Odpowiedz

Zwrot środków na zamkniętą kartę kredytową

Witam,

 

2 tygodnie temu zgubilem kartę kredytową, było to po zakończeniu okresu rozliczeniowego (16.05 do 17.06). Zastrzegłem ją od razu.  Na mojej bankowości internetowej widnieją teraz 2 karty kredytowe: nowa karta, która przyszła pocztą i stara karta z adnotacją zastrzeżona. 

Wobec powyższego mam 3 pytania. 

1. Czy spłata za okres 16.05 do 17.06 powinna zostać dokonana na zamkniętą kartę, która była wtedy faktycznie w użyciu, czy na nową kartę kredtową, którą otrzymałem po zgubieniu poprzedniej?

2. Czy spłata karty jest księgowana w tym samym dniu w którym dokonam przelewu z osobistego konta w ing? Inaczej mówiąć, czy jeśli termin spłaty karty wyznaczony jest na 7 lipca, to spłata dokonana 7 lipca oznacza uniknięcie naliczania odsetek?

3. Czy w przypadku, gdy dojdzie do zwrotu środków za zakupy dokonywane wcześniej zgubioną kartą, zostaną one przekierowane na nową kartę? Obecnie mimo upływu czasu nie doszły do mnie zwroty, które wcześniej dochodziły szybnciej. Czy może to mieć związek ze zgubieniem karty i zastrzeżeniem jej ?

Odpowiedz
0 Lajków
blantman89
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
17-05-2017
Wiadomość 1 z 2 (20 215 wyświetleń)

Re.: Zwrot środków na zamkniętą kartę kredytową

  1. Zastrzeżona i nowa karta kredytowa maja ten sam rachunek kredytowy. Niezależnie od wybranej karty, pieniądze trafią na dobre konto.
  2. Spłaty księgujemy na rachunki kart kredytowych w dni robocze od 8:00 do 20:00. Jeżeli zlecisz spłatę w dniu roboczym między 8:00 a 20:00, zaksięgujemy ją najpóźniej do końca tego dnia.
  3. Stan karty nie ma znaczenia przy księgowaniu zwrotów. Po numerze karty sprawdzimy, jakie jest jej konto i tam zaksięgujemy pieniądze. Zwroty, bez opóźnień, mogą być realizowane nawet na zastrzeżone karty.




-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (20 119 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy