Odpowiedz

Zajęcie komornicze

[ Edytowane ]

Witam, chodzi mi o kwotę wolna od zajęcia , bo jak można z 1600 zł wypłaty potracić ponad 600 zł ? Gdzie jest za to odpowiedzialny pracownik ? Jak z kolejnej wypłaty ok 2300 można potracić 1200 zł, kwotę większą niż tytuły egzekucyjne za mandaty ?  Dlaczego sprawa nie jest rozwiązana tylko pismo do komornika co przeciąga sprawę ? Tytuły egzekucyjne mają od 3 tygodni. Dlaczego klient banku jest na szarym końcu , Można było sprawę załatwić od ręki, podliczyć mandaty oddać nadwyżkę potrąconą niesłusznie i obliczyć dokładnie ile można zając z konta. A tu niepotrzebna biurokracja wynikajaca z tego że nie zna się przepisów i nie umie liczyć, bo to nie system tylko człowiek za tym stoi.

Jak można zaufać takiemu bankowi i powierzyć mu swoje pieniądze, oszczędności. Skoro tytuł egzekucyjny jest należy go respektować, ale tez respektować klienta banku i  zostawiać mu na koncie kwotę wolną od potrąceń 

Odpowiedz
0 Lajków
Boa_gata
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
01-07-2022
Wiadomość 1 z 4 (4 093 wyświetleń)

Re: Zajęcie komornicze

Witaj, chciałabym Ci pomóc, ale przez Społeczność nie możemy sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to kontakt ogólny. Twoją sytuację może sprawdzić specjalista od zajęć egzekucyjnych od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00 na czacie w Moim ING lub na infolinii 32 357 00 69.

Jeżeli nie masz u nas konta firmowego oraz nie masz zajęcia alimentacyjnego, to możesz mieć kwotę wolną od zajęcia egzekucyjnego. W 2022 r. wynosi 2257,50 zł na miesiąc kalendarzowy. Jest odnawiana co miesiąc. W ramach tej kwoty możesz korzystać ze swoich pieniędzy. Natomiast pieniądze na Twoim koncie ponad kwotę wolną jesteśmy zobligowani blokować i przekazywać do komornika. Ewentualne zmiany w zajęciu musimy mieć potwierdzone pismem przez komornika. W sytuacji, gdy jest kilka zajęć, to musimy mieć potwierdzenie, która instytucja jako pierwsza zajmuje się sprawą.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (4 049 wyświetleń)

Re: Zajęcie komornicze

Zajęcie wpłynęło 10 czerwca i wtedy z wypłaty ok 1600 zł z maja zostało zabrane 606 zł. Jak się to ma do kwoty wolnej od zajęcia ? Byłam w banku, Pani zadzwoniła na infolinie i Pan tłumaczył, że na początku czerwca było na koncie 3000 zł, co jest bzdurą, nie wiem skąd pan sobie tą kwotę wtedy wziął bo na żadnym rachunku nie było nic. Sprawa dotyczy mojego syna którego utrzymuje, bo nie ma środków na życie. Nie miał żadnych dochodów w Polsce w tym roku, może w Holandii w lutym ale wrócił do polski pożyczając pieniądze na powrót do domu w połowie marca. Jego pierwsza praca a co za tym dochód za niepełny przepracowany miesiąc wyniosła niewiele ponad 1600 zł z czego zostało pobrane 606 zł. Jeżeli tytuły egzekucyjne są na kwotę łączna 1530 a bank w sumie pobiera 1843,14 to cos jest nie w porządku. Pismo do komornika ? Mam te same tytuły co ma bank na kwote 1530 zł. Więc nie rozumiem pisma do komornika . Chyba tylko po to aby przeciągać sprawę i ukryć błąd człowieka w banku który się tym zajmuje. Przez 7 dni bank blokuje środki zanim przekaże komornikowi, pobrane było w poniedziałek, we wtorek byłam w banku została zgłoszona reklamacja i obietnica że do czwartku sprawa kwoty zajecia i niesłusznego pobrania za pierwszym razem zostanie rozwiązana. To jest kpina i niepoważne traktowanie klienta. lata temu załozyłam konto w ING, namówiłam dzieci aby załozyły tez tam konto, pracowałam nawet dla ING przy zakładaniu kont. Niestety zmieniłam po tej sytuacji zdanie o banku i mam zamiar zlikwidować konta w ING. Zreszta czytając komentarze nie będę pierwsza która sie zniecheciła do tego banku

Odpowiedz
0 Lajków
Boa_gata
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
01-07-2022
Wiadomość 3 z 4 (4 028 wyświetleń)

Re: Zajęcie komornicze

Przykro mi, że chcesz zamknąć u nas konto. Niestety przez Forum nie sprawdzimy sytuacji z zajęciem egzekucyjnym na koncie Twojego syna. Proszę, aby w tej sprawie syn skontaktował się z naszymi specjalistami, tak jak podaliśmy w odpowiedzi wyżej. 


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
560
122
19-03-2018
Wiadomość 4 z 4 (3 926 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy