4 838 wyświetleń)

Re: Aukcja komornicza a kredyt hipoteczny

Mroczny84  Możesz u nas zawnioskować o kredyt hipoteczny na dom z licytacji komorniczej. Ważne, że nie będziemy mogli zabezpieczyć tej nieruchomości. W tej sytuacji inna nieruchomość musiałaby stanowić zabezpieczenie kredytu. 
Wymagamy u nas wkładu własnego w wysokości minimum 20%. Musisz go zapewnić samodzielnie przed uruchomieniem kredytu. 
W momencie złożenia wniosku kredytowego licytacja musi być już wygrana. Poprosimy o przedstawienie odpisu licytacji lub postanowienia o przybiciu. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1072
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 4 (4 816 wyświetleń)

Re: Aukcja komornicza a kredyt hipoteczny

Czy bank wystawi promesę licytantowi? Nie odważyłabym się licytować jeśli nie znałabym stanowiska banku na jaka kwotę mam zdolność kredytową. Niezależnie od tego że suma wadium to 10% w przypadku niektórych nieruchomości te 10% może stanowić niemała kwotę, która w przypadku negatywnej decyzji banku oznacza utratę kilkudziesięciu tysięcy...

 

Po licytacji bank prosi o odpis licytacji i postanowienie o przybiciu.

Czy bank będzie sugerował się ceną oszacowania wykonaną przez rzeczoznawcę powołanego przez sąd czy wysyła swojego człowieka do oceny nieruchomości? Co jeśli te dwa szacunki się różnią? 

 

Zabezpieczenie na innej nieruchomości. 

Planuje zakup nieruchomości z licytacji (ok.230 tys.), posiadam wkład własny 60 tys. Jedyną nieruchomość, którą posiadam to mała działka poza miastem (ok. 20 tys.), domyślam się że ona nie może stanowić zabezpieczenia z uwagi na jej mała wartość? 

Odpowiedz
0 Lajków
yolantes
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
02-09-2018
Wiadomość 3 z 4 (4 579 wyświetleń)

Re: Aukcja komornicza a kredyt hipoteczny

[ Edytowane ]

Kredytujemy nieruchomości z licytacji komorniczej pod warunkiem, że jest inna nieruchomość jako zabezpieczenie. Kwota kredytu nie może być jednak wyższa niż 80% wartości zabezpieczenia. W innym przypadku powinnaś nabyć nieruchomość z własnych środków. Możesz udać się do oddziału w celu refinansowania poniesionych kosztów - maksymalnie do 12 miesięcy od momentu, w którym stałaś się właścicielem nieruchomości.


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
416
92
12-04-2017
Wiadomość 4 z 4 (4 522 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Błędna obsługa prośby o przelew BLIK

Błąd nie jest po naszej stronie, lecz tak jak słusznie zauważyłeś po stronie mBanku. Według informacji, jakie pozyskaliśmy, zostanie niebawem również poprawiony. Dziękujemy za zgłoszenie.

19-03-2024
Re: Aplikacja mobilna i narzędzia śledzące innych firm

Bo to nie jest natywna aplikacja, to tylko lekko zmodyfikowany widok strony mobilnej umieszczony w „aplikacji”.

19-03-2024
Re: Re.: Warunki polisy ubezpieczeniowej nieruchomości

,"Wymóg ubezpieczenia od powodzi dotyczy umów podpisanych od 12 marca 2023 r. - potrzeba zapewnienia zabezpieczenia ryzyka powodzi "

Ale jakich umów? Kredytowych? Ubezpieczeniowych?

Co znaczy "stare" um...

19-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy