Odpowiedz

Nowa TOiP

Mam pytanie. ING wprowadza od 29 grudnia nową tabelę opłat i prowizji. Wzrasta opłata za wpłatę lub wypłatę gotówki z konta walutowego w oddziale banku. 10 złotych od transakcji!!! Czy coś przeoczyłem? Czy ING umożliwia w zamian wpłatę waluty we wpłatomacie i wypłatę waluty w bankomacie? Jeżeli te funkcje są niedostępne to te opłaty są czystym złodziejstwem i bank powinien się z nich natychmiast wycofać przepraszając klientów za głupie pomysły lub wprowadzić wpłatomaty walutowe i bankomaty walutowe.
Odpowiedz
0 Lajków
Onurb
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
08-10-2020
Wiadomość 1 z 7 (3 206 wyświetleń)

Re: Nowa TOiP

@Onurb Z naszych obserwacji wynika, że nasi klienci co raz chętniej korzystają z naszych rozwiązań online. Chętnie bankują w Moim ING, tam realizują swoje przelewy, przewalutowania i przenoszą zarządzanie swoimi pieniędzmi do sieci. Warto wspomnieć, że w bankowości znajdziesz takie rozwiązanie jak Kantor. Umożliwia on zamianę walut pomiędzy swoimi kontami 24h na dobę i do tego jest całkowicie darmowy. Jeśli korzystasz u nas z konta w euro, to pieniądze możesz wypłacać z naszych bankomatów, które znajdziesz na tej mapce- https://www.ing.pl/oddzialy-i-bankomaty?type=bankomat&filter=euro Dodam, że oczywiście za darmo. Nowe opłaty dotyczą głównie obsługi kasowej w naszych placówkach. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
DorotaB
Były moderator
Były moderator icon
38
8
11-02-2020
Wiadomość 2 z 7 (3 131 wyświetleń)

Re.: Nowa TOiP

W najbliższym czasie sprawdzę czy mogę wypłacić Euro w bankomacie ING.
To jednak nie rozwiązuje problemu! Co z wpłatomatami przyjmującymi Euro? W odpowiedzi nie ma ani słowa na ten temat. Ja rozumiem, że bankom zależy na tym żeby w ogóle nie było gotówki w obiegu, bo łatwiej można kreować pusty pieniądz, ale jak na razie to jeszcze nie jesteśmy na tym etapie.
Odpowiedz
0 Lajków
Onurb
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
08-10-2020
Wiadomość 3 z 7 (3 067 wyświetleń)

Re.: Nowa TOiP

Wypłacić EUR jak najbardziej się da (nominały 50 i 100 EUR). Wypłacałem na Sokolskiej w Katowicach. Inną sprawą jest wpłata na własny rachunek USD, GBP czy EUR. Rozwiązanie pt "sprzedaję walutę w kantorze, wpłacam PLN we wpłatomacie i kupuję walutę w kantorze ING" jest delikatnie mówiąc słabe.

Do tej pory mogłem to raz w miesiącu zrobić bez prowizji, a teraz nie mam żadnej możliwości uniknięcia jej.

Pozdrawiam, nowy w społeczności, długoletni użytkownik Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
arex1972
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
10-10-2020
Wiadomość 4 z 7 (3 042 wyświetleń)

Re: Re.: Nowa TOiP

@Onurb wpłatomaty obsługują obecnie wyłącznie polską walutę, Zanotuję Twoją sugestię związaną z rozszerzeniem takiej możliwości na inne waluty

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
215
47
04-09-2015
Wiadomość 5 z 7 (2 983 wyświetleń)

Re: Re.: Nowa TOiP

[ Edytowane ]
Nie, no rewelacja! Czyli jest szansa, że za jakieś 10 lat usługa ruszy. Kiedy wy się najpierw nauczycie myśleć i coś dawać od siebie, a nie tylko kasować. W końcu jesteśmy w Unii, więc wypadałoby żeby euro można było wpłacać i wypłacać tak jak złotówkę, dolara i funta już nie wymagam.
Odpowiedz
0 Lajków
Onurb
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
08-10-2020
Wiadomość 6 z 7 (2 977 wyświetleń)

Re: Re.: Nowa TOiP

A ja bym wymagał. Emotikon: Szczęśliwy

Ponieważ ING oferuje konta w EUR, USD i GBP, to konsekwentnie powinien udostępniać możliwość wpłaty/wypłaty środków w walucie konta w ograniczonym zakresie bez prowizji. Do 29 grudnia tego roku taka możliwość (raz w miesiącu) będzie bezpłatna, ale banksterzy nie mogli pozwolić na takie bezczelne unikanie opłat i pewnie dlatego wprowadzają opłaty za każdą wpłatę/wypłatę. Oczywiście bez możliwości jej uniknięcia*.

Jeżeli ING wprowadzi wpłatomaty/wypłatomaty wielowalutowe (EUR, USD, GBP), to rzecz jasna zmienię swoją opinię na ten temat.

*Tendencyjnie pomijam możliwość "sprzedaję walutę w kantorze ING -> wypłacam złotówki z bankomatu -> kupuję walutę w kantorze poza ING"

Odpowiedz
0 Lajków
arex1972
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
10-10-2020
Wiadomość 7 z 7 (2 777 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Problemy z działaniem maklera

Przyznaję, że ING stawia na powtarzalność.

Grając regularnie i przy obrotach nawet 2 milionów miesięcznie poniższe jest kpiną.

Kolejny raz złożenie zlecenia to opóźnienie około 20 sekund, brak aktualiza

...

01-12-2021
Re.: Nie działa makler

U mnie także są problemy z odświeżeniem stanu konta. W notowaniach kursy pokazują się normalnie, natomiast stan konta i kursy w stanie konta są zablokowane chyba na wczorajszych danych.

01-12-2021
Re.: Nie działa makler

Nie mogę odświeżyć stanu konta. Pomimo kilkukrotnego przelogowania, tak samo jest na aplikacji mobilnej. Stan sprzed sesji.

01-12-2021
Najbardziej pomocni użytkownicy