Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Brak przelewów wzorcowych (szablonów) w nowej wersji bankowości internetowej c.d..

[ Edytowane ]

Witam,

Gdzie mogę znaleźć zapisane przelewy wzorcowe w nowej wersji "Moje ING"? W starej wersji co miesiąc zapisywałem sobie przelewy (szablony) z opisem i kwotą do wysłania bez określonej daty i nie było z tym problemu aż do wczoraj?

Przelewy- wzorce znikły.. w nowym systemie są widoczne po wyszukiwaniu nazwy zapisanych jeszcze w starym systemie ale niestety są wyczyszczone numery faktur i kwoty?

Dlaczego tej funkcji nie ma w nowym systemie? Było to dla mnie bardzo wygodne- wchodziłem sobie wysyłałem zapisane przelewy (wcześniej) kiedy tylko chciałem, edytować itd. a teraz? Nie ma nic.. od nowa muszę wyciągać faktury z segregatorów i wklepywać jeszcze raz w dniu wysłania.. bo nie ma możliwości zapisania.. Emotikon: Smutny i to sie nazywa- ulepszanie systemu?...

Temat kiedyś kotłowałem aż w końcu całkiem wyłączyli tą funkcję?...

Odpowiedz
0 Lajków
pejotka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
7
05-04-2017
Wiadomość 1 z 9 (11 526 wyświetleń)

Re.: Brak przelewów wzorcowych (szablonów) w nowej wersji bankowości internetowej c.d..

Nie musisz od nowa wprowadzać danych.

Przy wykonywaniu przelewu wprowadzasz do okna na przykład nazwę odbiorcy, "Tauron" i system podpowie Ci ostatnie transakcje.

Uważam, że to jedno z lepszych i wygodniejszych rozwiązań jakie wprowadzono. Nie szukam po liście kontrahentów tylko od razu uzupełniam dane.

Mając jedno konto podstawowe możesz kolejną transakcję z niego nie przechodząc do innych zakładek.

Dla mnie jest ot wygodne usprawnienie systemu, korzystam z niego co miesiąc.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 9 (11 498 wyświetleń)

Re.: Brak przelewów wzorcowych (szablonów) w nowej wersji bankowości internetowej c.d..

Kolego nie zrozumiałeś mnie... Mi nie chodzi o zapisywanie odbiorców, bo to wiem, że jest tylko o zapisywanie przelewów tak, jak były wzorcowe- tytułem i kwota i np. mogłem sobie dzisiaj wprowadzony przelew z numerem faktury i kwotą wysłać za miesiąc...

Odpowiedz
0 Lajków
pejotka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
7
05-04-2017
Wiadomość 3 z 9 (11 451 wyświetleń)

Re.: Brak przelewów wzorcowych (szablonów) w nowej wersji bankowości internetowej c.d..

Rozumiem, a sprawdzałeś "Zaplanuj" - widoczny przycisk po zalogowaniu z prawej strony? Nie korzystam z tej opcji, ale kiedyś ustawiłem tam sobie plan po czym okazało się, że system chce wysyłać mi zaplanowane przelewy. 

Opisałem Ci sposób, gdzie po wybraniu rachunku przechodzę do Wykonaj transakcję i tam jest okno wyszukiwania "Szukaj w historii i odbiorcach". Można wpisać nawet kawałek treści i system wyszukuje transakcje zawarte z tym słowem. Ty chcesz planować/zlecać więc pewnie funkcjonalność powyższa może być lepsza dla Ciebie.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 4 z 9 (11 427 wyświetleń)

Re: Re.: Brak przelewów wzorcowych (szablonów) w nowej wersji bankowości internetowej c.d..

@pejotka Dobre podpowiedzi zaproponował Ci @Konto usunięte . Rzeczywiście w Moim ING nie ma wzorcowych przelewów, natomiast możesz korzystać ze wspomnianych odbiorców, a dodatkowo znajdziesz w nich historię wykonanych już wcześniej transakcji. Dzięki temu bez uzupełniania ponownie wszystkich danych możesz w łatwy sposób ponowić przelew, który był już wysłany w przeszłości.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 5 z 9 (11 386 wyświetleń)

Re: Re.: Brak przelewów wzorcowych (szablonów) w nowej wersji bankowości internetowej c.d..

Witam,

Ta funkcja "zaplanowane" wcale mi sie nie podoba...

Po pierwsze bardzo wazne, jak sie ustawi date platnosci przy wprowadzaniu (w innym terminie) to przelew w wyznaczonym dniu leci z automatu (nie wiem co sie dzieje, jak zabraknie wystarczajacych srodkow na koncie) a nie wchodzimy wysylamy manualnie, kiedy tylko chcemy tak, jak bylo przy wzorcach..

Przy prowadzeniu dzialalnosci gospodarczej i duzej ilosci faktur ciezko jest dopilnowac terminow platnosci i najczesciej je placimy po terminie wiec ta funkcja jest dobra, jak mamy srodki w nieskonczonosc... natomiast majac sytuacje w innym dniu gdzie musimy przeznaczyc pieniazki na co innego wtedy pojawiaja sie problemy- musimy modyfikowac/edytowac/usuwac przelewy "zaplanowane" co najmniej dzien wczesniej, zeby nam nie zdjelo pieniazkow z konta...

Druga bardzo istotna rzecz to brak mozliwosci zapisania nazwy przelewu z opisem i terminem platnosci danej faktury (np. firma do 11.11)..

Takie to ulepszanie systemu... tylko nie dla duzych firm...

pejotka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
7
05-04-2017
Wiadomość 6 z 9 (11 320 wyświetleń)

Re: Re.: Brak przelewów wzorcowych (szablonów) w nowej wersji bankowości internetowej c.d..

Bo bank dla ludzi wie lepiej Nie wiem komu te ulubione przeszkadzały, ale tłumaczenia że samo się znajdzie są kretyńskie. Piszę np tauron i wyświetlają mi się 4 taurony. Oczywiśce muszę zajrzeć w papiery który "tauron" dotyczy konkretnego licznika. Genialne rowiązanie. Kiedyś miałem w ulubionych tauron od 1 -4 i nie było problemu, 30 sekund i wszystko załatwione. Taka sama sytuacja z płatnościami vat, mam 3 takie płatności i ulubione załatwiały całą sprawę, teraz tracę w cholerę czasu bo ulubione zostały zastąpione kretyńskimi bąbelkami o kolorze spranej wojskowej pidżamy i twórcy tego gniota stwierdzili że ulubione nie są potrzebne.
Odpowiedz
0 Lajków
alz
alz
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
81
56
24-11-2016
Wiadomość 7 z 9 (11 236 wyświetleń)

Re: Re.: Brak przelewów wzorcowych (szablonów) w nowej wersji bankowości internetowej c.d..

@pejotka Jeżeli zaplanujesz jakieś przelewy i na ten konkretny dzień nie będzie pieniędzy na koncie, które wskażesz to przelew odrzucimy. Będziesz go wtedy musiał wykonać "ręcznie". @alz Rzeczywiście jeżeli masz zapisanych 4 odbiorców jako Tauron to może to być kłopotliwe. Jeżeli jednak każdy z tych odbiorców ma inny numer konta to może sprawę rozwiązałoby edytowanie ich nazwy. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 8 z 9 (11 204 wyświetleń)

Re: Re.: Brak przelewów wzorcowych (szablonów) w nowej wersji bankowości internetowej c.d..


pejotka pisze:
Takie to ulepszanie systemu... tylko nie dla duzych firm...

Niestety nie znam dotychczasowego modułu dla firmy. Mając jednak na względzie moje dotychczasowe uwagi w zakresie realizacji przelewów z większej ilości rachunków (własny i pełnomocnictwo) pewnie i dla obsługi firmowej robię się pod górkę. Dobra funkcjonalność dla klienta indywidualnego z jednym rachunkiem. Oby przyszłość przyniosła dobre zmiany dla przedsiębiorców.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 9 z 9 (11 120 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy