Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Re: Re.: Czemu po terminie ważności Dowodu Osobistego mam zablokowane konto ????

Trzeba sobie powiedzieć jasno ,że to tłumaczenie jest tylko próba obronienia sytuacji w której Bank ING postanowił z sobie tylko znanych powodów utrudnić życie swoim klientom.  Żaden inny bank tego nie zrobił choć jak rozumiem prawo obowiązujące w Polsce dotyczy nie tylko ING Banku. 

Morał z tego jest taki ,że najlepszym wyjściem po otrzymaniu nowego dowodu osobistego jest zmiana banku na inny  przyjazny klientowi aby za jakiś czas nie mieć tego samego problemu. 

Odpowiedz
0 Lajków
Paweł13061999
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
2
16-01-2018
Wiadomość 61 z 92 (16 134 wyświetleń)

Re: Re.: Czemu po terminie ważności Dowodu Osobistego mam zablokowane konto ????

Przykro mi jest czytać, że chcesz z tego powodu zamknąć u nas konto. Zauważ, że wcześniej informujemy klientów o utracie ważności i mają ten czas na to, żeby złożyć wniosek o wyrobienie nowego dowodu. Alternatywą jest również wskazanie aktualnego paszportu. 



-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 62 z 92 (16 123 wyświetleń)

Re: Re.: Czemu po terminie ważności Dowodu Osobistego mam zablokowane konto ????

[ Edytowane ]

Pytanie jest inne. Jakim prawem bank przetwarza daną; termin ważności dowodu osobistego? Innymi słowy bank nie ma prawa wiedzieć kiedy kończy się ważność mojego dowodu, bo nie ma tego w rejestrze danych jakie na mój temat może przetwarzać.

Żeby nie było: reklamację zgłosiłem, odpowiedzi nie ma.....

 

W rejestrze jawnym takiej danej NIE MA. Będzie bardzo ciekawie kiedy zablokujecie mi konto, bo ja nowy dowód będę miał, więc wymogi ustawy o DO spełnię. Więc jak wykażecie, że zgodnie z prawem zablokowaliście mi konto? 

Zakres danych przetwarzanych w zbiorze "Zbiór Klientów ING Banku Śląskiego Spółka Akcyjna":

Nazwiska i imiona; Imiona rodziców; Data i miejsce urodzenia; Adres zamieszkania lub pobytu; Numer ewidencyjny PESEL; Numer Identyfikacji Podatkowej (NIP); Miejsce pracy; Zawód; Wykształcenie; Seria i numer dowodu osobistego; Numery telefonów domowych; Numery telefonów komórkowych; Obywatelstwo; Status dewizowy; Status podatkowy; Status FATCA; Numer TIN/EIN; Kraj; Kraj urodzenia; Urząd Skarbowy; Płeć; Wizerunek osoby (ksero zdjęcia z dokumentu tożsamości); Adres do korespondencji, jeżeli inny niż zamieszkania; Seria i numer paszportu; Seria i numer innego dokumentu (Zielona Karta; Legitymacja szkolna, Legitymacja studencka; Legitymacja ubezpieczeniowa; Prawo jazdy; Karta ubezpieczeniowa; Karta pobytu; Zaświadczenie z urzędu meldunkowego); Stan cywilny; Status mieszkaniowy; Nazwisko panieńskie matki; Numery rachunków bankowych; Nazwa Banku; Data otwarcia rachunku; Adresy internetowe; Numery kart płatniczych wraz z kwotami limitów; Numer telefonu służbowego; Rodzaj miejsca pracy/forma prawna pracodawcy; Miesięczne przychody wnioskodawcy i rodziny wnioskodawcy, historia zatrudnienia (nazwa firmy, zajmowane stanowisko, rodzaj umowy o pracę, okres zatrudnienia, rodzaj otrzymywanych świadczeń); Staż pracy u obecnego pracodawcy; Rodzaj umowy o pracę / status zatrudnienia; Nazwa firmy, adres siedziby, numer telefonu; Posiadane polisy ubezpieczeniowe, posiadane papiery wartościowe i jednostki uczestnictwa w funduszach, udziały w innych przedsiębiorstwach; Indywidualne numery klienta używane w systemie informatycznym Banku dla poszczególnych usług bankowych (np. ING Bank Online, HaloŚląski), numery ewidencyjne nie mające żadnych ukrytych znaczeń; Informacje dot. zdolność do czynności prawnych (pełna, ograniczona, brak); Informacje dotyczące osób, wobec których stosuje się wzmożone środki bezpieczeństwa finansowego; Dane dotyczące zabezpieczeń kredytów; Data pozyskania udok. informacji o śmierci, Udokumentowana data śmierci; Skazania; Orzeczenia o ukaraniu; inne orzeczenia wydane w postępowaniu sądowym lub administracyjnym

mtommi
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
65
24
13-04-2016
Wiadomość 63 z 92 (16 004 wyświetleń)

Re: Re.: Czemu po terminie ważności Dowodu Osobistego mam zablokowane konto ????

To ,że jest przykro to OK. Ale to nie jest odpowiedź na pytanie dlaczego tylko Bank ING postanowił utrudnić życie swoim klientom ?  Inne banki jakoś tego nie zrobiły. Za jakiś czas może zdarzyć się podobna sytuacja i Bankowi znowu będzie przykro a klient będzie miał kłopot.

Jest na to bardzo proste lekarstwo. Ban powinien wycofać się z tego nękania klientów bo nie ma tu żadnego prawnego uzasadnienia. To jest wymysł kogoś z kierownictwa Banku i ten ktoś nie chce się wycofać ze swojej w oczywisty sposób szkodliwej decyzji.

Paweł13061999
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
2
16-01-2018
Wiadomość 64 z 92 (15 992 wyświetleń)

Re: Re.: Czemu po terminie ważności Dowodu Osobistego mam zablokowane konto ????

Ja mam jeszcze ciekawsze zdarzenie.

Nie mam aktualnego dowodu ale mam paszport i mimo tego co sami przedstawiciele banku piszą nie jest to wystarczający dokument tożsamości dla banku w momencie kiedy chcę wziąć pożyczkę. Po uruchomieniu wniosku kredytowego pojawia się żądanie uzupełnienia danych w dokumencie tożsamości.

To jak jest z tym paszportem ?

Na dowód trzeba z dwa tygodnie poczekać i jeśli teraz potrzebuje gotówki, to muszę poszukać pomocy u konkurencji?

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
bred
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
23-01-2018
Wiadomość 65 z 92 (15 958 wyświetleń)

Re: Re.: Czemu po terminie ważności Dowodu Osobistego mam zablokowane konto ????

@mtommi Te dane są wskazane w zarejestrowanym zbiorze w GIODO. Informacja na stronie zostanie zaktualizowana.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 66 z 92 (15 874 wyświetleń)

Re: Re.: Czemu po terminie ważności Dowodu Osobistego mam zablokowane konto ????

@bred Jeżeli masz obywatelstwo polskie to możesz złożyć wniosek o pożyczkę na podstawie samego paszportu. Jeżeli dane o nieaktualnym dowodzie osobistym nadal u nas się pokazują to prosimy o kontakt z nami przez telefon lub wizytę w oddziale. Specjalista wtedy zaktualizuje dane i potem będziesz mógł złożyć wniosek.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 67 z 92 (15 873 wyświetleń)

Re: Re.: Czemu po terminie ważności Dowodu Osobistego mam zablokowane konto ????


AgnieszkaBin pisze:

@mtommi Te dane są wskazane w zarejestrowanym zbiorze w GIODO. Informacja na stronie zostanie zaktualizowana.


Ostatnia aktualizacja na stronie pliku https://www.ingbank.pl/_fileserver/item/1119336 na stronie  https://www.ingbank.pl/indywidualni/tabele-i-regulaminy/regulacje/ochrona-danych-osobowych jest z dnia 30.05.2017. 

Jeżeli aktualizujecie dane w zbiorze GIODO, a nie robicie tego na stronie, to publikujecie nieprawdziwe informacje i wprowadzacie Klientów w błąd. 
Powstaje uzasadnione pytanie, czy ING jest poważnym bankiem.

 

Niezależnie od tego przez okres co najmniej 3 miesięcy, od kiedy dostałem powiadomienie na stronie do chwili obecnej Bank mógł naruszać moje prawa przetwarzając dane, co do których oficjalnie na swojej stronie twierdzi, że tego nie robi. Pozostaje też pytanie skąd bank ma taką informację, ponieważ w żadnym formularzu takiej danej nie podawałem, a tu deklarujecie sposób pozyskania: "Bezpośrednio od osób, których dane dotyczą na podstawie wniosków papierowych oraz formularzy internetowych". 

 

PS

Piszemy sobie o tym tutaj, ponieważ odpowiedzi na reklamację dalej nie mam. I cóż teraz: zgłaszamy sprawę do GIODO, czy jakieś postępowanie ugodowe? A czy Wasze ABI zgłosiło incydent - niezgodność zakresu zbioru ze stanem faktycznym?

mtommi
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
65
24
13-04-2016
Wiadomość 68 z 92 (15 835 wyświetleń)

Re: Re.: Czemu po terminie ważności Dowodu Osobistego mam zablokowane konto ????

Jestem Obywatelem Polskim w moich dokumentach tożsamości jest obecnie tylko paszport i mam takie info jak widać na screenie.

Nie mogę go usunąć i nie mogę uruchomić nowego wniosku

 

Odpowiedz
0 Lajków
bred
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
23-01-2018
Wiadomość 69 z 92 (15 772 wyświetleń)

Re: Re.: Czemu po terminie ważności Dowodu Osobistego mam zablokowane konto ????

Tak jak pisała @AgnieszkaBin jeżeli dane o nieaktualnym dowodzie osobistym nadal u nas się pokazują, prosimy o kontakt z nami przez telefon lub wizytę w oddziale. 

Nasza infolinia, jest całodobowa - (32) 357 00 69. Tutaj, nie możemy sprawdzić co jest przyczyną. 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 70 z 92 (15 642 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy