Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

A więc złożyłem wniosek o kredyt hipoteczny ...

[ Edytowane ]

Dzień dobry,

 

wspólnie z narzeczoną złożyliśmy wniosek o kredyt mieszkaniowy na koniec lutego - 28.02, wtedy został zarejestrowany. Na decyzję trzeba było czekać na prawdę długo i no.... cóż przyszła, 18.04. po 50 dniach. Rozumiemy, że są pewne okoliczności towarzyszące, ale zaglądając tutaj na forum widzieliśmy, że wnioski osób, które aplikowały na początku kwietni,a w niektórych przypadkach, były rozpatrywane szybciej. Ja rozumiem też, że decyzja jest zawsze indywidualna dla każdego przypadku, ale z drugiej strony dwójka ludzi z korpo raczej nie powinno mieć problemu z uzyskaniem kredytu jak mają te 20% wkładu własnego. 

 

Teraz na tym nie koniec. Decyzja przyszła, pozytywna, ale sama decyzja komunikuje straszne nieporozumienie. Wnioskowaliśmy o kwotę X, dostaliśmy Y, dużo mniejszą, marża też - nie taka jak na ofercie, miała być 1.95 jest 2.3. Mówię o ofercie: "Najlepiej na swoim - Lekka rata"
do 15/03/2020 - z oprocentowaniem stałym.

 

Na prawdę, jeżeli bank nie chce nam dać kredytu to mógłby po prostu odmówić i nie trzymać nas i naszego developera tyle czasu, a na koniec daje zupełnie nie to o co się staraliśmy. Na szczęście mamy 3 inne banki, które chcą nam udzielić kredytu, ale ten z oferty ING był naszym preferowanym.

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
hols
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
22-04-2020
Wiadomość 1 z 10 (8 031 wyświetleń)

Re.: A więc złożyłem wniosek o kredyt hipoteczny ...

O ile zmniejszenie kwoty kredytu się zdarza, to jednak zmianę oprocentowania wyjaśnił bym z osobą u której składałeś wniosek.

Odpowiedz
0 Lajków
vanion
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
31
4
01-04-2020
Wiadomość 2 z 10 (7 994 wyświetleń)

Re.: A więc złożyłem wniosek o kredyt hipoteczny ...

Wniosek złożony był przez pośrednika, on już powiedział "to jakieś nieporozumienie". 

 

I jest to nieporozumienie, którego już pewnie nie wyjaśnimy, bo do końca tyg. potrzebuje się zdecydować odnośnie kredytu.

 

Podaję numer wniosku 720097898527010, jeżeli pracownik ING jest w stanie skontaktować się z nami lub z naszym pośrednikiem - prosimy o kontakt dzisiaj do godz. 12:00.

Odpowiedz
0 Lajków
hols
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
22-04-2020
Wiadomość 3 z 10 (7 943 wyświetleń)

Re.: A więc złożyłem wniosek o kredyt hipoteczny ...

[ Edytowane ]

Ja kredyt załatwiałem w oddziale ING. Zasada tam jest taka - przedstawiają Ci ofertę, drukują ją. Jej warunki obowiązują przez 2 tygodnie i masz to na piśmie. Jeśli warunki (np. oprocentowanie) się zmieni, to możesz w każdej chwili udać się do oddziału i zaklepać na 2 tygodnie ofertę na nowych warunkach. Podejrzewam, że pośrednicy takich możliwości nie mają.
Pytanie ile winy jest po stronie banku, ile po stronie pośrednika. Śledzę to forum i z czymś takim, aby zmieniono warunki % nie czytałem tutaj.

Odpowiedz
0 Lajków
vanion
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
31
4
01-04-2020
Wiadomość 4 z 10 (7 935 wyświetleń)

Re.: A więc złożyłem wniosek o kredyt hipoteczny ...

No niestety. Zmieniły się, marża wyraźnie podskoczyła. W formularzu informacyjnym dostałem warunki:

 

"Wysokość zmiennej stopy procentowej ustalana jest przez Bank jako suma wskaźnika referencyjnego WIBOR 6M
(sześciomiesięczny wskaźnik WIBOR) oraz marży Banku, w wysokości 1,95 p.p. (punktów procentowych). W sytuacji,
gdy wskaźnik referencyjny WIBOR 6M przyjmie wartość „0” (zero) lub ujemną oprocentowanie kredytu będzie równe
wysokości marży Banku."

 

W praktyce 2.3 p.p.

 

Ja rozumiem, że korona wirus, że NBP stopy obniża stopy, ale z drugiej strony żaden z banków, do którego składaliśmy wniosek nie zmienił warunków "w locie". Wszystkie trzy dały nam taką marżę jaka była w ofertach w momencie zgłaszania. Również dużo szybciej podały decyzje o udzieleniu kredytu.

Odpowiedz
0 Lajków
hols
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
22-04-2020
Wiadomość 5 z 10 (7 873 wyświetleń)

Re.: A więc złożyłem wniosek o kredyt hipoteczny ...

U Nas podobno sytuacja, składaliśmy wniosek o kredyt hipoteczny- stałe oprocentowanie, dołączaliśmy podpisany formularz obowiązującej oferty, otrzymaliśmy decyzję wstępną pozytywną, na kredyt hipoteczny ze zmiennym oprocentowaniem i z marżą 2.30 a nie 1.95 ktoś może poradzić co mamy zrobić ?
Odpowiedz
0 Lajków
klodia27
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
21
1
30-03-2020
Wiadomość 6 z 10 (7 740 wyświetleń)

Re.: A więc złożyłem wniosek o kredyt hipoteczny ...

[ Edytowane ]

Zrezygnować z ING, my już jesteśmy z innym bankiem, który się tak nie wygłupiał. 

 

Oferta była kusząca, ale co z tego, jak nie można finalnie jej dostać pomimo złożenia wniosku w momencie oferowanej promocji. 

Dodatkowo czas oczekiwania, 50 dni, człowiek zaczyna kwestionować czy jak przyjdzie załatwić inną sprawę z bankiem to będzie tam ktoś zwarty i gotowy, do tego żeby udzielić potrzebnej pomocy w sensownym czasie. 

 

Odpowiedz
0 Lajków
hols
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
22-04-2020
Wiadomość 7 z 10 (7 692 wyświetleń)

Re.: A więc złożyłem wniosek o kredyt hipoteczny ...

A wyjaśnialiście z kimś z ING tą sprawę?
Odpowiedz
0 Lajków
klodia27
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
21
1
30-03-2020
Wiadomość 8 z 10 (7 609 wyświetleń)

Re.: A więc złożyłem wniosek o kredyt hipoteczny ...

Nie.

 

Potrzebowałem zdecydować się szybko. Aneks z developerem miałem do końca miesiąca.

 

Inna kwestia - po tak długim czasie oczekiwania po prostu nie jestem w stanie traktować ING poważnie. Chyba nie ma co wyjaśniać, decyzja już zapadła, mamy kredyt w innym banku, który dał decyzję w 2 tyg. i utrzymał parametry oferty.

Odpowiedz
0 Lajków
hols
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
22-04-2020
Wiadomość 9 z 10 (7 529 wyświetleń)

Re: Re.: A więc złożyłem wniosek o kredyt hipoteczny ...

klodia27 Prosimy, skontaktuj się w tej sprawie z opiekunem Twojego wniosku. Twój opiekun sprawdzi to dla Ciebie.

 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 10 z 10 (7 443 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy