Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

A więc złożyłem wniosek o kredyt hipoteczny ...

[ Edytowane ]

Dzień dobry,

 

wspólnie z narzeczoną złożyliśmy wniosek o kredyt mieszkaniowy na koniec lutego - 28.02, wtedy został zarejestrowany. Na decyzję trzeba było czekać na prawdę długo i no.... cóż przyszła, 18.04. po 50 dniach. Rozumiemy, że są pewne okoliczności towarzyszące, ale zaglądając tutaj na forum widzieliśmy, że wnioski osób, które aplikowały na początku kwietni,a w niektórych przypadkach, były rozpatrywane szybciej. Ja rozumiem też, że decyzja jest zawsze indywidualna dla każdego przypadku, ale z drugiej strony dwójka ludzi z korpo raczej nie powinno mieć problemu z uzyskaniem kredytu jak mają te 20% wkładu własnego. 

 

Teraz na tym nie koniec. Decyzja przyszła, pozytywna, ale sama decyzja komunikuje straszne nieporozumienie. Wnioskowaliśmy o kwotę X, dostaliśmy Y, dużo mniejszą, marża też - nie taka jak na ofercie, miała być 1.95 jest 2.3. Mówię o ofercie: "Najlepiej na swoim - Lekka rata"
do 15/03/2020 - z oprocentowaniem stałym.

 

Na prawdę, jeżeli bank nie chce nam dać kredytu to mógłby po prostu odmówić i nie trzymać nas i naszego developera tyle czasu, a na koniec daje zupełnie nie to o co się staraliśmy. Na szczęście mamy 3 inne banki, które chcą nam udzielić kredytu, ale ten z oferty ING był naszym preferowanym.

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
hols
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
22-04-2020
Wiadomość 1 z 10 (8 058 wyświetleń)

Re.: A więc złożyłem wniosek o kredyt hipoteczny ...

O ile zmniejszenie kwoty kredytu się zdarza, to jednak zmianę oprocentowania wyjaśnił bym z osobą u której składałeś wniosek.

Odpowiedz
0 Lajków
vanion
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
31
4
01-04-2020
Wiadomość 2 z 10 (8 021 wyświetleń)

Re.: A więc złożyłem wniosek o kredyt hipoteczny ...

Wniosek złożony był przez pośrednika, on już powiedział "to jakieś nieporozumienie". 

 

I jest to nieporozumienie, którego już pewnie nie wyjaśnimy, bo do końca tyg. potrzebuje się zdecydować odnośnie kredytu.

 

Podaję numer wniosku 720097898527010, jeżeli pracownik ING jest w stanie skontaktować się z nami lub z naszym pośrednikiem - prosimy o kontakt dzisiaj do godz. 12:00.

Odpowiedz
0 Lajków
hols
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
22-04-2020
Wiadomość 3 z 10 (7 970 wyświetleń)

Re.: A więc złożyłem wniosek o kredyt hipoteczny ...

[ Edytowane ]

Ja kredyt załatwiałem w oddziale ING. Zasada tam jest taka - przedstawiają Ci ofertę, drukują ją. Jej warunki obowiązują przez 2 tygodnie i masz to na piśmie. Jeśli warunki (np. oprocentowanie) się zmieni, to możesz w każdej chwili udać się do oddziału i zaklepać na 2 tygodnie ofertę na nowych warunkach. Podejrzewam, że pośrednicy takich możliwości nie mają.
Pytanie ile winy jest po stronie banku, ile po stronie pośrednika. Śledzę to forum i z czymś takim, aby zmieniono warunki % nie czytałem tutaj.

Odpowiedz
0 Lajków
vanion
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
31
4
01-04-2020
Wiadomość 4 z 10 (7 962 wyświetleń)

Re.: A więc złożyłem wniosek o kredyt hipoteczny ...

No niestety. Zmieniły się, marża wyraźnie podskoczyła. W formularzu informacyjnym dostałem warunki:

 

"Wysokość zmiennej stopy procentowej ustalana jest przez Bank jako suma wskaźnika referencyjnego WIBOR 6M
(sześciomiesięczny wskaźnik WIBOR) oraz marży Banku, w wysokości 1,95 p.p. (punktów procentowych). W sytuacji,
gdy wskaźnik referencyjny WIBOR 6M przyjmie wartość „0” (zero) lub ujemną oprocentowanie kredytu będzie równe
wysokości marży Banku."

 

W praktyce 2.3 p.p.

 

Ja rozumiem, że korona wirus, że NBP stopy obniża stopy, ale z drugiej strony żaden z banków, do którego składaliśmy wniosek nie zmienił warunków "w locie". Wszystkie trzy dały nam taką marżę jaka była w ofertach w momencie zgłaszania. Również dużo szybciej podały decyzje o udzieleniu kredytu.

Odpowiedz
0 Lajków
hols
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
22-04-2020
Wiadomość 5 z 10 (7 900 wyświetleń)

Re.: A więc złożyłem wniosek o kredyt hipoteczny ...

U Nas podobno sytuacja, składaliśmy wniosek o kredyt hipoteczny- stałe oprocentowanie, dołączaliśmy podpisany formularz obowiązującej oferty, otrzymaliśmy decyzję wstępną pozytywną, na kredyt hipoteczny ze zmiennym oprocentowaniem i z marżą 2.30 a nie 1.95 ktoś może poradzić co mamy zrobić ?
Odpowiedz
0 Lajków
klodia27
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
21
1
30-03-2020
Wiadomość 6 z 10 (7 767 wyświetleń)

Re.: A więc złożyłem wniosek o kredyt hipoteczny ...

[ Edytowane ]

Zrezygnować z ING, my już jesteśmy z innym bankiem, który się tak nie wygłupiał. 

 

Oferta była kusząca, ale co z tego, jak nie można finalnie jej dostać pomimo złożenia wniosku w momencie oferowanej promocji. 

Dodatkowo czas oczekiwania, 50 dni, człowiek zaczyna kwestionować czy jak przyjdzie załatwić inną sprawę z bankiem to będzie tam ktoś zwarty i gotowy, do tego żeby udzielić potrzebnej pomocy w sensownym czasie. 

 

Odpowiedz
0 Lajków
hols
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
22-04-2020
Wiadomość 7 z 10 (7 719 wyświetleń)

Re.: A więc złożyłem wniosek o kredyt hipoteczny ...

A wyjaśnialiście z kimś z ING tą sprawę?
Odpowiedz
0 Lajków
klodia27
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
21
1
30-03-2020
Wiadomość 8 z 10 (7 636 wyświetleń)

Re.: A więc złożyłem wniosek o kredyt hipoteczny ...

Nie.

 

Potrzebowałem zdecydować się szybko. Aneks z developerem miałem do końca miesiąca.

 

Inna kwestia - po tak długim czasie oczekiwania po prostu nie jestem w stanie traktować ING poważnie. Chyba nie ma co wyjaśniać, decyzja już zapadła, mamy kredyt w innym banku, który dał decyzję w 2 tyg. i utrzymał parametry oferty.

Odpowiedz
0 Lajków
hols
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
22-04-2020
Wiadomość 9 z 10 (7 556 wyświetleń)

Re: Re.: A więc złożyłem wniosek o kredyt hipoteczny ...

klodia27 Prosimy, skontaktuj się w tej sprawie z opiekunem Twojego wniosku. Twój opiekun sprawdzi to dla Ciebie.

 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 10 z 10 (7 470 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy