Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Przypisanie kwoty wolnej od zajęcia komorniczego do rachunków klienta

W konkurencyjnym banku jest stosowana taka zasada że kwota wolna od zajęcia komorniczego może być przypisana tylko do jednego rachunku bankowego klienta. A w przypadku gdy klient ma więcej rachunków to kwota wolna od zajęcia komorniczego przypisana jest do tego rachunku na którym saldo było najwyższe pierwszego dnia miesiąca.
Przykład: klient ma trzy rachunki z saldem na dzień 1 grudnia: ROR (650zł), oszczędnościowe (650zł), walutowe (1800zł po przeliczeniu) więc kwota wolna od zajęcia komorniczego zostanie przypisana w miesiącu grudniu do rachunku walutowego.
Czy w ING Banku Śląskim jest takie samo rozwiązanie czy inne?

 

Odpowiedz
0 Lajków
JoannaLBN
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
2
04-01-2019
Wiadomość 1 z 2 (1 821 wyświetleń)

Re: Przypisanie kwoty wolnej od zajęcia komorniczego do rachunków klienta

Nie, kwota wolna obejmuje wszystkie konta u nas. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1074
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 2 (1 761 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widni

...

19-04-2024
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy