Odpowiedz

Zamknięcie karty bez okresu wypowiedzenia

Dzień dobry, potrzebuje w trybie pilnym zamknąć kartę kredytową (kredyt hipoteczny). Czy jest taka możliwość i jak można to uzyskać?
Odpowiedz
0 Lajków
an_ka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
02-02-2021
Wiadomość 1 z 2 (4 342 wyświetleń)

Re: Zamknięcie karty bez okresu wypowiedzenia

Kartę zamkniesz w oddziale banku. Możesz to zrobić ze skutkiem natychmiastowym lub 30 dniowym okresem wypowiedzenia.

Zamknięcie karty ze skutkiem natychmiastowym nie wyklucza zaksięgowania transakcji, opłat, prowizji, odsetek należnych, które zostaną naliczone w terminie późniejszym (po otrzymaniu obciążenia za płatność dokonaną kartą np. z punktu handlowo-usługowego lub po zakończeniu cyklu rozliczeniowego).

W dniu złożenia dyspozycji zamknięcia karty muszą być spłacone wszystkie transakcje dokonane kartą (całego wykorzystanego limitu do karty) wraz z należnymi odsetkami, prowizjami, opłatami lub innymi kosztami wynikającymi z Umowy

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
265
54
18-01-2021
Wiadomość 2 z 2 (4 281 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe harmonogram

@3rav

"przez to że nalicza odsetki w miesiąc z zawieszoną spłatą"

Byloby to niezgodne z ustawa, bo

"w okresie zawieszenia spłaty kredytu nie są naliczane odsetki"

11-08-2022
Re: Re.: Wakacje kredytowe - wybór raty a okres zawieszenia odsetek

@czarna666 

Zgodnie z ustawa:

"W okresie zawieszenia, o którym mowa w ust. 8, konsument nie jest zobowiązany do dokonywania płatności wynikających z umowy"

"W okresie zawieszenia spłaty kredytu nie są

...

11-08-2022
Re: Wakacje kredytowe harmonogram

Dla mnie rzuca się w oczy że to może być celowe zagranie Banku ING, gdyż dla kredytów ze stałym oprocentowaniem ma być 60 miesięcy (rat ze stałym oprocentowaniem). Bank ING przez to że nalicza odsetki

...

11-08-2022
Najbardziej pomocni użytkownicy