Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Analityk prosi o dokumenty bez logiki...gra na czas, a stopy procentowe:)

Jako wieloletni klienci banku wraz z mężem jesteśmy mocno zniesmaczeni procesem podejmowania decyzji przez bank któremu do tej pory nie mieliśmy nic do zarzucenia.... Składamy wniosek na zakup nieruchomości i wnioskujemy o kwotę 210 tys zł , wkład własny 120 tys i mieszkanie pod zabezpieczenie z operatem oszacowane na 260 tys. Czysty bik, dwie umowy o pracę na czas nieokreślony. Po miesiącu analityk prosi o wyjaśnienie w różnicy zarobków męża i informuje, że w sumie mogą dać tylko 150 tys - składamy wyjaśnienia, ze mąż jest górnikiem i jego pensje są zróżnicowane (czasem nawet o 1000 zł) w miesiącu i z tego też powodu - chociaż jesteśmy klientami i bank ma dostęp do naszych wpływów przez ostatnie 15 lat to  na etapie składania wniosku dołączyliśmy roczny PIT, który mniej więcej zobrazuje zarobki męża. Po tygodniu  analityk wnosi dodatkowo o przedłożenie zarobków męża z ostatnich 12 miesięcy (jakby nie mógł tego zrobić wcześniej, kiedy prosił o wyjaśnienia) na DRUKU ING. Mąż poszedł do działu płac, gdzie Panie mu powiedziały (zgodnie z zapisem bankowym druku) że nie mogą wystawić zaświadczenia na 12 miesięcy bo instrukcja (dla zakładu pracy)  zawarta na druku ING pod rubryką o kwocie wynagrodzenia  mówi JASNO  średnie zarobki na okres 3 miesięcy przy umowie o pracę, natomiast 12 miesięcy jest przeznaczone dla innych form zatrudnienia i gdyby tak wypisały poświadczyłyby nie prawdę. Mogą wypisać takie zaświadczenie ale na druku kopalni, bo druk ING zawiera zapis, który wyklucza wpisanie zarobków z 12 przy umowie o pracę - bo mówi jasno, że tutaj należy wpisać 3 miesiące. Jestem zmęczona takim traktowaniem i wymyślaniem sztucznych dokumentów, których nawet nie mogę dostarczyć bo nikt nie będzie poświadczał nie prawdy, bo Pan analityk tak prosi, nie wiem czy ktoś jeszcze tak ma, że na siłę podczas analizy kredytu szukano dokumentów żeby .... wydłużyć czas..... czekać na jeszcze większe stopy procentowe....zniechęcić stałego solidnego klienta, który od lat ma konto w ING. Kiedy przyszłam do siedziby banku jako stały klient myślałam, że jest to formalność nasza opiekunka na pytanie, jak długo będzie trzeba czekać powiedziała 2 tygodnie - na moje pytanie, że proszę o szczerą odwiedź, bo muszę uczciwie rozmówić się ze sprzedającą jak długo to może trwać usłyszałam - no maksymalnie 3 tygodnie. Wniosek złożyłam 13 października, a ponieważ sprzedająca przyjeżdża z Francji, akt notarialny umówiliśmy na 29 listopada 2021, bo stwierdziłam, że bezpiecznie będzie dać jeszcze trochę czasu. Dzisiaj mamy 17 listopada, decyzji brak, a analityk prosi o ZAŚWIADCZENIE O ZAROBKACH 15 LETNIEGO KLIENTA BANKU, KTÓREGO PENSJA Z ZAKŁADU PRACY WPŁYWA OD 11 LAT NA KONTO ING. Kpina, żenada, brak profesjonalizmu, niepoważne traktowanie, wciskanie nie prawdy klientowi o czasie oczekiwania. Załączam oryginalne zaświadczenie ING o zarobkach - przeczytajcie przy jakim zatrudnieniu pracodawca ma wpisać zarobek z 12 miesięcy, bo na pewno nie przy umowie o pracę.

Odpowiedz
0 Lajków
Zmęczonyklient
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
17-11-2021
Wiadomość 1 z 7 (4 692 wyświetleń)

Re: Analityk prosi o dokumenty bez logiki...gra na czas, a stopy procentowe:)

Rozumiemy, że sytuacja jest trudna. Nie możemy jednoznacznie określić terminu rozpatrzenia wniosku w momencie jego składania. Na każdy taki wniosek patrzymy indywidualnie. Zgodnie z wytycznymi decyzję przedstawimy do 21 dni roboczych - ten czas liczymy od uzyskania kompletu dokumentów. 
Nie mam tutaj dostępu do Twojego wniosku. Ciężko jest mi ocenić potrzebę dostarczania dodatkowych dokumentów. Wątpliwości związane z wnioskiem skonsultuj z opiekunem swojego wniosku.
Prosilibyśmy o wypełnienie zaświadczenia o dochodach zgodnie z prośbą analityka. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości, zgłoś tę sytuację do swojego specjalisty, który zajmuje się Twoim wnioskiem. Na pewno zaproponuje Ci rozwiązanie.
Życzymy pozytywnej decyzji ostatecznej.
 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 7 (4 609 wyświetleń)

Re: Analityk prosi o dokumenty bez logiki...gra na czas, a stopy procentowe:)

Niestety osoby wypełniające formularz zarobków nie zrobią tego inaczej niż jest w instrukcji w formularzu ING - czyli 3 miesiące na umowę o czas nieokreślony, innego nie dostałam od Państwa, a nie możemy oczekiwać, że jeżeli w zaświadczeniu,pracownik wypełniający jest informowany o odpowiedzialności karnej to zrobi to inaczej niż ma wskazane, konsultowałam to również z radcą prawnym- proszę zmodyfikować zaświadczenie, tak żeby było zgodne z oczekiwaniami analityka ale również wskazało osobie wypełniającej inną możliwość.

Odpowiedz
0 Lajków
Zmęczonyklient
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
17-11-2021
Wiadomość 3 z 7 (4 456 wyświetleń)

Re: Analityk prosi o dokumenty bez logiki...gra na czas, a stopy procentowe:)

Dziękujemy za sugestię. Przekazaliśmy ją do odpowiedniego zespołu. 

 


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
SylwiaG
Moderator
Moderator icon
176
40
23-04-2018
Wiadomość 4 z 7 (4 347 wyświetleń)

Re.: Analityk prosi o dokumenty bez logiki...gra na czas, a stopy procentowe:)

Opowiem jak zakończyła się moja historia. Niestety pomimo tego że klientem ING banku wraz z mężem byliśmy wiele lat nasz kredyt był analizowany analizowany analizowany...., w międzyczasie w ciągu dwóch tygodni Bank PKO przyznał nam kredyt, chociaż nie mieli wglądu do naszych zarobków i opierali się tylko na dokumentacji jaką dostali od nas jako od klientów. Szkoda bo po tylu latach będziemy rezygnować z konta,gdyż wygodniej nam jest posiadać teraz konto w PKO z powodu wpływów i spłaty kredytu, a jest to ze sobą powiązane. Nie wiem dlaczego ta sytuacja trwała tak długo i tak naprawdę w momencie kiedy podpisywaliśmy umowę o kredyt z PKO nasz statut wniosku kredytowego dalej widniał: analizujemy twoje dokumenty... Jeżeli bank w którym mamy konto od 15 lat i widzi historię naszych wpływów, pomimo otrzymanych pit-ów i wszystkich dokumentów prosi o zaświadczenie o zarobkach z zakładu pracy z ostatnich 12 miesięcy ? Dla mnie śmieszne, nielogiczne bo przecież sam może zbadać te zarobki do 15 lat wstecz. Żeby była jasność, ja pracuję na umowie o pracę na czas nieokreślony, w NFZ na stanowisku kierowniczym, mąż od 10 lat pracuję jako górnik na czas nieokreślony kopalni która nie jest przewidziana do likwidacji. Tyle w temacie.
Odpowiedz
0 Lajków
Zmęczonyklient
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
17-11-2021
Wiadomość 5 z 7 (3 595 wyświetleń)

Re.: Analityk prosi o dokumenty bez logiki...gra na czas, a stopy procentowe:)

Jak się skończyła Pani sprawa ? Rozumiem, że wzięła Pani kredyt w PKO bp ale czy ING dało pozytywną decyzję czy negatywna ?
Odpowiedz
0 Lajków
marcinmrag
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
29-01-2022
Wiadomość 6 z 7 (3 222 wyświetleń)

Re.: Analityk prosi o dokumenty bez logiki...gra na czas, a stopy procentowe:)

wniosek dalej był analizowany więc nie wiem
Odpowiedz
0 Lajków
Zmęczonyklient
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
17-11-2021
Wiadomość 7 z 7 (2 736 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy