Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Aneks - dobranie kredytu, a operat szacunkowy

Czy jeśli złożę wniosek o "dobranie" kredytu (w części wykończeniowej) i konieczne będzie sporządzenie operatu szacunkowego, to jego wykonanie zleca ING, czy ja samodzielnie?

Czy opłata za operat jest niezależna od pozytywnego/negatywnego rozpatrzenia wniosku, czy płacę tylko przy decyzji pozytywnej (słyszałem, że w różnych bankach jest różnie)? 

Czy jeśli złożę wniosek o "dobranie" 60 tysięcy, a bankowi wyjdzie, że mogę otrzymać tylko 40 tysięcy, to wniosek będzie rozpatrzony negatywnie i nie "dostanę" nic, czy mogę przyjąć te 40 tysięcy?

 

Odpowiedz
0 Lajków
andi9310
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
25-04-2021
Wiadomość 1 z 3 (2 130 wyświetleń)

Re.: Aneks - dobranie kredytu, a operat szacunkowy

I jeszcze: czy w tym wypadku będą mnie obowiązywały "moje" warunki kredytu (wysokość marży) czy nowe?
Odpowiedz
0 Lajków
andi9310
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
25-04-2021
Wiadomość 2 z 3 (2 122 wyświetleń)

Re: Re.: Aneks - dobranie kredytu, a operat szacunkowy

andi9310 Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą.
Jeśli chciałbyś dobrać pieniądze na ten sam cel, czyli na prace, które ująłeś w kosztorysie, ale zabrakło Ci na nie pieniędzy, to jest taka możliwość, o ile Twój kredyt ma zmienne oprocentowanie. Faktycznie, możemy poprosić Cię o dostarczenie operatu szacunkowego, jeśli poprzedni nie jest już ważny. Taki operat ważny jest rok. Jeśli ten czas minął, to operat możesz sporządzić samodzielnie albo dać taką dyspozycję nam. Opłatę za niego pobieramy niezależnie od tego, jaka będzie decyzja kredytowa. W sytuacji gdy wnioskujesz o daną kwotę a Twoja zdolność jest mniejsza, to możemy uruchomić mniej pieniędzy. Na przykład wnioskujesz o 60 000 zł a zdolność jest na 40 000 zł, to uruchamiamy 40 000 zł.

Warunki kredytowania się nie zmienią. Powodzenia! Emotikon: Szczęśliwy-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1078
216
07-06-2017
Wiadomość 3 z 3 (2 089 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Jak oceniacie płatności za parkowanie

Jakich? Szczerych. Nie napiszę Ci konkretnie, bo nie używam danej aplikacji, więc nie wiem jakie wywołuje wrażenia. mPay dla przykładu ostatnio mnie irytuje, ponieważ w zakresie komunikacji wchodzę do

...

24-07-2024
Re.: Nadpłata kredytu - ankes?

Jeśli masz możliwość skrócenia przez bankowość elektroniczną/aplikację - to nie.

24-07-2024
Re.: Zablokowane konto przez dział bezpieczenstwa

22 wysłałam oświadczenie do dnia dzisiejszego mam dalej zablokowane konto jakaś kpina nawet nie wiem na jakim etapie to jest bo tylko pisze w trakcie analizy śmieszne to jest jako klient banku chyba m...

24-07-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy