Odpowiedz

Nowa TOiP

Mam pytanie. ING wprowadza od 29 grudnia nową tabelę opłat i prowizji. Wzrasta opłata za wpłatę lub wypłatę gotówki z konta walutowego w oddziale banku. 10 złotych od transakcji!!! Czy coś przeoczyłem? Czy ING umożliwia w zamian wpłatę waluty we wpłatomacie i wypłatę waluty w bankomacie? Jeżeli te funkcje są niedostępne to te opłaty są czystym złodziejstwem i bank powinien się z nich natychmiast wycofać przepraszając klientów za głupie pomysły lub wprowadzić wpłatomaty walutowe i bankomaty walutowe.
Odpowiedz
0 Lajków
Onurb
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
3
0
08-10-2020
Wiadomość 1 z 7 (1 185 wyświetleń)

Re: Nowa TOiP

@Onurb Z naszych obserwacji wynika, że nasi klienci co raz chętniej korzystają z naszych rozwiązań online. Chętnie bankują w Moim ING, tam realizują swoje przelewy, przewalutowania i przenoszą zarządzanie swoimi pieniędzmi do sieci. Warto wspomnieć, że w bankowości znajdziesz takie rozwiązanie jak Kantor. Umożliwia on zamianę walut pomiędzy swoimi kontami 24h na dobę i do tego jest całkowicie darmowy. Jeśli korzystasz u nas z konta w euro, to pieniądze możesz wypłacać z naszych bankomatów, które znajdziesz na tej mapce- https://www.ing.pl/oddzialy-i-bankomaty?type=bankomat&filter=euro Dodam, że oczywiście za darmo. Nowe opłaty dotyczą głównie obsługi kasowej w naszych placówkach. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
DorotaB
Moderator
Moderator icon
32
7
11-02-2020
Wiadomość 2 z 7 (1 110 wyświetleń)

Re.: Nowa TOiP

W najbliższym czasie sprawdzę czy mogę wypłacić Euro w bankomacie ING.
To jednak nie rozwiązuje problemu! Co z wpłatomatami przyjmującymi Euro? W odpowiedzi nie ma ani słowa na ten temat. Ja rozumiem, że bankom zależy na tym żeby w ogóle nie było gotówki w obiegu, bo łatwiej można kreować pusty pieniądz, ale jak na razie to jeszcze nie jesteśmy na tym etapie.
Odpowiedz
0 Lajków
Onurb
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
3
0
08-10-2020
Wiadomość 3 z 7 (1 046 wyświetleń)

Re.: Nowa TOiP

Wypłacić EUR jak najbardziej się da (nominały 50 i 100 EUR). Wypłacałem na Sokolskiej w Katowicach. Inną sprawą jest wpłata na własny rachunek USD, GBP czy EUR. Rozwiązanie pt "sprzedaję walutę w kantorze, wpłacam PLN we wpłatomacie i kupuję walutę w kantorze ING" jest delikatnie mówiąc słabe.

Do tej pory mogłem to raz w miesiącu zrobić bez prowizji, a teraz nie mam żadnej możliwości uniknięcia jej.

Pozdrawiam, nowy w społeczności, długoletni użytkownik Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
arex1972
Nowy w branży
Nowy w branży icon
2
0
10-10-2020
Wiadomość 4 z 7 (1 021 wyświetleń)

Re: Re.: Nowa TOiP

@Onurb wpłatomaty obsługują obecnie wyłącznie polską walutę, Zanotuję Twoją sugestię związaną z rozszerzeniem takiej możliwości na inne waluty

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
184
41
04-09-2015
Wiadomość 5 z 7 (962 wyświetleń)

Re: Re.: Nowa TOiP

[ Edytowane ]
Nie, no rewelacja! Czyli jest szansa, że za jakieś 10 lat usługa ruszy. Kiedy wy się najpierw nauczycie myśleć i coś dawać od siebie, a nie tylko kasować. W końcu jesteśmy w Unii, więc wypadałoby żeby euro można było wpłacać i wypłacać tak jak złotówkę, dolara i funta już nie wymagam.
Odpowiedz
0 Lajków
Onurb
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
3
0
08-10-2020
Wiadomość 6 z 7 (956 wyświetleń)

Re: Re.: Nowa TOiP

A ja bym wymagał. Emotikon: Szczęśliwy

Ponieważ ING oferuje konta w EUR, USD i GBP, to konsekwentnie powinien udostępniać możliwość wpłaty/wypłaty środków w walucie konta w ograniczonym zakresie bez prowizji. Do 29 grudnia tego roku taka możliwość (raz w miesiącu) będzie bezpłatna, ale banksterzy nie mogli pozwolić na takie bezczelne unikanie opłat i pewnie dlatego wprowadzają opłaty za każdą wpłatę/wypłatę. Oczywiście bez możliwości jej uniknięcia*.

Jeżeli ING wprowadzi wpłatomaty/wypłatomaty wielowalutowe (EUR, USD, GBP), to rzecz jasna zmienię swoją opinię na ten temat.

*Tendencyjnie pomijam możliwość "sprzedaję walutę w kantorze ING -> wypłacam złotówki z bankomatu -> kupuję walutę w kantorze poza ING"

Odpowiedz
0 Lajków
arex1972
Nowy w branży
Nowy w branży icon
2
0
10-10-2020
Wiadomość 7 z 7 (756 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: wniosek o uruchomienie transzy w Moim ING

@czarna666 Wystarczy, że do nas zadzwonisz. Znajdziemy wniosek Emotikon: Szczęśliwy 

 

26-01-2021
Re: Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową

Przerażający jest ten czas oczekiwania... Dodatkowo na infolinii trudno uzyskać jakieś informacje, gdyż konsultant odsyła mnie do mojego doradcy. A ja właśnie mojego doradcę chcę sprawdzić, czy wszyst

...

26-01-2021
Re: Konsolidacja pożyczek

Przez Społeczność nie sprawdzimy tego Emotikon: Smutny
Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING lub zadzwoń na całodobową infolinię pod numerem 32 357 00 69.
Postaramy się to wyjaśnić. 

25-01-2021
Najbardziej pomocni użytkownicy