Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Zajęcie komornicze - zablokowane środki

Witam mam taki problem z kontem a bardziej z zajęciem komorniczym na koncie w ING otóż sprawa wygląda następująco, mam w chwili obecnej kilku komorników (błędy młodości, cóż zrobić) jest kwota wolna 1685 zł, i wszystko co jest powyżej jest zablokowane. Wpływa przelew na 2000 i 1600 mam do dyspozycji,mogę robić przelewy itp, a reszta jest dla komorników, z tym że ta kasa dla komorników cały czas jest zablokowana nie przekzywana na spłatę , gdyż jak jest ich kilku każdy założył blokadę i bank nie wie któremu ma przelać i tak przez rok czasu uzbieralo się 1800 zł. Mam też założone konta w banku PKO i MBank, tak aby mieć większą kwotę wolną tj 3x1685 gdyż kwota wolna nie jest przypisana do wszystkich kont bankowych, ale do jednego w danym banku. Do czego zmierzam..... , w banku PKO i MBank gdzie mam podobną sytuację z komornikami kwota ktora wpłynie pow kwoty wolnej jest też zablokowana ale tylko do końca miesiąca, z dniem 1 jest nowy limit kwoty wolnej i to co przekracza kwotę w jednym miesiącu jest dostępne w następnym. Niestety w banku ING kwota w nowym miesiącu dalej jest na 0 a środki zablokowane dalej są zablokowane. Jak to wkońcu jest? Jest jedno prawo bankowe, a każdy bank robi co innego, do tego bank zwalnia sobie blokadę z tej kwoty aby opłacić prowadzenie konta czy też opłatę za kartę, gdzie normalnie nie powinien tego ruszyć gdyż jest to kasa dla komornika, albo jeszcze jeden przykład pewnego miesiąca kolejny komornik wszedł mi na konto ING miałem akurat 200 złi kwota ta nie przekroczyła kwoty wolnej a została mi zabrania, po kilku telefonach bank oddał mi kasę, ale nie ze swojej kieszeni, tylko zdjął 200 zł z kwoty zablokowanej. Ktoś mi może to wszystko wytłumaczyć?
-Dlaczego kwota zablokowana mimo nowego limitu w nowym miesiącu nie jest oddawana tak jak w innych bankach,
-Dlaczego z kwoty zablokowanej bank odblokowywuje sobie środki i zabiera kasę za opłaty,
-Czy jest jakaś szansa na to że bank ING odda tą kasę
-Czy będę mógł normalnie zamknąć konto mając komornika

Odpowiedz
0 Lajków
Maestro
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
1
0
20-08-2019
Wiadomość 1 z 4 (8 377 wyświetleń)

Re: Zajęcie komornicze - zablokowane środki

@Maestro

Zgodnie z prawem powinieneś mieć jedną kwotę wolną od zajęć we wszystkich bankach. W przypadku, jeśli wystąpi na koncie zbieg egzekucji- jest więcej niż jeden komornik, nie możemy przelewać pieniędzy żadnemu z nich, dopóki nie ustalą między sobą, który z nich ma pobierać te pieniądze i nie przekażą tych informacji do nas. Możesz też skontaktować się z którymś z nich, aby to ustalić.
Jeśli chodzi, o pobieranie opłat z zablokowanych pieniędzy za np. prowadzenie konta, to możemy to robić- wynika to z naszej Tabeli opłat i prowizji. 
Możesz zamknąć u nas konto, mając zajęcie egzekucyjne. Pieniądze, które są zablokowane przekażemy temu "głównemu komornikowi" na spłatę zobowiązań. 
Zachęcam Cię do kontaktu z naszą infolinią- 32 357 00 69 i wybierz na drzewku opcję "1", a następnie "3". Połączymy Cię ze specjalistą z zajęć egzekucyjnych. Dzięki temu będziemy mogli sprawdzić, jak sprawa wygląda na Twoim koncie.


***Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
DawidSz
Moderator
Moderator icon
169
34
26-11-2018
Wiadomość 2 z 4 (8 337 wyświetleń)

Re: Zajęcie komornicze - zablokowane środki

Witam. Posiadam zablokowane środki z tytułu zajęcia komorniczego. Jednakże jest już nowy miesiąc a środki te są nadal zablokowane chociaż jest już przyznany nowy limit. Kiedy środki te zostaną zwrócone na moje konto?
Odpowiedz
0 Lajków
Gastrofaza
Nowy w branży
Nowy w branży icon
1
0
01-04-2021
Wiadomość 3 z 4 (467 wyświetleń)

Re: Zajęcie komornicze - zablokowane środki

Witaj,
nie wiem jak dokładnie wygląda Twoja sytuacja, bo na Społeczności nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jeżeli masz zajęcie na koncie i masz też swoje pieniądze, to możesz z nich korzystać w ramach kwoty wolnej. Ta kwota wolna 2100 zł odnawia się wraz z nowym miesiącem. Jeżeli nadal nie możesz korzystać ze swoich pieniędzy w ramach kwoty wolnej lub masz na myśli inną blokadę pieniędzy, to proszę skontaktuj się z nami na czacie w Moim ING lub telefonicznie 32 357 00 69.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
512
103
04-09-2015
Wiadomość 4 z 4 (392 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: brak środków na koncie - wpłatomat pobrał gotówkę

Dostaliśmy sygnał, że w Twojej sprawie są dostępne nowe informacje. Sprawdź w Moim ING.

15-04-2021
Re: Brak gotówki na koncie pomimo potwierdzenia wpłaty

Przykro mi, że spotkała Cię taka sytuacja 😢 Takie zgłoszenia staramy się rozpatrywać tak szybko, jak to możliwe.

Aby przyspieszenie realizacji Twojej reklamacji było możliwe, proszę prześlij w Moim

...

15-04-2021
Brak gotówki na koncie pomimo potwierdzenia wpłaty

W dniu wczorajszym w godzinach popołudniowych wpłaciłam kwotę 2500zl we wplatomacie w Łodzi na ulicy Kolumny, otrzymałam potwierdzenie transakcji z urządzenia. Jakim zaskoczeniem było dla mnie zalogow...

15-04-2021
Najbardziej pomocni użytkownicy