Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Pytanie o kartę do konta Direct

kilka dni temu żałożyłem konto direct w związku z podpisywaniem umowy o kredyt hipoteczny w ING. Przy zakładaniu konta dowiedziałem się, że aby nie ponosić opłat za kartę do tego konta, muszę złożyć jeszcze jedną wizytę w oddziale banku w celu dezaktywowania tej karty.

Po kilku dniach od założenia konta i podpisania umowy hipotecznej przyszła moja nowa karta. zadzwoniłem na infolinię ING i dopytałem, czy oby na pewno, aby z niej nie korzystać, muszę udać się do Oddziału banku. Usłyszałem, że tak i że w mojej obecności pracownik banku zniszczy tę kartę.

 

Udałem się więc do jednego z Oddziałów z moją nieaktywowaną jeszcze kartą, miła Pani kazała mi usiąść do firmowego komputera i zalogować się na swoje konto. Spytałem, czy może wystarczy moja aplikacja mobilna. Okazało się, że tak. Zalogowałem się, zostałem przeprowadzony do polecenia "Zastrzeż Kartę" i usłyszałem, że to wszystko. Potwierdziłem kodem PIN. Zapytałem, czy jest pewna, że wszystko będzie grało i że nie będę musiał nic więcej robić, usłyszałem, że wszystko jest w porządku i że za tę kartę nie będę ponosił już żadnych opłat.

 

Jestem trochę zmieszany dwiema sprzecznymi informacjami, które otrzymałem. Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć?

Czy nie będzie tak, ze poniosę jakieś koszty teraz lub w przyszłości?

 

Z góry dziękuję.

Odpowiedz
0 Lajków
peter221
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
25-07-2017
Wiadomość 1 z 2 (5 236 wyświetleń)

Re.: Pytanie o kartę do konta Direct

Zamknięcie karty do konta powinno zostać wykonane bezpośrednio w oddziale banku przez naszego pracownika. Ciężko nam się odnieść do tego dlaczego doradca w oddziale zaproponował zastrzeżenie karty zamiast jej zamknięcia. Zastrzeżenie powinno nastąpić w momencie kradzieży lub zagubienia karty przez klienta, natomiast zamknięcie w przypadku dobrowolnej rezygnacji z karty przez jej właściciela. Oczywiście pomimo zastrzeżenia karty nie będziemy pobierali za nią opłaty.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 2 z 2 (5 187 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Pełnomocnictwo aktualizacja dokumentu tożsamości - zagranica

Pełnomocnictwo musi być sporządzone w formie pisemnej z podpisem mocodawcy potwierdzonym przez notariusza albo w formie aktu notarialnego. W przypadku, gdy dokument pełnomocnictwa sporządzony jest za

...

23-04-2024
Re: Re.: Koszt przelewu z ING na konto karty REVOULT

Jeśli doładowujesz konto w PLN, korzystając z karty, to nie pobierzemy prowizji. Jednak w przypadku, gdy robisz przelew w PLN, na konto w banku zagranicznym, pobierzemy 40 zł. Tylko przelewy w euro, d

...

22-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

My pierwsze zaświadczenia mieliśmy z lutego i jak tylko wiedzieliśmy, że nie zmieścimy się w 2 miesiącach, wzięliśmy nowe. Wydaje mi się, że osoby które składają wniosek bezpośrednio do banku szybciej...

22-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy