Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Opłaty przy korzystaniu karty w innym kraju i innej walucie

Witam!

 

 

Chciałbym się zapytać, gdyż dostałem swoją pierwszą pracę i moja pensja będzie wypłacana w euro. W związku z tym chciałbym założyć konto walutowe w ING. Jednakże będę przebywał głównie na terenie Węgr, Bułgarii i Rumunii, które to wszystkie są w UE, natomiast każde ma swoją autonomiczną walutę. I teraz chciałbym skierować pytanie, jak będzie z przewalutowaniem w tym przypadku? Czy ma z tym związkiem "spread"? 

 


Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
wiiktor11
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
02-08-2017
Wiadomość 1 z 12 (10 472 wyświetleń)

Re.: Opłaty przy korzystaniu karty w innym kraju i innej walucie

Do konta ROR w EUR wydajemy kartę Maestro

Za płatności bezgotówkowe poza Polską nie pobieramy dodatkowej prowizji. Za wypłaty z bankomatów pobierana jest dodatkowa prowizja w wys. 3% kwoty wypłaty.

 

Jeżeli płatność będzie w innej walucie niż EUR, przeliczymy ją z waluty lokalnej na EUR po kursie organizacji płatniczej MasterCard. 

 

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 2 z 12 (10 413 wyświetleń)

Re.: Opłaty przy korzystaniu karty w innym kraju i innej walucie

Rozumiem i dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie, czy jest z tym związany w jakiś sposób tzw. spread walutowy? 

 

 

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
wiiktor11
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
02-08-2017
Wiadomość 3 z 12 (10 407 wyświetleń)

Re.: Opłaty przy korzystaniu karty w innym kraju i innej walucie

Transakcje przeliczamy po kursie organizacji płatniczej. Nie stosujemy dodatkowego spreadu. 

 

 

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 4 z 12 (10 404 wyświetleń)

Re.: Opłaty przy korzystaniu karty w innym kraju i innej walucie

Dzień dobry, byłem w punkcie obsługi klienta ING w celu założenia konta i dowiedziałem się że w przypadku płatności w walucie Bułgarskiej (i innych) będę miał przewalutowanie z EUR na Lwy + prowizja 3% ze strony banku. To jak to w końcu jest?
Odpowiedz
0 Lajków
wiiktor11
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
02-08-2017
Wiadomość 5 z 12 (10 337 wyświetleń)

Re.: Opłaty przy korzystaniu karty w innym kraju i innej walucie

Dzwoniłem na infolinię i powiedzieli mi że najlepszym i najtańszym wyjściem jest założenie konta Direct z kartą VISA oraz dodatkowo konta walutowego. Karta jest bezpłatnie przepinana. Niemniej jednak na "Wyciągu z Tabeli Opłat i Prowizji" na dzień 01.07.2017 pisze, że "Przewalutowanie transakcji bezgotówkowej dokonanej w walucie innej niż waluta rachunku" kosztuje 3%. Proszę o pomoc, bo po prostu wszędzie już pisze inaczej, wszyscy podają inne wartości i już kompletnie nie wiem jak to wygląda w praktyce.

Odpowiedz
0 Lajków
wiiktor11
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
02-08-2017
Wiadomość 6 z 12 (10 315 wyświetleń)

Re.: Opłaty przy korzystaniu karty w innym kraju i innej walucie

Postaram się rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości:

 

Płacąc kartą Maestro za granicą nie płacisz dodatkowej prowizji za przewalutowanie, jest to zapisane w naszej Tabeli Opłat i Prowizji (rozdz. III; pkt. 1.10). Jeżeli tą kartą zapłacisz w walucie innej niż EUR, będzie tylko jedno przewalutowanie: z waluty lokalnej na EUR, po kursie organizacji MasterCard.

 

Jeżeli założysz konto Direct i ROR w EUR, do karty Visa zbliżeniowej możesz podpiąć konto walutowe. Jednak tylko te płatności, które zrealizujesz w EUR będziemy rozliczać z konta walutowego (w ramach dostępnego salda). Nie pobieramy wtedy prowizji za przewalutowanie.

Płatności w innej walucie niż EUR, będziemy rozliczać z konta Direct. Do tej transakcji doliczona zostanie prowizja 3% za przewalutowanie.

 

Wypłaty z bankomatów:
Za wypłatę z bankomatu poza Polską pobierana jest prowizja 3% kwoty transakcji. Zarówno od wypłat, które zrealizujesz kartą Maestro, jak i Visa zbliżeniowa.
Obecnie posiadacze karty Visa zbliżeniowa mogą wykupić pakiet bezpłatnych wypłat z bankomatów zagranicznych. Ważny jest on 30 dni i kosztuje 15 zł.

 

 

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 7 z 12 (10 305 wyświetleń)

Re.: Opłaty przy korzystaniu karty w innym kraju i innej walucie

Dziękuję za odpowiedź. Dosłownie 5 minut wcześniej dzwoniłem na infolinię i dostałem podobną odpowiedź, z tą różnicą że w przypadku karty Maestro również bank pobiera 3% prowizji.
3 godziny temu dzwoniłem na infolinię ze względu na to, że w oddziale ING nikt mógł udzielić odpowiedzi na moje pytania i dowiedziałem się, że przepięcie karty VISA jest bezproblemowe i po przepięciu bank również nie będzie pobierał żadnej prowizji.

Chciałbym się Pana zapytać, bo wydaje mi się się Pan jedyną kompetentną osobą w banku biorąc pod uwagę moje rozmowy z call center oraz oddziałem - czy mogłem w takim razie podpisać umowę jedynie o konto walutowe? (w oddziale w Galerii Bronowice dowiedziałem się że nie mogę otrzymać karty Maestro).
I czy jeżeli tak, to czy mogę rozwiązać umowę dzisiaj zawartą i zawrzeć nową tylko na konyo walutowe z kartą maestro? Szczerze mówiąc kompletnie nie zależnie mi na koncie zlotowkowym, a założyłem je przekonywany tylko żeby "bardziej się opłaca".

Pozdrawiam
Odpowiedz
0 Lajków
wiiktor11
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
02-08-2017
Wiadomość 8 z 12 (10 287 wyświetleń)

Re.: Opłaty przy korzystaniu karty w innym kraju i innej walucie

Postanowiłem zadzwonić na infolinię banku raz jeszcze. Dowiedziałem się, że bardziej opłacalna jest karta VISA dla konta wielowalutowego, gdzie przewalutowanie jest jednokrotne a o prowizji 3% niema mowy. Natomiast w przypadku karty Maestro przewalutowanie jest dwukrotne, z EUR na PLN i później z PLN na Lwy Bułgarskie. Już po prostu ręce opadają z infolinią w tym banku.

Czy jest możliwość rozwiązania umowy zaraz po jej podpisaniu bez żadnych konsekwencji?
Odpowiedz
0 Lajków
wiiktor11
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
02-08-2017
Wiadomość 9 z 12 (10 273 wyświetleń)

Re.: Opłaty przy korzystaniu karty w innym kraju i innej walucie

Przykro mi, że nie uzyskałeś jednoznacznej i wyczerpującej informacji w naszej placówce i na infolinii naszego banku.

W przypadku transakcji kartą Maestro do konta w Euro, jeśli będziesz płacił w walucie innej niż euro, przewalutowanie będzie tylko jedno. 

 

Możesz mieć w naszym banku tylko konto walutowe. Nie wymagamy, abyś jednocześnie miał konto złotowe. 

 

Jeżeli już aktywowałeś bankowość internetową, konto możesz założyć przez internet: Oferta ING - Konta osobiste - Konto walutowe - Załóż konto w euro.

Przez internet możesz również zamówić kartę Maestro: Oferta ING - Karty i płatności telefonem - Karty do konta i przedpłacone - Karta do konta w euro.

Kartę maestro wydajemy bezpłatnie. Opłata miesięczna za kartę to 1,50 zł.

 

Konto, które założyłeś możesz zamknąć w dowolnym oddziale naszego banku (ważne: konta nie będziesz mógł zamknąć w punkcie ING Express).

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 10 z 12 (10 271 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy