Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Aneks - dobranie kredytu, a operat szacunkowy

Czy jeśli złożę wniosek o "dobranie" kredytu (w części wykończeniowej) i konieczne będzie sporządzenie operatu szacunkowego, to jego wykonanie zleca ING, czy ja samodzielnie?

Czy opłata za operat jest niezależna od pozytywnego/negatywnego rozpatrzenia wniosku, czy płacę tylko przy decyzji pozytywnej (słyszałem, że w różnych bankach jest różnie)? 

Czy jeśli złożę wniosek o "dobranie" 60 tysięcy, a bankowi wyjdzie, że mogę otrzymać tylko 40 tysięcy, to wniosek będzie rozpatrzony negatywnie i nie "dostanę" nic, czy mogę przyjąć te 40 tysięcy?

 

Odpowiedz
0 Lajków
andi9310
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
25-04-2021
Wiadomość 1 z 3 (1 739 wyświetleń)

Re.: Aneks - dobranie kredytu, a operat szacunkowy

I jeszcze: czy w tym wypadku będą mnie obowiązywały "moje" warunki kredytu (wysokość marży) czy nowe?
Odpowiedz
0 Lajków
andi9310
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
25-04-2021
Wiadomość 2 z 3 (1 731 wyświetleń)

Re: Re.: Aneks - dobranie kredytu, a operat szacunkowy

andi9310 Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą.
Jeśli chciałbyś dobrać pieniądze na ten sam cel, czyli na prace, które ująłeś w kosztorysie, ale zabrakło Ci na nie pieniędzy, to jest taka możliwość, o ile Twój kredyt ma zmienne oprocentowanie. Faktycznie, możemy poprosić Cię o dostarczenie operatu szacunkowego, jeśli poprzedni nie jest już ważny. Taki operat ważny jest rok. Jeśli ten czas minął, to operat możesz sporządzić samodzielnie albo dać taką dyspozycję nam. Opłatę za niego pobieramy niezależnie od tego, jaka będzie decyzja kredytowa. W sytuacji gdy wnioskujesz o daną kwotę a Twoja zdolność jest mniejsza, to możemy uruchomić mniej pieniędzy. Na przykład wnioskujesz o 60 000 zł a zdolność jest na 40 000 zł, to uruchamiamy 40 000 zł.

Warunki kredytowania się nie zmienią. Powodzenia! Emotikon: Szczęśliwy

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1064
214
07-06-2017
Wiadomość 3 z 3 (1 698 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Zmiana wyglądu panelu moje ing.

A jeszcze jedno. Ile jest rubryk w pismach urzędowych do podawania nr konta? Stosujemy tam spacje? Nie ulepszajcie na siłę tego, co nie potrzeba. Może PESEL też podzielicie?

08-12-2023
Re: Re.: Zmiana wyglądu panelu moje ing.

Już myślałem, że nie będzie problemów, ale nie. Jak mówię lepsze jest wrogiem dobrego. Nie mogę poprawnie wpisać nr konta robiąć przelew. Zrobiliście podział na segmenty liczbowe. Dwie pierwsze, przer

...

08-12-2023
Re: Re.: Problem z logowaniem

Pracujemy nad rozwiązaniem tego błędu. Przepraszamy za tę sytuację. Rozwiązaniem, jakie możemy podpowiedzieć, do czasu wyeliminowania błędu jest korzystanie z opcji logowania za pomocą PIN-u oraz kluc

...

08-12-2023
Najbardziej pomocni użytkownicy