Odpowiedz

Komornik a konto direct

Witam ,

 

Ciekawi mnie jedna kwestia,jak w Banku Ing wygląda zajęcie komornicze konta direct ,chodzi mi o to ,czy konto jest blokowane całkowicie i wszystkie środki zostaja przekazane komornikowi czy do kwoty  wolnej od zajęcia na rachunku bankowym  11827,05 nie zabierze nic?  Moje pytanie powstało z faktu że chcę na konto otrzymywać świadczenia w kwocie 800 zł miesięcznie i nie wiem czy będa one bezpieczne? Dziękuję za odpowiedz.

Odpowiedz
0 Lajków
ankakacz
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
03-12-2015
Wiadomość 1 z 9 (25 691 wyświetleń)

Re.: Komornik a konto direct

Komornik wyznacza, które rachunki mamy zablokować na określoną kwotę.

Klienci indywidualni mają ustawowo kwotę wolną od zajęcia. Przywilej polega na tym, że środki pieniężne znajdujące się na rachunkach oszczędnościowych, rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych oraz na rachunkach terminowych lokat oszczędnościowych, niezależnie od liczby zawartych umów, są wolne od zajęcia.
Kwota wolna jest ustalana na podstawie informacji podawanych przez GUS (trzykrotne przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw, bez wypłat nagród z zysku) oraz daty klauzuli wykonalności umieszczonej na zajęciu. Kwota wolna nie dotyczy rachunków firmowych i zajęć alimentacyjnych.

W ramach kwoty wolnej od zajęcia możesz wypłacać swoje środki (w walucie PLN) przez:
• Usługę INGBankOnLine - w dni robocze oraz soboty od godziny 8:00 do godziny 20:00,
• HaloŚląski - w dni robocze oraz soboty od godziny 8:00 do godziny 20:00,
• W bankomacie ING Banku Śląskiego zlokalizowanego na terenie kraju - w dni robocze oraz soboty od godziny 8:00 do godziny 20:00,
• W oddziale naszego banku prowadzącego obsługę kasową - w dniach i godzinach pracy placówki.

Tytuł egzekucyjny zrealizujemy po wykorzystaniu kwoty wolnej lub jeżeli wpływ na rachunek przekroczy dostępną kwotę wolną (nadwyżkę przekażemy do organu, który dokonał zajęcia).

-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 2 z 9 (25 677 wyświetleń)

Re.: Komornik a konto direct

Bardzo dziękuję za szybką i fachową odpowiedz,pozdrawiam
Odpowiedz
0 Lajków
ankakacz
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
03-12-2015
Wiadomość 3 z 9 (25 665 wyświetleń)

Re.: Komornik a konto direct

W ramach kwoty wolnej od zajęcia można wybrać gotówkę z bankomatu za granicą? Proszę o odpowiedź.
Odpowiedz
0 Lajków
ramses1125
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
09-03-2017
Wiadomość 4 z 9 (20 799 wyświetleń)

Re.: Komornik a konto direct

Myślę, że tak. Zdziwiłbym się gdyby było inaczej.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 5 z 9 (20 756 wyświetleń)

Re.: Komornik a konto direct


ramses1125 pisze:
W ramach kwoty wolnej od zajęcia można wybrać gotówkę z bankomatu za granicą? Proszę o odpowiedź.

Jeśli będziesz miał dostępne pieniądze na koncie, to możesz wypłacić je również za granicą.

 

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 6 z 9 (20 736 wyświetleń)

Re.: Komornik a konto direct

Bank Slàski wspolpracuje z Komornilami
To najgorsze miejsce gdzie mozna trzymac swoje pieniadze oszczednosci
Odradzam
Ktajowa Rada Komornicza ma swoje aktywa w Banku Slaskim
Odpowiedz
0 Lajków
Mick12
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
29-12-2020
Wiadomość 7 z 9 (7 991 wyświetleń)

Re.: Komornik a konto direct

Witam,

moje wpływy miesięczne na konto to wynagrodzenie w kwocie 1920zł oraz świadczenie 500+. żadnych innych wpływów nie ma. Mam zajęcie komornicze oraz ustawową gwarancję kwoty wolnej a mimo to bank zabrał mi prawie 1300zł na zajęcie egzekucyjne. w tym momencie z wynagrodzenie nie została nawe 1/3 część. Gdzie ta kwota wolna? Do października nie miałam zastrzeżeń wzsystko było ok, mogłam korzystać z całej kwoty wolnej, Jednak w listopadzie już nie, jednak wtedy zabrano niewiele ponad 200zł. A teraz? co mogę zrobić w tym wypadku?

Odpowiedz
0 Lajków
agakmiecik944
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
31-12-2020
Wiadomość 8 z 9 (7 849 wyświetleń)

Re: Re.: Komornik a konto direct

@agakmiecik944 Przykro mi, ale tutaj nie możemy tego sprawdzić. Prosimy, napisz do nas w tej sprawie na czacie w Moim ING lub zadzwoń do nas na numer 32 357 00 69. Infolinia działa 24/7. Specjaliści sprawdzą to dla Ciebie w systemie.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
533
119
12-04-2017
Wiadomość 9 z 9 (7 791 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy