Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Czy Bank może odmówić wypłaty emerytury ?

Witam

Moją mamę spotkała dzisiaj zadziwiająca sytuacja, kiedy poszła jak co miesiąc odebrać swoją emeryturę dostała do podpisania "Oświadczenie o rezydencji podatkowej CRS". Ponieważ mama to osoba starsza która nigdy nie podpisuje niczego bez dokładnego przeczytania i konsultacji ze mną poprosiła o wydruk Oświadczenia żeby się zapoznać w domu, ew. podpisać i przynieść. Wszystko zrozumiałe ale ..... obsługująca mamę osoba oświadczyła że jeśli mama nie podpisze tego dokumentu od razu NIE WYPŁACI JEJ EMERYTUTY !!??!!  Takim oto sposobem mama została z papierkiem w ręku i bez środków do życia dopóki nie przyniesie podpisanego CRS. 

Moje pytanie jest takie:  czy w takim wypadku kiedy starsza osobie nie jest w stanie od razu przeczytać wszystkiego zapoznać się z treścią i ew. podpisać Bank może tak po prostu nie wypłacić należnej emerytury?

 

Dla mnie sytuacja kompletnie absurdalna, czy to jest normalna praktyka Banku czy zwykła bezduszność osoby obsługującej?

 

Odpowiedz
0 Lajków
ColibeR
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
25-11-2017
Wiadomość 1 z 4 (6 088 wyświetleń)

Re.: Czy Bank może odmówić wypłaty emerytury ?

Po prosimy odrazu obsługę forum o wyjaśnienie czym jest CRS.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 4 (6 056 wyświetleń)

Re: Czy Bank może odmówić wypłaty emerytury ?

Przepraszamy za tę sytuację. Jednak zgodnie z ustawą nałożoną na banki, mamy obowiązek pobrania tego oświadczenia. CRS dotyczy ustalenia rezydencji podatkowej klientów. Zgodnie z wymogami CRS instytucje finansowe mają obowiązek przekazywania do lokalnej administracji podatkowej informacji o rachunkach klientów, którzy są rezydentami podatkowymi w innych krajach. 


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
421
93
12-04-2017
Wiadomość 3 z 4 (5 973 wyświetleń)

Re: Czy Bank może odmówić wypłaty emerytury ?

Wiem, że starsze wiekiem osoby nie chętnie podchodzą do tematu kart płatniczych, ale w tym przypadku to najlepsze rozwiązanie i wyjście z problemu.

Z jednej strony osoba z obsługi powinna wyczerpująco wyjaśnić temat i powód, a w dodatku system posiadać opcję, która pozwoli na bieżącą obsługę klienta, który chce zapoznać się z treścią oświadczenia. Klient deklaruje, że odniesie podpisany dokument. Zaznaczam, obsługuje i czekam na jego kolejną wizytę. To świadczyłoby o pewnego rodzaju zaufaniu, szczególnie do osób, których wpływy z tytułu emerytury wpływają na konto.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 4 z 4 (5 787 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy