Odpowiedz

Zamknięcie IKZE

[ Edytowane ]

Dzień dobry,

Złożyłem w dniu dzisiejszym (przed 17, która jest godziną graniczną) poprzez aplikację mobilną dyspozcyję zamknięcia IKZE (otwarte w maju 2018)

Pytania trzy:

- ile będzie trwało zamknięcie konta?

- kiedy fizycznie środki z IKZE zostaną przelane na rachunek bieżący,

- czy zostanie pobrana prowizja od wypłaty?

 

Dziękuję

Odpowiedz
0 Lajków
majrun
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
17-09-2020
Wiadomość 1 z 6 (8 002 wyświetleń)

Re: Zamknięcie IKZE

@majrun Dyspozycje złożone w Moim ING w dzień roboczy do godziny 17 są realizowane tego samego dnia. Pieniądze po zamknięciu IKZE do 17 powinny być po chwili na Twoim koncie,  najpóźniej do końca tego samego dnia. W momencie, gdy zamkniesz IKZE - zrobisz Zwrot, po upływie roku od założenia IKZE nie zapłacisz prowizji. W tym przypadku do końca lutego roku następującego po roku, w którym doszło do Zwrotu środków z IKZE wyślemy informacje PIT-11. Deklarację otrzymasz, jeśli dokonałeś Zwrotu z IKZE i wtedy, kiedy saldo zamykanego IKZE będzie wynosiło więcej niż 0 zł. Na formularzu podawana jest łączna kwota zgromadzonych środków na IKZE (kapitał + narosłe odsetki). Z tym PIT-em następnie rozliczysz się w Urzędzie Skarbowym.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
MateuszF
Moderator
Moderator icon
537
119
12-04-2017
Wiadomość 2 z 6 (7 958 wyświetleń)

Re: Zamknięcie IKZE

[ Edytowane ]

Witam,

czy Bank wystawiając PIT-11 pobiera zaliczkę na podatek od zwrotu z IKZE i przesyła ją do Urzędu Skarbowego?

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
sud1
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
61
27
29-11-2015
Wiadomość 3 z 6 (6 514 wyświetleń)

Re: Zamknięcie IKZE

Na formularzu PIT podawana jest łączna kwota zgromadzonych środków na IKZE (kapitał + narosłe odsetki). W oparciu o otrzymaną informację, właściciel IKZE zobowiązany jest uwzględnić wskazaną kwotę przychodu w składanym zeznaniu rocznym.
PIT jest wysyłany do urzędu skarbowego w terminie do 31 stycznia roku, po którym nastąpił Zwrot środków. Natomiast klient otrzymuje dokument do końca lutego.
 





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
773
171
04-09-2015
Wiadomość 4 z 6 (6 195 wyświetleń)

Re: Zamknięcie IKZE

[ Edytowane ]

dyspozycja zamknięcia konta IKZE oszczędnościowego została zrealizowana a  środki z IKZE nie zostały przelane na rachunek bieżący kiedy to nastąpi ? czy to jakiś błąd? Proszę o informację.

Odpowiedz
0 Lajków
renkuk
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
19-09-2022
Wiadomość 5 z 6 (4 858 wyświetleń)

Re: Zamknięcie IKZE

[ Edytowane ]

Dyspozycje zwrotu środków z IKZE realizowane są do 14 dni kalendarzowych.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
773
171
04-09-2015
Wiadomość 6 z 6 (4 803 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy