Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Zbieg egzekucji - ING ponad innymi?

Widze ze ING jest ponad wszystkimi innymi bankami.
Mam zbieg egzekucji, wykorzystalem kwote wolna. Dostalem przelew na ponad 1000zl i zostala ta kwota zablokowana. Z nowym miesiacem pieniadze nie zostaly odblokowane. I tu stawiam pytanie, dlaczego w innych bankach pieniadze do wysokosci kwoty wolnej sa odblokowywane tylko nie w ING? Zabawna kwestia o ktorej warto wspomniec to ze ING pobiera z kwoty zablokowanej swoje prowizje (haha)... Prosze o jasna odpowiedz dlaczego ING jako jedyne nie odblokowuje srodkow do wysokosci kwoty wolnej od zajecia z nowym miesiacem w przypadku zbiegu egzekucji? Kiedy wszystkie inne banki robia to automatycznie.
Odpowiedz
0 Lajków
nonVtec
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
03-05-2022
Wiadomość 1 z 10 (10 601 wyświetleń)

Re: Zbieg egzekucji - ING ponad innymi?

Nie znając szczegółów, trudno jest nam się odnieść konkretnie do Twojej sytuacji. Przekażemy zatem ogólne informacje na temat kwoty wolnej. Obecnie miesięcznie wynosi ona 2 257,50 zł. Nie przenosi się ona na kolejne miesiące. Za każdym razem jest ona w tej samej kwocie. Jeśli w danym miesiącu powstanie nadwyżka ponad kwotę wolną, jesteśmy zobowiązani do przekazania jej na rzecz organu egzekucyjnego, choćby w dniu przekazywania środków mógłbyś już korzystać z tzw. kwoty wolnej od zajęcia za kolejny miesiąc. Oznacza to, że jeżeli np. w kwietniu saldo początkowe i nowe wpływy wynosiły 3.257,50 zł, to z tego rachunku zostanie przekazana komornikowi kwota 1000 zł, nawet jeśli samo faktyczne przekazanie środków nastąpiłoby w maju, np. w wyniku opóźnienia w przekazaniu przez komorników do banku informacji na temat tego, który z nich przejął egzekucję do łącznego prowadzenia. Zachęcam do kontaktu ze specjalistami zajmującymi się zajęciami egzekucyjnymi. Są oni dostępni na czacie w Moim ING lub na infolinii: 32 357 00 69 w dni robocze od 8:00 do 20:00 oraz w soboty od 8:00 do 16:00.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolB
Moderator
Moderator icon
135
20
02-09-2021
Wiadomość 2 z 10 (10 467 wyświetleń)

Re: Zbieg egzekucji - ING ponad innymi?

Nie znając szczegółów wasz dziwnej działalności, opiszę to tak: W styczniu wykorzystałem kwotę wolna czyli 2257,50zł, pod koniec stycznia otrzymałem 1000zł - które zostało zablokowane na spłatę zadłużenia ale na koncie mam zbieg egzekucji i te pieniądze są przez was przetrzymywane. I tak nie mogę z moich pieniędzy skorzystać tak samo żadne zadłużenie nie zostaje spłacone... I tak sobie trzymacie kasę bo zbiegi egzekucji nie sa rozwiazywane... Porażka ING. Pomijam wyjątkowo śmieszny fakt ze z zablokowanych pieniędzy możecie pobierać opłaty za prowadzenie konta (hahaha). Przechodząc do meritum, ING jest jedynym bankiem który stosuje takie techniki. Wszystkie inne banki automatycznie z nowym miesiącem ściągają blokadę do wysokości wolnej od zajęcia, dlaczego? Bo może nie chcą okradać swoich klientów. Bo tak trzeba to nazwać. Na forach jest często poruszany ten temat. Miesiącami potraficie przetrzymywać pieniądze bo jest zbieg egzekucji i tak doprowadzacie do jeszcze większych długów swoich klientów. Więc proszę o jasna i prosta odpowiedz. W jaki sposób ING podlega innemu prawu bankowemu względem innych banków? 

Odpowiedz
0 Lajków
nonVtec
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
03-05-2022
Wiadomość 3 z 10 (10 444 wyświetleń)

Re: Zbieg egzekucji - ING ponad innymi?

W przypadku zbiegu egzekucji, czyli co najmniej dwóch zajęć komorniczych od różnych komorników, mamy obowiązek zablokować pieniądze do czasu przejęcia sprawy przez jednego komornika. Następnie przekazujemy je temu komornikowi. Jeżeli jakieś pieniądze zostały zablokowane na spłatę zajęcia w jednym miesiącu, to nie mogą zostać wypłacone jako kwota wolna w kolejnym miesiącu. Byłoby to obejście powszechnie obowiązujących w Polsce przepisów.
Zgodnie z regulaminem i art. 93 § 2 pr. możemy potrącić opłaty z konta objętego zajęciem egzekucyjnym – o ile nie jest to egzekucja należności podatkowych.
 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 4 z 10 (10 394 wyświetleń)

Re: Zbieg egzekucji - ING ponad innymi?

Podsumowanie, tylko ING jako jedyny bank doprowadza do PATOLOGI w której blokuje pieniądze swoich klientów które nie są przekazywane na spłatę zadłużenia. Jako jedyne ING nie odblokowuje środków z nowym miesiącem do kwoty wolnej od zajęcia. Wszystko to w przypadku zbiegu egzekucji na koncie. ING ma pełna świadomość że ze strony komorników nie dochodzi do rozstrzygnięcia zbiegów egzekucji... Czyli zostaje pogratulować ING i zrezygnować z ich usług. 

Odpowiedz
0 Lajków
nonVtec
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
03-05-2022
Wiadomość 5 z 10 (10 117 wyświetleń)

Re: Zbieg egzekucji - ING ponad innymi?

Przykro mi, że tak uważasz. Stosujemy się do przepisów prawa i zasad obowiązujących, dla kont objętych zajęciem egzekucyjnym. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
DominikaW
Moderator
Moderator icon
232
45
11-02-2020
Wiadomość 6 z 10 (10 063 wyświetleń)

Re: Zbieg egzekucji - ING ponad innymi?

[ Edytowane ]

Dlaczego jako jedyni na rynku inaczej interpretujecie prawo? 

Doprowadzacie do tego ze wasi klienci maja większe długi...

Odpowiedz
0 Lajków
nonVtec
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
03-05-2022
Wiadomość 7 z 10 (10 053 wyświetleń)

Re: Zbieg egzekucji - ING ponad innymi?

Nie mam i nie miałem żadnego zajęcia, ale po rozmowie ze znajomymi, którzy mają, widzę pewną zależność. Oni też uważają, że bank nie powinien tego robić. Pytanie teraz do Ciebie, dlaczego masz żyć na koszt jakiejś instytucji. Zobowiązałeś się wziąć jakieś kredyt, masz blokadę na koncie wynikającą przecież z tego zadłużenia czy niedbalstwa przy spłacie. Do banku wpłynęła blokada od komornika, więc rachunek jest zablokowany. Dlaczego przy kwocie wolnej, bank miałby Ci środki odblokować, chcesz okradać państwo, banki w których się zadłużyłeś, postępowania sądowe, które przegrałeś? Nie rozumiem tego podejścia, a z tego co wiedzę, najlepiej dla Ciebie byłoby wziąć zobowiązanie, nie spłacać i nie mieć żadnych konsekwencji, najlepiej, aby było można wykorzystać kwotę wolną, nadwyżkę wziąć na kolejny miesiąc i tak kolejne lata nie płacić długu. Dramat, zwyczajna patola.
Odpowiedz
0 Lajków
JB1
JB1
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
2
28-10-2021
Wiadomość 8 z 10 (9 484 wyświetleń)

Re: Zbieg egzekucji - ING ponad innymi?

Napięty jesteś jak plandeka na żuku. Ponad 4 miesiące temu prawiłeś swe mądrości i co? i nic się nie zmieniło, kwota ponad 2300zł zablokowana na koncie a dług wciąż rośnie bo? Bo ING przetrzymuje moje pieniądze. ING działa zgodnie z prawem? HHAHAHAHAHAHA

Odpowiedz
0 Lajków
nonVtec
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
03-05-2022
Wiadomość 9 z 10 (8 009 wyświetleń)

Re: Zbieg egzekucji - ING ponad innymi?

Zapomniałem nawiązać do owej "patoli" z Twoich wypocin. Rozumiem ze jesteś jakimś frustratem seksualnym który szuka uniesień miłosny w internecie ale do tego służą inne portale. Rozumiem ze rozmawiasz ze swoimi "znajomymi" na tematy zadłużeń, oni maja te zadłużenia, oni widza zależności... To napnij się jeszcze raz i podziel się tą wiedza... Jak powstają zadłużenia, bo ograniczyłeś się do absolutnego minimum i wiedzy którą posiada każdy nastolatek. Krok po kroku, zacznij od zus, urząd skarbowy, bankowość, firmy/faktury, pożyczkodawcy poza bankowi, kary urzędowe, ubezpieczyciele kończąc na operatorach sieciowych. To wszystko podziel przez opieszałość ludzką, wyroki sądowe, zawodząca pocztę polska, oszustwa, braki w dokumentacjach, błąd ludzki i wyjedzie Ci odpowiedz: Nikt tu nie zadał pytania jak uniknąć odpowiedzialności... Kretynie... Czy kiedyś doczekamy czasów ze ludzie zaczną czytać ze zrozumieniem? 

Odpowiedz
0 Lajków
nonVtec
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
03-05-2022
Wiadomość 10 z 10 (7 988 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy