Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Absurdy związane z zamknięciem konta

Witam,
Ponad rok temu zawiesiłem działalność gospodarczą, konta z nią powiązanego nie zamykałem, bo czekałem na wpływ środków z zaległych prac. Zamknąłem jedynie kartę powiązana z kontem. Zresztą byłem przekonany, że to tylko kilka kliknięć w aplikacji, no bo skoro mogłem je otworzyć w bankowości internetowej, jako subkonto do zwykłego konta, no to przecież w XXI wieku to nic dziwnego i niespotykanego.
Przez roztargnienie, brak czasu, zmianę pracy i Kilka dłuższych pobytów za granicą zapomniałem o moim koncie firmowym. Kilka dni temu robiłem jakieś podsumowania, porządki i zalogowałem się do mojego konta, a tu saldo minus 120 złotych. Myślę, no trudno przez moje roztargnienie zapomniałem zamknąć konto, ale zaraz to naprawię. Po 'wyzerowaniu' konta, biedniejszy o te 120 zeta szukam opcji zamknięcia rachunku - i co? I d...
Wizyta w oddziale, który miałem kiedyś niedaleko domu też skończyła się niepowodzeniem - po oddziale został tylko duży wpłatomat, nieźle.
Ale najlepsze było jak odwiedziłem duży oddział w dużej galerii handlowej w drugim co do wielkości mieście w Polsce - uwaga: nie ma tam pracownika do obsługi klientów firmowych i ich rachunków, no k... serio?!
Przemiła Pani na infolinii, gdzie zadzwoniłem niedawno powiedziała mi, że takie konto mogę zamknąć tylko z pomocą pracownika obsługującego r klientów biznesowych w jednym z, uwaga TRZECH oddziałów w Krakowie, po uprzednim umówieniu się.
Serio ING? Na prawdę nie da się dodać opcji zamknięcia, lub choćby zawieszenia rachunku firmowego powiązanego że zwykłym kontem. Ja rozumiem jakieś duże firmy, vatowcy, konta, gdzie operuje się setkami tysięcy, kredyty na firmę powiązanego z kontem, ale serio musicie utrudniać takim zwykłym zjadaczom chlebka? Nie rozumiem, jak to możliwe w XXI wieku - otworzyć konto przez neta można, ale zamknąć już nie? Co zmieni moja Wizyta w oddziale?
Odpowiedz
0 Lajków
ubk
ubk
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
18-10-2022
Wiadomość 1 z 2 (1 916 wyświetleń)

Re: Absurdy związane z zamknięciem konta

Rozumiem, że jesteś rozczarowany, że nie możesz zamknąć konta bezpośrednio przez bankowość elektroniczną. Obecnie jest to możliwe w Oddziale ds. Przedsiębiorców banku lub korespondencyjnie. Jeśli interesuje Cię ta druga opcja, to pismo napisane odręcznie należy wysłać na adres ul. Sokolska 34, 40-086 Katowice. Nie musisz potwierdzać podpisu notarialnie.

W dyspozycji wpisz poniższe dane:
• imię i nazwisko
• pełny adres zamieszkania
• PESEL 
• rodzaj, serię, numer i datę ważności dowodu tożsamości
• 26 cyfr numeru konta, które planujesz zamknąć
Ważne, aby saldo na koncie wynosiło 0 zł. 
Możemy skontaktować się z Tobą, jeśli w Twojej dyspozycji czegoś zabraknie.
Jeśli chcesz otrzymać pismo potwierdzające zamknięcie konta, napisz o tym w dyspozycji. 


Jeśli wolisz umówić na spotkanie w oddziale, to napisz do nas na czacie w Moje ING. Znajdziemy dla Ciebie dogodny termin i miejsce spotkania. 
 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
316
61
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (1 825 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widni

...

19-04-2024
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy