Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Darowizna od rodziców pełnomocnika konta

Posiadam konto osobiste Direct, które zakładaliśmy razem z dziewczyną przy podpisywaniu kredytu hipotecznego.
W/w konto ma możliwość dopisania tylko pełnomocnika, a nie współwłaściciela konta.
Rodzice dziewczyny chcą przelać jej na konto darowiznę, żeby zrobiła nadpłatę kredytu hipotecznego.
Po otrzymaniu darowizny będziemy składać druk w urzędzie skarbowym SD-Z2 o otrzymaniu darowizny przez dziewczynę, żeby nie płacić podatku od danej darowizny.
Jednak czy dziewczyna może otrzymać darowiznę, na konto którym nie jest właścicielem, a tylko pełnomocnikiem ?

Z góry dziękuje za odpowiedź

Odpowiedz
0 Lajków
kastep87
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
22-02-2022
Wiadomość 1 z 4 (3 270 wyświetleń)

Re: Darowizna od rodziców pełnomocnika konta

W tej sprawie powinniście się skontaktować z urzędem skarbowym lub doradcą podatkowym. My jako bank nie zajmujemy się doradztwem podatkowym. 
Na to konto powinny wpływać przelewy, które należą do właściciela konta. Jeśli chcecie prowadzić wspólnie konto, to możesz zmienić jego typ na konto Komfort i w oddziale dodać dziewczynę jako współwłaściciela konta. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1074
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 4 (3 254 wyświetleń)

Re: Darowizna od rodziców pełnomocnika konta

Skoro mamy kredyt hipoteczny razem to dlaczego konto jest "przypisane" do jednej osoby, a druga tylko jako pełnomocnik?
Zmieniając konto ING Direct na ING Komfort muszę płacić 15 zł miesięcznie co w skali roku już parę zł wychodzi. To jak inaczej mogę rozwiązać sprawę darowizny na nadpłatę kredytu hipotecznego, który mamy razem. I tu pytanie do Państwa jako banku, a kwestię Urzędu Skarbowe już w mojej kwestii zostają.
Odpowiedz
0 Lajków
kastep87
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
22-02-2022
Wiadomość 3 z 4 (3 233 wyświetleń)

Re: Darowizna od rodziców pełnomocnika konta

Konto osobiste a kredyt hipoteczny, to dwa odrębne produkty. W naszej ofercie mamy konto, które prowadzimy wspólnie, ale faktycznie pojawia się już miesięczna opłata.
Odnośnie nadpłaty -  jeśli w przelewie wskażecie poprawnie numer konta, to my jako bank przelew zaksięgujemy. 

Jednak, czy darowizna dla celów podatkowych może wpłynąć na konto, gdzie obdarowany nie jest jego właścicielem, to trzeba już wyjaśnić z urzędem skarbowym. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1074
215
07-06-2017
Wiadomość 4 z 4 (3 127 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widni

...

19-04-2024
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy