Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

55 dni i brak decyzji wstępnej

Cześć,

Kompletny wniosek wraz z operatem zewnętrznym złożyliśmy 12 lipca. Zmiana statusu na "analiza dokumentów" miała miejsce 17 lipca. Do dnia dzisiejszego nie mam nawet wstępnej decyzji. W ubiegłym tygodniu, dokładnie 1 września bank zażyczył sobie dodatkowe dokumenty. Doradca przesłał je tego samego dnia. Razem z dokumentami oczywiście do podpisania idiotyczne oświadczenie, że zostaliśmy poinformowani o tym, że bank ma kolejne 21 dni na wydanie decyzji ( tak jakby ING kiedykolwiek się tego terminu trzymało).

Pytanie - czy można w jakikolwiek sposób ocenić kiedy możemy spodziewać się decyzji?
Odpowiedz
0 Lajków
sanwila
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
7
1
07-09-2021
Wiadomość 1 z 13 (5 490 wyświetleń)

Re.: 55 dni i brak decyzji wstępnej

A sprawdzałaś na stronie na jakim aktualnie etapie jest Twój wniosek?

Odpowiedz
0 Lajków
aaa12345
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
77
12
12-08-2021
Wiadomość 2 z 13 (5 476 wyświetleń)

Re.: 55 dni i brak decyzji wstępnej

"czekamy na dodatkowe dokumenty" - mimo że te zostały dostarczone prawie tydzień temu. Doradca twierdzi, że ten status nie zmieni się dopóki ktoś znowu nie podejmie wniosku. Moje pytanie brzmi - kiedy to nastąpi?
Odpowiedz
0 Lajków
sanwila
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
7
1
07-09-2021
Wiadomość 3 z 13 (5 470 wyświetleń)

Re.: 55 dni i brak decyzji wstępnej

Ciężko stwierdzić.  Niektórzy pisali że po kilku dniach a inni że po kilkunastu.

Odpowiedz
0 Lajków
aaa12345
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
77
12
12-08-2021
Wiadomość 4 z 13 (5 354 wyświetleń)

Re: Re.: 55 dni i brak decyzji wstępnej

Każdy wniosek staramy się rozpatrywać najszybciej jest to możliwe. W ostatnim czasie takich wniosków mamy jednak bardzo dużo i ten okres może być faktycznie wydłużonyEmotikon: Smutny Niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć, w jakim czasie rozpatrzymy Twój. Bądź na bieżąco w kontakcie z opiekunem wniosku, na pewno będzie Cię o wszystkim informował Emotikon: Szczęśliwy


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
562
122
19-03-2018
Wiadomość 5 z 13 (5 322 wyświetleń)

Re: Re.: 55 dni i brak decyzji wstępnej

Konsultowaliśmy się z prawnikiem i będziemy skarżyć bank z tytułu niedopełnienia przepisów ustawy o kredycie hipotecznym. Kompletny wniosek wraz z operatem wpłynął do banku 12 lipca, 17 lipca wniosek wszedł w status "analiza dokumentów", a informację zwrotną z banku (konieczność przedstawienia nowego zaświadczenia o zatrudnieniu) otrzymaliśmy dopiero 1 września, czyli grubo po ustawowych 21 dniach. Jest o co walczyć, bo tracimy (z winy banku) zadatek. Umowa z deweloperem pozwoliłaby nam odzyskać zadatek w przypadku uzyskania negatywnej decyzji kredytowej. Niestety w przypadku braku decyzji - 40 tysięcy przepada.

Jako kilkuletnia, zadowolona do tej pory klientka ING, będę rezygnować ze wszystkich usług banku. Cóż...
Odpowiedz
0 Lajków
sanwila
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
7
1
07-09-2021
Wiadomość 6 z 13 (5 253 wyświetleń)

Re: Re.: 55 dni i brak decyzji wstępnej

Ja powiem szczerze, że trochę nie rozumiem, bo powinniście dostać wstępną decyzję kredytową. Na stronie czasów procesowych jest komunikat o informacjach wstępnych. Poza tym do ostatecznej decyzji jest potrzebna Umowa deweloperska, czy takową też załączyłaś podczas składania wniosku?

Odpowiedz
0 Lajków
aaa12345
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
77
12
12-08-2021
Wiadomość 7 z 13 (5 244 wyświetleń)

Re: Re.: 55 dni i brak decyzji wstępnej

Mamy umowę przedwstępną a nie deweloperską - budynek jest skończony. Wszystko zostało załączone 12 lipca. W dniu, w którym miała zostać wydana decyzja wstępna bank poprosił o nowe zaświadczenie o zarobkach. Nie Ty jeden nie rozumiesz. Emotikon: Szczęśliwy
Odpowiedz
0 Lajków
sanwila
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
7
1
07-09-2021
Wiadomość 8 z 13 (5 224 wyświetleń)

Re: Re.: 55 dni i brak decyzji wstępnej

To faktycznie dziwna sytuacja Emotikon: Obojętny chyba po prostu trzeba śledzić na jakim etapie jest wniosek i prównywać to z czasami procesowymi na stronie. Bo inaczej żadnej odpowiedzi i tak nie uzyskasz ;(

Odpowiedz
0 Lajków
aaa12345
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
77
12
12-08-2021
Wiadomość 9 z 13 (5 202 wyświetleń)

Re: Re.: 55 dni i brak decyzji wstępnej

Ale nasz wniosek dawno przekroczył czasy procesowe i zaczął żyć swoim życiem. Dlatego pojawił się mój wątek.
Odpowiedz
0 Lajków
sanwila
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
7
1
07-09-2021
Wiadomość 10 z 13 (5 193 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy