Odpowiedz

Konto walutowe w USD

Dzień dobry!

Chcę założyć konto walutowe w ING, jednak mam parę pytań:

1. Dostając przelewy wypłat w USD na swoje konto, będą pobierane ode mnie jakieś opłaty?

2. Czy pieniądze z konta walutowego od razu zostają przewalutowane na PLN?

3. Czy można w bankomacie wypłacić kwotę w USD czy będzie już ona przewalutowana?

4. Z tego, co zrozumiałam, za samo prowadzenie konta nie pobiera się żadnych opłat, jednak czy podczas wypłaty pieniędzy z banku są one naliczane? Te tabelki to dla mnie czarna magia...

Pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedz
0 Lajków
emanvelle
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
08-01-2021
Wiadomość 1 z 11 (12 074 wyświetleń)

Re.: Konto walutowe w USD

Nie zakładaj konta w dolarach. Jest drogie w utrzymaniu. Co miesiąc 4,99 USD za nic + opłaty za każdy przelew. Lepiej skorzystać np. z Revoluta, tam nie ma żadnych opłat. Jedyny koszt jaki ponosisz, to związany z przelewem walutowym z polskiego banku na brytyjski numer konta bankowego. Pieniędzy w bankomacie nie wypłacisz, jedynie w okienku z solidną prowizją dla ING. Jeśli nie korzystasz z kantora wymianu walut ING, to tym bardziej nie zakładaj konta w USD. ING przelicza walutę po mocno złodziejskich kursach, zresztą jak inne banki. 

Odpowiedz
0 Lajków
JeepersCreepers
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
0
23-11-2020
Wiadomość 2 z 11 (12 029 wyświetleń)

Re: Konto walutowe w USD

@emanvelle Zachęcam do założenia konta w naszym banku. Poniżej odpowiem na Twoje pytania Emotikon: Szczęśliwy 
1. Za zaksięgowanie przelewu na koncie walutowym nie pobieramy żadnych opłat. 

2. Pieniądze będą dostępne w dolarach. Jeśli będziesz chciał je przewalutować możesz to zrobić bezpłatnie, za pomocą całodobowego kantoru w bankowości internetowej. Przewalutowanie odbywa się po indywidualnym, korzystnym kursie. 

3. W naszych bankomatach nie można wypłacić dolarów Emotikon: Smutny Zrobisz to wyłącznie w oddziale banku. Bez konieczności wcześniejszego zamawiania pieniędzy możesz wypłacić kwotę do 2000 dolarów. Większą kwotę należy wcześniej zamówić. 

4. Konto dla klientów indywidualnych prowadzimy bezpłatnie. Za wypłatę w oddziale banku pobieramy prowizję w wysokości 10 zł niezależnie od kwoty. 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 3 z 11 (12 010 wyświetleń)

Re.: Konto walutowe w USD

Jeepers Creepers co Ty opowiadasz? Mam konto w ING i w Euro i w Dolarach i nic nie zapłaciłem jeszcze. Owszem w innym banku na S sprawdzałem i za przychodzący przelew nawet SEPA była opłata. Do tego wymagane określone saldo żeby uniknąć opłaty za prowadzenie. Bank na S był jednym z trzech, które miał podobne kursy w kantorze, ale za to maiły ileś innych opłat i warunków. Ing ma najlepsze konta walutowe.  Połączenie konta direct + walutowe + kantor internetowy ING to najlepsze rozwiązanie  dla kont walutowych

 

1. Raz w miesiącu możesz wpłacić i wypłacić gotówkę w walucie za darmo i przewalutować po bardzo dobrym kursie w kantorze internetowym.

2. Nie ma opłat za konto direct i za walutowe.

3. Nie ma opłaty za przelew przychodzący.

 

Jak coś się zmieniło to mnie sprostujcie.

 

Nie mam kraty w ING, ale też jest chyba ok. Przejrzałem ileś banków przed otwarciem konta walutowego i te na S i na A i na P i nawet N Emotikon: Mrugający. Pod względem kursów i możliwości oraz opłat ING wypadł najlepiej.  Jedyne sensowne konto walutowe bez wkurzających warunków.

Odpowiedz
0 Lajków
Gadams
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
02-02-2021
Wiadomość 4 z 11 (11 811 wyświetleń)

Re: Re.: Konto walutowe w USD

Gadams Jedną rzecz muszę skorygować. Z końcem grudnia zmieniły się opłaty.
Teraz za każdą wpłatę lub wypłatę z konta walutowego pobieramy opłatę 10 zł. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 5 z 11 (11 806 wyświetleń)

Re: Re.: Konto walutowe w USD

Ale nadal można raz w miesiącu wpłacać i wypłacać w kasie za darmo? Czyli jedna wpłata i jedna wypłata? Czy coś się zmieniło?

Odpowiedz
0 Lajków
Gadams
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
02-02-2021
Wiadomość 6 z 11 (11 803 wyświetleń)

Re: Re.: Konto walutowe w USD

Nie, od 29 grudnia weszła zmiana w tym zakresie:

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 7 z 11 (11 795 wyświetleń)

Re: Re.: Konto walutowe w USD

ale przelew nadal jest za darmo? 

i czy za przewalutowanie na PLN i przelew na konto Direct są jakieś opłaty?

Odpowiedz
0 Lajków
Doris1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
22-05-2020
Wiadomość 8 z 11 (10 741 wyświetleń)

Re: Re.: Konto walutowe w USD

Za zaksięgowanie przelewu na koncie walutowym dalej nie pobieramy żadnych opłat. Pieniądze możesz bezpłatnie przewalutować i przelać na konto złotówkowe dzięki kantorowi, który dostępny jest całodobowo w bankowości internetowej. 
 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
DominikaW
Moderator
Moderator icon
232
45
11-02-2020
Wiadomość 9 z 11 (10 667 wyświetleń)

Re: Re.: Konto walutowe w USD

I to jest chore wpłacając pieniądze do banku jestem ukarany opłatą 10 zł , że przyniosłem pieniądze do banku , ciekawi minie argumentacja a propos tej decyzji. Czy sugestią ING jest żeby USD trzymać w domu , czy nie lubicie tej waluty?
Odpowiedz
0 Lajków
PB
PB
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
14-11-2021
Wiadomość 10 z 11 (9 345 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy