Odpowiedz

Udostępnianie danych o kontach

Dzień dobry

 

W programie lojalnościowym/cashback jednej z polskich galerii handlowych jest taki zapis:

 

"Jeżeli użytkownik zdecyduje się na aktywowanie Naliczania Punktów Cashback poprzez zsynchronizowanie rachunku bankowego, musi udostępnić następujące informacje firmie Transaction Connect: nazwa oddziału / typ konta / identyfikator bankowy klienta / kod konta bankowości klienta / inne dane, które mogą być wymagane przez oddział Firmy zakwalifikowanej oraz zaakceptować zsynchronizowanie swojego konta z Kontem lojalnościowym."

 

Oraz dodatkowo przed samym logowaniem do banku:

 

"Upoważniam Spaycial, zatwierdzony przez Banque de France (ACPR) do:

- Dostępu, w moim imieniu, do moich rachunków bieżących lub danych moich rachunków kart ... oraz do przechowywania i analizowania transakcji w celu identyfikacji transakcji dokonanych w centrum handlowym."

 

Nie zamierzam udostępniać takich informacji nikomu ale z ciekawości chciałbym spytać czy takie procedury są normalne i bezpieczne?

Czy jeśli zezwoliłbym na dostęp do tych informacji to czy informacja o tym pojawiłaby się w aplikacji ING w dziale: Ustawienia/Bezpieczeństwo/Udostępnianie informacji o kontach?

 

Z góry dziękuję za wyjaśnienie tej sytuacji.

Odpowiedz
0 Lajków
Mac
Mac
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
9
0
08-01-2022
Wiadomość 1 z 2 (1 782 wyświetleń)

Re: Udostępnianie danych o kontach

W zakładce Ustawienia/Bezpieczeństwo/Udostępnianie informacji o kontach zobaczysz jakim podmiotom jako klient udostępniasz dane o rachunku w ramach usługi AIS opisanej w dyrektywie PSD2.  Mowa tutaj o podmiotach posiadających licencje na świadczenie usługi AIS.

Trudno mi się odnieść czy podmiot, który odpowiada za program lojalnościowy w tej galerii, który pozyskuje dane o rachunku robi to na podstawie usługi AIS lub w inny sposób. Zawsze w takich sytuacjach lepiej zachować ostrożność. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
316
61
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (1 689 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy