Odpowiedz

Przelew z konta dziecka

Witam. 

 

Po urodzeniu syna założyliśmy mu Otwarte Konto Oszczędnościowe, aby systematycznie odkładać na jego przyszłość. Na tym koncie w Moje ING w zakładce "Osoby upoważnione" syn jest wpisany jako Posiadacz, a ja z żoną jako Rodzic/Opiekun Prawny. Ze względu na niskie oprocentowanie część środków z konta syna chciałem zainwestować Obligacje 500+. Jednak co mnie zdziwiło, że nie mogę dokonać przelewu z konta syna ani na Rachunek Rejestrowy do zakupu obligacji ani nawet na swoje konto. Mam tylko opcję "Zamknij konto" Proszę o pomoc w jaki sposób mogę wybrać pieniądze z konta syna. Oczywiście zależy mi na bezpłatnym sposobie poprzez Moje ING. 

 

Pozdrawiam

Arni

Odpowiedz
0 Lajków
Arni
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
1
02-03-2020
Wiadomość 1 z 2 (3 743 wyświetleń)

Re: Przelew z konta dziecka

Z konta dziecka, możesz wypłacać pieniądze tylko w naszym oddziale, do kwoty w granicach wolnego zarządu. Maksymalna miesięczna kwota wypłat w granicach zwykłego zarządu, w 2020 roku  wynosi 5167,98 zł. Jeśli dziecko ukończyło 13 lat, może samodzielnie zlecać przelewy w swojej bankowości internetowej. Pierwsza wypłata, w cyklu rozliczeniowym, w naszym oddziale jest darmowa. Każda kolejna, kosztuje 9 zł. Cykl rozliczeniowy trwa od 29. do 28. dnia kolejnego miesiąca. 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 2 z 2 (3 683 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy