Odpowiedz
Highlighted

Oko bonus - pytanie

[ Edytowane ]

Witam - mam pytanie do regulaminu OKO Bonus:

https://www.ingbank.pl/_fileserver/item/1104887

 

Jak konkretnie jest definiowany "warunek przyrostu salda"? Nie umiem znaleźć w tym regulaminie definicji "Warunku przyrostu salda".

 

To co znalazłem:

 

§ 1 Poniższe określenia w Regulaminie oznaczają:
.......
9. Przyrost salda – nadwyżka Salda końcowego nad Saldem początkowym
.....

§ 8 Bank wypłaca Odsetki bonusowe tym klientom, którzy spełnią łącznie poniższe warunki:
1) zgromadzą Nowe środki na OKO Bonus,
2) będą posiadaczami OKO Bonus przez 4 miesiące od dnia zawarcia Umowy (otwarcia rachunku),
3) spełnią warunek Przyrostu salda.

Czy dobrze rozumiem że w dniu otwarcia oko bonu nie wolno wpłacić nic na rachuek bo saldo początkowe nie będzie 0 i będzie równe saldu końcowemu, i wtedy bank nie wypłaci odsetek bonusowych ?

A co jeśli wpłacę 100 zł na początku, potem wpłacę w środku 500 zł, a przed końćem wypłacę 100 zł ? Teoretycznie saldo początkowe (100) jest mniejsze od końcowego (500), ale w trakcie wypłaciłem 100 - czy Bank naliczy mi bonusowy procent , czy rczej procent "standardowy" od całej kwoty ?

 

I jeszcze pytanie do tego:

§ 11 1. Odsetki wynikające z Oprocentowania bonusowego Bank:
..................................
3) przeksięguje wraz z kwotą zgromadzonych środków na rachunek oszczędnościowy, który klient wskazał w momencie zawarcia Umowy 

A co jeśli nie posiadam rachunku oszczędnościowego bo mam Dream Saver ? (zgodnie z par. 3 "łapię się" niby na promocję jak mam tylko Dream Saver).

Czy to oznacza, że Bank nie da mi promocyjnych odsetek bo nie mam konta oszczędnościowego ?

Albo może zabierze sobie całą kwotę bo nie wskazałem konta oszczędnościowgo (którego nie mam) ? Emotikon: LOL

 

 

BTW - uważam że ten regulamin jest strasznie zagmatwany i są tu prawie na pewno wplecione jakieś pułapki w które można wpaść i nie dostać bonusu, i jakoś wcale to moim zdaniem nie jest zgodne z hasłem promowanym w reklamie: "O pieniądzach warto mówić prostym językiem!" 

 

Odpowiedz
0 Lajków
Jamniczek
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
17
12
22-02-2017
Wiadomość 1 z 7 (28 910 wyświetleń)
Highlighted

Re.: Oko bonus - pytanie

@Jamniczek Przyrost salda, to różnica między saldem końcowym Twoich depozytów (na koniec ostatniego dnia umowy Otwartego Konta Oszczędnościowego Bonus) a saldem początkowym Twoich depozytów (z obecnej edycji sprawdziliśmy saldo 27.03.2017 r.).
Przykładowo np. saldo początkowe 1000 zł, a saldo końcowe 1500 zł (wpłaciłeś 600 zł, a w trakcie wypłaciłeś 100 zł). 500 zł jest nadwyżką, więc warunek jest spełniony. Oprocentowanie naliczamy każdego dnia, a fizycznie odsetki naliczymy po 4 miesiącach od otwarcia konta.

Do depozytów zaliczamy produkty w PLN dla klientów indywidualnych:

  • rachunki oszczędnościowe (z wyłączeniem Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego oraz Smart Saver),
  • lokaty terminowe,
  • lokaty w ramach pakietu Fundusz z Lokatą,
  • Inwestycyjna Lokata Terminowa.

W dniu otwarcia Bonusa możesz od razu wpłacić pieniądze. Powinieneś na nie wpłacić nadwyżkę ponad saldo początkowe (sprawdzisz je przy otwieraniu Bonusa lub po otwarciu w usłudze Moje ING). Oprocentowanie 2% w skali roku będziemy naliczać przez 4 miesiące od otwarcia konta do 100000 zł Twoich nowych pieniędzy.

W trakcie otwierania Bonusa wskazujesz dotychczasowe konto oszczędnościowe (np. Dream Saver), na które przelejemy pieniądze z odsetkami po zamknięciu Bonusa. Ważne, żebyś nie zamykał tego konta Dream Saver przez zakończeniem Bonusa.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

MonikaC
Guru finansów
Guru finansów icon
507
102
04-09-2015
Wiadomość 2 z 7 (28 886 wyświetleń)
Highlighted

Re.: Oko bonus - pytanie

A tak poważnie - dlaczego takie są warunki? Naprawdę nie da się prościej? Z tego co widzę u konkurencji można bez kombinowania, dlatego osobiście już z częścią pieniędzy od Was uciekłem. Nie bawi mnie zastanawianie się ile pieniędzy będzie oprocentowane tak, a ile inaczej i co się stanie jeśli to, czy tamto. Aczkolwiek mam świadomość, że mój głos nie jest nic wart. Odpowiednie osoby patrzą na dane i widocznie taka polityka się sprawdza.

Szkot
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
39
22
21-01-2016
Wiadomość 3 z 7 (28 833 wyświetleń)
Highlighted

Re.: Oko bonus - pytanie

@Szkot Każdy produkt ma stosowny regulamin. OKO bonus również, za każdym razem posiada własny regulacje. Prostszy w działaniu produkt to lokata. Ze względu na mozliwość wpłat i wypłat z konta, wyższego oprocentowania niż na lokacie, to również warunki skorzystania są bardziej specyficzne. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
MirosławP
Moderator
Moderator icon
452
130
25-03-2016
Wiadomość 4 z 7 (28 755 wyświetleń)
Highlighted

Re.: Oko bonus - pytanie

Warunki są bardziej specyficzne z jednego powodu - aby ludziom bardziej w głowach zamącić i skomplikować coś, co może być proste.

Jeśli nie rozumie Pan o czym piszę (aczkolwiek podejrzewam, że tylko Pan udaje) to przejaskrawię, aby pokazać o co chodzi. Możecie nawet zaoferować MEGA OKO dające 20%. Ale z regulaminem, w którym będzie zapis, że takim oprocentowaniem będą objęte wyłącznie środki, do wysokości 1/4 uśrednionych rocznych wpływów na konto, które dodatkowo na MEGA OKO zostaną wpłacone dokładnie w dniu, w którym opłaty kartą przekroczą próg 500 zł. Takie oprocentowanie będzie naliczane we wszystkie nieparzyste dni z pominięciem parzystych tygodni.

I te dumne reklamy - w ING OKO nawet do 20%! Bo upraszczamy bankowość dla Ciebie!

Właśnie taki jest kierunek w jakim zmierzacie. Liczą się ludzie? Czcze gadanie. Aczkolwiek nie precyzujecie jacy ludzie... być może ludzie zarządu i wyższa kadra kierownicza. Wtedy się zgadza.

 

Jeśli Waszym celem nie jest próba mącenia ludziom w głowie, to nie trzeba tworzyć żadnych OKO BONUSów. Wystarczy kolejna lokata na prostych zasadach z odpowiednim i jasnym oprocentowaniem. Uważacie, że nie stać Was na lokatę 2%? To jej nie dawajcie. Dajcie lokatę na 1% na 4 miesiące. Mega przejrzyste. Tylko Wy nie chcecie być przejrzyści.
W tej chwili jest lokata na 3 miesiące za 0,5% - to jakieś żarty? Ktoś taką lokatę zakłada? W momencie, gdy jest standardowe oprocentowanie dla OKO to 0,7%?

Praktyki jakie stosujecie trudno nazywać czystymi.

 

I... Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.

Szkot
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
39
22
21-01-2016
Wiadomość 5 z 7 (28 723 wyświetleń)
Highlighted

Re.: Oko bonus - pytanie

cześć mam pytanie, dziś doradca powiedział mi w banku że zarówno za każdą wpłatę jak i wypłatę (pow. 1) czyli 2 i kolejną bank pobiera 9 zł.

 

 

Jeżeli chodzi o wpłaty, czy chodzi o każdą wpłatę (nawet jak przeleje sobie pieniądze z innego własnego konta w innym banku, czy tylko tych które wpłacam w oddziale banku)?

Odpowiedz
0 Lajków
madzik
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
1
0
08-05-2017
Wiadomość 6 z 7 (27 944 wyświetleń)
Highlighted

Re.: Oko bonus - pytanie

To prawda, że pierwsza wpłata gotówki w miesiącu rozliczeniowym na Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus jest bezpłatna, a za każdą kolejną pobierzemy opłatę w wysokości 9 zł. Dotyczy to jednak wpłaty gotówkowej w oddziale banku. Jeżeli zasilisz swoje konto przelewem z innego banku to nie pobierzemy za to żadnej prowizji. Pamiętaj również, że przelewy między własnymi kontami w naszym banku wykonywane przez bankowość elektroniczną są bezpłatne.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Moderator
Moderator icon
556
171
12-10-2015
Wiadomość 7 z 7 (27 837 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kredyt-dochod powołanie

Cieszę się, że nasza oferta Cię zainteresowała.

Jeśli posiadasz wynagrodzenie z tytułu posiedzeń Zarządu lub/i Rady Nadzorczej oraz starasz się o pożyczkę gotówkową musisz mieć udokumentowany dochód.

...

22-10-2020
Re: Pożyczka hipoteczna na udziały w nieruchomości

Pożyczka hipoteczna zabezpieczana jest na całej nieruchomości, nie tylko na jej części. Abyśmy mogli się na niej zabezpieczyć potrzebna jest zgoda pozostałych właścicieli.

 

22-10-2020
Re.: Giełda - stosunek dochodu do straty - jak rozlicza to za dany rok Dział Maklerski Ing?

Biuro maklerskie wystawia klientom dokument PIT-8C, na podstawie którego rozliczasz się z Urzędem Skarbowym (min. obliczasz kwotę podatku). Jeżeli w 2020 sprzedasz instrumenty finansowe (np. akcje)/za

...

22-10-2020
Najbardziej pomocni użytkownicy