Odpowiedz

Płatność Apple/Google Pay

Mam pytanie ponieważ podczas platnosci Apple Pay w internecie nie muszę potwierdzac 3D Secure i jak wejdę w historie i szczegóły to Metoda płatności Widnieje Apple Pay (końcówka wirtualnego nr) a gdy place Google Pay w internecie zawsze muszę potwierdzić 3D Secure i zakładka Metoda Płatności wogole sie nie wyświetla. Podczas platnosci zbliżeniowych zakładka Metoda Platnosci pojawia sie w przypadku obu i też w formacie (Rodzaj Apple/Google Pay) (końcówka wirtualnego nr). Dlaczego tak sie dzieje ?

Odpowiedz
0 Lajków
CiekawaOsoba432
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
1
22-06-2025
Wiadomość 1 z 3 (12 335 wyświetleń)

Re: Płatność Apple/Google Pay

Po stronie Google są pewne różnice w obsłudze procesów i nie można tych dwóch portfeli porównywać 1:1. Uwierzytelnienie 3D Secure zależy nie tylko od sposobu autoryzacji transakcji, ale również samego odbiorcy płatności lub pośrednika, bo to oni mogą poprosić o dodatkową autoryzację ze względów bezpieczeństwa. Ze sposobu procesowania transakcji wykonanej karta zapisaną przez użytkownika na koncie w Google wynika również to, czy w historii konta będą dodatkowe informacje o metodzie płatności.



-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
670
134
12-04-2017
Wiadomość 2 z 3 (12 257 wyświetleń)

Re: Płatność Apple/Google Pay

Płatność przy pomocy Google Pay w internecie niczym nie różni się od tego, jakbyś manualnie podał dane karty do płatności. Dlatego masz 3D Secure.

Natomiast płatność Apple Pay w internecie to płatność przy użyciu zapisanego w urządzeniu tokena i całość autoryzacji odbywa się na urządzeniu. W tym konkretnym przypadku (i w sumie nie tylko) Apple Pay jest o wiele bezpieczniejsze w porównaniu do Google Pay.

Odpowiedz
0 Lajków
f0ku5
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
207
58
02-12-2022
Wiadomość 3 z 3 (12 240 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Hasło maskowane - pozwólcie nam je wyłączyć!

Widać uwagi trafiły do kosza skoro 2 lata i nadal macie ten syf w panelu logowania Emotikon: Smutny(((

19-06-2026
Re: Problem z płatnościami zbliżeniowymi BLIK

Nie mieliśmy wcześniej zgłoszeń w tym temacie. Przekazaliśmy informację do działu technicznego z prośbą o sprawdzenie. 

16-06-2026
Problem z płatnościami zbliżeniowymi BLIK

Witajcie.
Mam od jakiegoś czasu problem przy każdej próbie płatności zbliżeniowo blikiem. Mianowicie, przy próbie zapłacenia smartfonem zawsze najpierw odblokowuję ekran odciskiem palca (taki jest wymó...

16-06-2026
Najbardziej pomocni użytkownicy