Odpowiedz

konto Direct bez karty

Czy zakładająć konto Direct (internetowe) istnieje opcja założenia takiego konta bez karty płatniczej (VISA)?

Tzn czy można mieć samo konto internetowe bez jakichkolwiek opłat (służace tylko do przelewów internetowych)? Czy karta VISA jest dodawana bezwarunkowo do konta?

Odpowiedz
0 Lajków
tekkno100
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
04-09-2016
Wiadomość 1 z 4 (16 529 wyświetleń)

Re.: konto Direct bez karty

[ Edytowane ]

Karta płatnicza VISA jest obligatoryjnie wydawana do konta osobistego Direct (dla klientów indywidualnych). Jest możliwość zamknięcia karty płatniczej w dowolnym oddziale banku. Zachęcam jednak do przemyślenia tej decyzji, ponieważ karta ułatwia korzystanie z pieniędzy. Ponadto aktywne korzystanie z  karty spowoduje zwolnienie z opłaty za użytkowanie karty w wysokości 7 zł. Wystarczy, że wykonasz płatności kartą na kwotę minimum 300 zł  i rozliczymy je w trakcie danego cyklu (cykl trwa od 29. do 28. dnia każdego miesiąca).

Jeśli zrezygnujesz z karty płatniczej do konta to nie będziesz ponosić opłaty za użytkowanie karty oraz za konto.



-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (16 464 wyświetleń)

Re.: konto Direct bez karty

Jeśli zrezygnowałam z karty Visa do konta direct , robię tylko przelewy,
Wtedy nie muszę się martwić zeby pilnować progu 300 zł ?
Prowadzenie konta i robienie samych przelewów jest darmowe?

I czy nie mając karty można płacić blikiem ?
Bo rozumiem, żeby mieć karte visa w telefonie , trzeba posiadać też karte llastikową i dla obu kart sumują się kwoty i jest próg 300 zl zeby nie było opłaty 7 zł?
Odpowiedz
0 Lajków
sniezynqa
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
08-04-2021
Wiadomość 3 z 4 (7 612 wyświetleń)

Re: Re.: konto Direct bez karty

Jak nie masz karty Visa Zbliżeniowej do konta, nie musisz się martwić o sumę transakcji bezgotówkowych na kwotę 300 zł.
Ta kwota dotyczy tylko płatności kartą. Jak masz wydana kartę i nie zrobisz tych płatności, naliczamy wtedy miesięczną opłatę 7 zł. 

Faktycznie aby korzystać z karty Visa Zbliżeniowej w telefonie, musiałabyś mieć jej plastikową wersję. 
Możesz natomiast skorzystać z oferty karty Mastercard w telefonie. Za jej wydanie i miesięczną obsługę nie naliczamy opłaty.
Kartę możesz mieć tylko w telefonie z systemem Android 7.0 lub wyższym.

Jak nie posiadasz karty możesz oczywiście korzystać z usługi BLIK. 

 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 4 z 4 (7 571 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widni

...

19-04-2024
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy