Odpowiedz

Konto socjalne

Witam, od jakiegoś czasu, gdy loguje się do ingonline, nie widzę tam konta socjalnego na które wpływają świadczenia (alimenty, 500+ ) co może być przyczytą tego?

Odpowiedz
0 Lajków
patluk
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
20-09-2016
Wiadomość 1 z 9 (20 993 wyświetleń)

Re.: Konto socjalne

Skontaktuj się z nami 32 357 00 69 - sprawdzimy to.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
SandraŚ
Były moderator
Były moderator icon
52
11
04-09-2015
Wiadomość 2 z 9 (20 919 wyświetleń)

Re.: Konto socjalne

Czy to konto zwolnione jest z zajęć komorniczych?

Gdzie znajdę informacje na jego temati?

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 3 z 9 (20 834 wyświetleń)

Re.: Konto socjalne

W chwili obecnej nie oferujemy jeszcze produktu typu konto socjalne.

Mimo wszystko produkty typu konto nie są zwolnione spod zajęć komorniczych.

Zwolnieniu podlegają wpływy, które zasilają konto.

Wolne od zajęcia są następujące środki pieniężne na rachunkach bankowych:

  • świadczenia alimentacyjne, świadczenia pieniężne wypłacane w przypadku bezskuteczności egzekucji alimentów,
  • świadczenia rodzinne, dodatki rodzinne, pielęgnacyjne, porodowe, dla sierot zupełnych, zasiłki dla opiekunów,
  • świadczenia z pomocy społecznej, świadczenia integracyjne,
  • świadczenie wychowawcze (tzw. 500+),
  • kwoty zwracane z tytułu poniesionych przez rodzinę wspierającą kosztów związanych z udzielaniem rodzinie przeżywającej trudności pomocy w opiece i wychowaniu dziecka, prowadzeniu gospodarstwa domowego, kształtowaniu i wypełnianiu podstawowych ról społecznych (art. 31 ust. 1 ustawy o pieczy zastępczej),
  • świadczenie przysługujące rodzinie zastępczej oraz prowadzącemu rodzinny dom dziecka na pokrycie kosztów utrzymania dziecka umieszczonego w rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka (art. 80 ust. 1 ustawy o pieczy zastępczej),
  • dodatek w wysokości świadczenia wychowawczego dla rodziny zastępczej oraz rodzinnego domu dziecka (art. 80 ust. 1a ustawy o pieczy zastępczej),
  • dodatek dla rodziny zastępczej oraz prowadzącego rodzinny dom dziecka na pokrycie zwiększonych kosztów utrzymania dziecka legitymującego się orzeczeniem o niepełnosprawności lub orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności (art. 81 ust. 1 ustawy o pieczy zastępczej),
  • dodatek dla rodziny zastępczej zawodowej na pokrycie zwiększonych kosztów utrzymania dziecka umieszczonego na podstawie ustawy z dnia 26 października 1982 r. o postępowaniu w sprawach nieletnich, tekst jedn. Dz. U. z 2014 r. poz. 382, ze zm. (art. 80 ust. 2 ustawy o pieczy zastępczej),
  • dofinansowanie do wypoczynku poza miejscem zamieszkania dziecka, świadczenie na pokrycie niezbędnych kosztów związanych z potrzebami przyjmowanego dziecka, świadczenie na pokrycie kosztów związanych z wystąpieniem zdarzeń losowych lub innych zdarzeń mających wpływ na jakość sprawowanej opieki – dla rodziny zastępczej oraz prowadzącego rodzinny dom dziecka (art. 83 ust. 1 ustawy o pieczy zastępczej),
  • świadczenie na pokrycie kosztów związanych z przeprowadzeniem niezbędnego remontu lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym lub domu jednorodzinnego – dla rodziny zastępczej zawodowej (art. 83 ust. 4 ustawy o pieczy zastępczej),
  • środki finansowe dla prowadzącego rodzinny dom dziecka na pokrycie niezbędnych kosztów związanych z remontem lub ze zmianą lokalu w budynku wielorodzinnym lub domu jednorodzinnego, w którym jest prowadzony rodzinny dom dziecka, oraz pokrycie innych niezbędnych i nieprzewidzianych kosztów związanych z opieką i wychowaniem dziecka lub funkcjonowaniem rodzinnego domu (art. 84 pkt 2 i 3 ustawy o pieczy zastępczej),
  • pomoc na kontynuowanie nauki, usamodzielnienie, zagospodarowanie dla osoby opuszczającej, po osiągnięciu pełnoletności, rodzinę zastępczą, rodzinny dom dziecka, placówkę opiekuńczo-wychowawczą lub regionalną placówkę opiekuńczo-terapeutyczną,
  • w przypadku gdy umieszczenie w pieczy zastępczej nastąpiło na podstawie orzeczenia sądu (art. 140 ust. 1 pkt 1 ustawy o pieczy zastępczej),
  • środki finansowe na utrzymanie lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym lub domu jednorodzinnego – dla rodziny zastępczej niezawodowej i zawodowej (art. 83 ust. 2 ustawy o pieczy zastępczej),
  • środki finansowe na utrzymanie lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym lub domu jednorodzinnego, w którym jest prowadzony rodzinny dom dziecka (art. 84 pkt 1 ustawy o pieczy zastępczej).
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 4 z 9 (20 752 wyświetleń)

Re.: Konto socjalne

Dziękuje za wyczerującą informacje!
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 5 z 9 (20 697 wyświetleń)

Re.: Konto socjalne

Wcale nie prawdę piszecie właśnie dziś komornik zajął mi konto w ing na który dostaję wpływ z mops zasiłek rodzinny i 500plus. Konto mam całkowicie zablokowane i jak otrzymam pieniążki to nie będę mogła ich wypłacić. Moje pytanie jak bank mógł wyrazić komorników i zgodę na zajęcie tych pieniędzy???
Odpowiedz
0 Lajków
annwos1967
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
24-11-2017
Wiadomość 6 z 9 (18 247 wyświetleń)

Re: Konto socjalne

@annwos1967 Tak jak pisał Mirek powyżej świadczenia wychowawcze (tzw. 500+) są zwolnione spod zajęć egzekucyjnych, nawet jeżeli rachunek został objęty blokadą egzekucyjną. Przez naszą społeczność nie mogę sprawdzić co dokładnie dzieje się na Twoim koncie. Proszę napisz do nas przez Moje ING lub zadzwoń na naszą infolinię  32 357 00 69 (dni robocze 7-20 i soboty 7-15). Nasi konsultanci zajmujący się obsługa zajęć egzekucyjnych odpowiedzą na Twoje pytania.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 7 z 9 (18 180 wyświetleń)

Re: Konto socjalne

Dlatego wydaje mi się, że powinno działać konto socjalne/rodzinne, które z zasady wyłączone jest z zajęć sądowych/komorniczych.

Posiadacz konta powinien poinformować skąd będą wpływy na konto (tabela dopuszczalnych NRB) i te wpływy określone jako socjalne powinny być zwolnione ze wszelkich blokad.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 8 z 9 (18 022 wyświetleń)

Re: Konto socjalne

[ Edytowane ]

Osobiście uważam, że temat znany jest we wszystkich bankach i jest to właśnie kwestia braku zapewnienia bezpieczeństwa takich transakcji przez banki. Gdy takie pieniążki zostaną zabrane to jest już po frytkach, bo po części są to teraz jedne z niewielu środków do życia dla ludzi, a gdy zostaną już wyegzekwowane to szanse na ich odzyskanie są znikome. 

Chciałbym zaznaczyć mimo wszystko, że cieszy mnie fakt, że coraz szybciej typowe egzekucje następują. Że ściga się dłużników i pieniądze są zwracane do wierzyciela. Polacy po latach 90 czuli się bezkarnie. Wyłudzali z premedytacją z nastawieniem „i co mi zrobisz”, brali kredyty, telefony i jeździli bez biletów .

I proszę bez komentarzy w stylu "bo coś tam".

W przypadkach „gdy coś tam i coś tam” mamy do wyboru ubezpieczenia kredytów Emotikon: Szczęśliwy 

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 9 z 9 (17 940 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy