Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Opłaty przy korzystaniu karty w innym kraju i innej walucie

Witam!

 

 

Chciałbym się zapytać, gdyż dostałem swoją pierwszą pracę i moja pensja będzie wypłacana w euro. W związku z tym chciałbym założyć konto walutowe w ING. Jednakże będę przebywał głównie na terenie Węgr, Bułgarii i Rumunii, które to wszystkie są w UE, natomiast każde ma swoją autonomiczną walutę. I teraz chciałbym skierować pytanie, jak będzie z przewalutowaniem w tym przypadku? Czy ma z tym związkiem "spread"? 

 


Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
wiiktor11
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
02-08-2017
Wiadomość 1 z 12 (10 522 wyświetleń)

Re.: Opłaty przy korzystaniu karty w innym kraju i innej walucie

Do konta ROR w EUR wydajemy kartę Maestro

Za płatności bezgotówkowe poza Polską nie pobieramy dodatkowej prowizji. Za wypłaty z bankomatów pobierana jest dodatkowa prowizja w wys. 3% kwoty wypłaty.

 

Jeżeli płatność będzie w innej walucie niż EUR, przeliczymy ją z waluty lokalnej na EUR po kursie organizacji płatniczej MasterCard. 

 

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
143
04-09-2015
Wiadomość 2 z 12 (10 463 wyświetleń)

Re.: Opłaty przy korzystaniu karty w innym kraju i innej walucie

Rozumiem i dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie, czy jest z tym związany w jakiś sposób tzw. spread walutowy? 

 

 

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
wiiktor11
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
02-08-2017
Wiadomość 3 z 12 (10 457 wyświetleń)

Re.: Opłaty przy korzystaniu karty w innym kraju i innej walucie

Transakcje przeliczamy po kursie organizacji płatniczej. Nie stosujemy dodatkowego spreadu. 

 

 

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
143
04-09-2015
Wiadomość 4 z 12 (10 454 wyświetleń)

Re.: Opłaty przy korzystaniu karty w innym kraju i innej walucie

Dzień dobry, byłem w punkcie obsługi klienta ING w celu założenia konta i dowiedziałem się że w przypadku płatności w walucie Bułgarskiej (i innych) będę miał przewalutowanie z EUR na Lwy + prowizja 3% ze strony banku. To jak to w końcu jest?
Odpowiedz
0 Lajków
wiiktor11
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
02-08-2017
Wiadomość 5 z 12 (10 387 wyświetleń)

Re.: Opłaty przy korzystaniu karty w innym kraju i innej walucie

Dzwoniłem na infolinię i powiedzieli mi że najlepszym i najtańszym wyjściem jest założenie konta Direct z kartą VISA oraz dodatkowo konta walutowego. Karta jest bezpłatnie przepinana. Niemniej jednak na "Wyciągu z Tabeli Opłat i Prowizji" na dzień 01.07.2017 pisze, że "Przewalutowanie transakcji bezgotówkowej dokonanej w walucie innej niż waluta rachunku" kosztuje 3%. Proszę o pomoc, bo po prostu wszędzie już pisze inaczej, wszyscy podają inne wartości i już kompletnie nie wiem jak to wygląda w praktyce.

Odpowiedz
0 Lajków
wiiktor11
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
02-08-2017
Wiadomość 6 z 12 (10 365 wyświetleń)

Re.: Opłaty przy korzystaniu karty w innym kraju i innej walucie

Postaram się rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości:

 

Płacąc kartą Maestro za granicą nie płacisz dodatkowej prowizji za przewalutowanie, jest to zapisane w naszej Tabeli Opłat i Prowizji (rozdz. III; pkt. 1.10). Jeżeli tą kartą zapłacisz w walucie innej niż EUR, będzie tylko jedno przewalutowanie: z waluty lokalnej na EUR, po kursie organizacji MasterCard.

 

Jeżeli założysz konto Direct i ROR w EUR, do karty Visa zbliżeniowej możesz podpiąć konto walutowe. Jednak tylko te płatności, które zrealizujesz w EUR będziemy rozliczać z konta walutowego (w ramach dostępnego salda). Nie pobieramy wtedy prowizji za przewalutowanie.

Płatności w innej walucie niż EUR, będziemy rozliczać z konta Direct. Do tej transakcji doliczona zostanie prowizja 3% za przewalutowanie.

 

Wypłaty z bankomatów:
Za wypłatę z bankomatu poza Polską pobierana jest prowizja 3% kwoty transakcji. Zarówno od wypłat, które zrealizujesz kartą Maestro, jak i Visa zbliżeniowa.
Obecnie posiadacze karty Visa zbliżeniowa mogą wykupić pakiet bezpłatnych wypłat z bankomatów zagranicznych. Ważny jest on 30 dni i kosztuje 15 zł.

 

 

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
143
04-09-2015
Wiadomość 7 z 12 (10 355 wyświetleń)

Re.: Opłaty przy korzystaniu karty w innym kraju i innej walucie

Dziękuję za odpowiedź. Dosłownie 5 minut wcześniej dzwoniłem na infolinię i dostałem podobną odpowiedź, z tą różnicą że w przypadku karty Maestro również bank pobiera 3% prowizji.
3 godziny temu dzwoniłem na infolinię ze względu na to, że w oddziale ING nikt mógł udzielić odpowiedzi na moje pytania i dowiedziałem się, że przepięcie karty VISA jest bezproblemowe i po przepięciu bank również nie będzie pobierał żadnej prowizji.

Chciałbym się Pana zapytać, bo wydaje mi się się Pan jedyną kompetentną osobą w banku biorąc pod uwagę moje rozmowy z call center oraz oddziałem - czy mogłem w takim razie podpisać umowę jedynie o konto walutowe? (w oddziale w Galerii Bronowice dowiedziałem się że nie mogę otrzymać karty Maestro).
I czy jeżeli tak, to czy mogę rozwiązać umowę dzisiaj zawartą i zawrzeć nową tylko na konyo walutowe z kartą maestro? Szczerze mówiąc kompletnie nie zależnie mi na koncie zlotowkowym, a założyłem je przekonywany tylko żeby "bardziej się opłaca".

Pozdrawiam
Odpowiedz
0 Lajków
wiiktor11
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
02-08-2017
Wiadomość 8 z 12 (10 337 wyświetleń)

Re.: Opłaty przy korzystaniu karty w innym kraju i innej walucie

Postanowiłem zadzwonić na infolinię banku raz jeszcze. Dowiedziałem się, że bardziej opłacalna jest karta VISA dla konta wielowalutowego, gdzie przewalutowanie jest jednokrotne a o prowizji 3% niema mowy. Natomiast w przypadku karty Maestro przewalutowanie jest dwukrotne, z EUR na PLN i później z PLN na Lwy Bułgarskie. Już po prostu ręce opadają z infolinią w tym banku.

Czy jest możliwość rozwiązania umowy zaraz po jej podpisaniu bez żadnych konsekwencji?
Odpowiedz
0 Lajków
wiiktor11
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
02-08-2017
Wiadomość 9 z 12 (10 323 wyświetleń)

Re.: Opłaty przy korzystaniu karty w innym kraju i innej walucie

Przykro mi, że nie uzyskałeś jednoznacznej i wyczerpującej informacji w naszej placówce i na infolinii naszego banku.

W przypadku transakcji kartą Maestro do konta w Euro, jeśli będziesz płacił w walucie innej niż euro, przewalutowanie będzie tylko jedno. 

 

Możesz mieć w naszym banku tylko konto walutowe. Nie wymagamy, abyś jednocześnie miał konto złotowe. 

 

Jeżeli już aktywowałeś bankowość internetową, konto możesz założyć przez internet: Oferta ING - Konta osobiste - Konto walutowe - Załóż konto w euro.

Przez internet możesz również zamówić kartę Maestro: Oferta ING - Karty i płatności telefonem - Karty do konta i przedpłacone - Karta do konta w euro.

Kartę maestro wydajemy bezpłatnie. Opłata miesięczna za kartę to 1,50 zł.

 

Konto, które założyłeś możesz zamknąć w dowolnym oddziale naszego banku (ważne: konta nie będziesz mógł zamknąć w punkcie ING Express).

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
143
04-09-2015
Wiadomość 10 z 12 (10 321 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy