Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

2. transza kredytu hipotecznego-termin

Witam,
Zakupiłem mieszkanie obciążone hipoteką.
Standardowo, ING wypłaca kwotę kredytu w 2 transzach - pierwsza na spłatę hipoteki, druga po złożeniu wniosku o wykreślenie poprzedniej hipoteki.
Bank zbywcy ociąga się z wydaniem niezbędnych dokumentów. Ile mam czasu na uruchomienie 2 transzy?
W akcie jest zapis, że sprzedający otrzyma pieniadze do 5 kwietnia (już wiemy, że nie dotrzymamy tego terminu, ale sprzedający nie mają z tym problemu).
W umowie jest, że muszę złożyć wniosek o uruchomienie 2. transzy do 30 dni od uruchomienia pierwszej, czyli do 24 kwietnia.
Co jeśli nie uruchomimy transzy do 5 kwietnia? Czy jesteśmy bezpieczni do 24 kwietnia, czy jednak muszę się kontaktować z bankiem i poinformować, że potrzebuję więcej czasu, bo nie mam wciąż dokumentów z banku zbywcy?
Odpowiedz
0 Lajków
Bobsoon
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
25-07-2019
Wiadomość 1 z 2 (1 072 wyświetleń)

Re: 2. transza kredytu hipotecznego-termin

Każda sytuacja jest rozpatrywana indywidualnie. Jeśli w umowie kredytowej jest zapis, że warunek ma być spełniony do 24.04, to ważne, żeby w tym terminie przedstawić nam dokumenty potwierdzające spełnienie warunku (potwierdzenie złożenia i opłacenia w sądzie wniosku o wykreślenie) i wniosek o uruchomienie transzy. Środków nie wypłacimy, dopóki nie będziemy mieć potwierdzenia, że wniosek do sądu został złożony. Termin z aktu nie powinien być przeszkodą do uruchomienia transzy. Dla pewności zachęcam również do kontaktu z naszą infolinią hipoteczną: 32 357 00 57. Specjaliści są dostępni w dni robocze w godzinach 8:00-20:00 oraz w soboty od 8:00 do 16:00.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KarolB
Moderator
Moderator icon
137
20
02-09-2021
Wiadomość 2 z 2 (980 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widni

...

19-04-2024
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy