Odpowiedz

Nowa TOiP

Mam pytanie. ING wprowadza od 29 grudnia nową tabelę opłat i prowizji. Wzrasta opłata za wpłatę lub wypłatę gotówki z konta walutowego w oddziale banku. 10 złotych od transakcji!!! Czy coś przeoczyłem? Czy ING umożliwia w zamian wpłatę waluty we wpłatomacie i wypłatę waluty w bankomacie? Jeżeli te funkcje są niedostępne to te opłaty są czystym złodziejstwem i bank powinien się z nich natychmiast wycofać przepraszając klientów za głupie pomysły lub wprowadzić wpłatomaty walutowe i bankomaty walutowe.
Odpowiedz
0 Lajków
Onurb
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
08-10-2020
Wiadomość 1 z 7 (7 781 wyświetleń)

Re: Nowa TOiP

@Onurb Z naszych obserwacji wynika, że nasi klienci co raz chętniej korzystają z naszych rozwiązań online. Chętnie bankują w Moim ING, tam realizują swoje przelewy, przewalutowania i przenoszą zarządzanie swoimi pieniędzmi do sieci. Warto wspomnieć, że w bankowości znajdziesz takie rozwiązanie jak Kantor. Umożliwia on zamianę walut pomiędzy swoimi kontami 24h na dobę i do tego jest całkowicie darmowy. Jeśli korzystasz u nas z konta w euro, to pieniądze możesz wypłacać z naszych bankomatów, które znajdziesz na tej mapce- https://www.ing.pl/oddzialy-i-bankomaty?type=bankomat&filter=euro Dodam, że oczywiście za darmo. Nowe opłaty dotyczą głównie obsługi kasowej w naszych placówkach. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
DorotaB
Były moderator
Były moderator icon
38
8
11-02-2020
Wiadomość 2 z 7 (7 706 wyświetleń)

Re.: Nowa TOiP

W najbliższym czasie sprawdzę czy mogę wypłacić Euro w bankomacie ING.
To jednak nie rozwiązuje problemu! Co z wpłatomatami przyjmującymi Euro? W odpowiedzi nie ma ani słowa na ten temat. Ja rozumiem, że bankom zależy na tym żeby w ogóle nie było gotówki w obiegu, bo łatwiej można kreować pusty pieniądz, ale jak na razie to jeszcze nie jesteśmy na tym etapie.
Odpowiedz
0 Lajków
Onurb
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
08-10-2020
Wiadomość 3 z 7 (7 641 wyświetleń)

Re.: Nowa TOiP

Wypłacić EUR jak najbardziej się da (nominały 50 i 100 EUR). Wypłacałem na Sokolskiej w Katowicach. Inną sprawą jest wpłata na własny rachunek USD, GBP czy EUR. Rozwiązanie pt "sprzedaję walutę w kantorze, wpłacam PLN we wpłatomacie i kupuję walutę w kantorze ING" jest delikatnie mówiąc słabe.

Do tej pory mogłem to raz w miesiącu zrobić bez prowizji, a teraz nie mam żadnej możliwości uniknięcia jej.

Pozdrawiam, nowy w społeczności, długoletni użytkownik Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
arex1972
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
10-10-2020
Wiadomość 4 z 7 (7 616 wyświetleń)

Re: Re.: Nowa TOiP

@Onurb wpłatomaty obsługują obecnie wyłącznie polską walutę, Zanotuję Twoją sugestię związaną z rozszerzeniem takiej możliwości na inne waluty

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
316
61
04-09-2015
Wiadomość 5 z 7 (7 557 wyświetleń)

Re: Re.: Nowa TOiP

[ Edytowane ]
Nie, no rewelacja! Czyli jest szansa, że za jakieś 10 lat usługa ruszy. Kiedy wy się najpierw nauczycie myśleć i coś dawać od siebie, a nie tylko kasować. W końcu jesteśmy w Unii, więc wypadałoby żeby euro można było wpłacać i wypłacać tak jak złotówkę, dolara i funta już nie wymagam.
Odpowiedz
0 Lajków
Onurb
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
08-10-2020
Wiadomość 6 z 7 (7 551 wyświetleń)

Re: Re.: Nowa TOiP

A ja bym wymagał. Emotikon: Szczęśliwy

Ponieważ ING oferuje konta w EUR, USD i GBP, to konsekwentnie powinien udostępniać możliwość wpłaty/wypłaty środków w walucie konta w ograniczonym zakresie bez prowizji. Do 29 grudnia tego roku taka możliwość (raz w miesiącu) będzie bezpłatna, ale banksterzy nie mogli pozwolić na takie bezczelne unikanie opłat i pewnie dlatego wprowadzają opłaty za każdą wpłatę/wypłatę. Oczywiście bez możliwości jej uniknięcia*.

Jeżeli ING wprowadzi wpłatomaty/wypłatomaty wielowalutowe (EUR, USD, GBP), to rzecz jasna zmienię swoją opinię na ten temat.

*Tendencyjnie pomijam możliwość "sprzedaję walutę w kantorze ING -> wypłacam złotówki z bankomatu -> kupuję walutę w kantorze poza ING"

Odpowiedz
0 Lajków
arex1972
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
10-10-2020
Wiadomość 7 z 7 (7 351 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy